Historie‎ > ‎Sezona 2014/2015‎ > ‎U17 Kadeti‎ > ‎

Novinky U17K 1415

Kadeti si vychutnali Pardubický perník a zajistili si tak play-off

přidáno: 6. 3. 2015 9:19, autor: Radim Mezihorák

Jestli Kadeti chtěli uvažovat o play-off tak museli v dohrávce porazit Pardubice, které jsou vždy v domácím prostředí posilněny o hráče z extraligy. Proto je čekal nesmírně těžký zápas a to ještě v pozdních hodinách. Kyjované však tuhle misi splnili a ze 7. místa se tak posunuli na 5. místo, které znamená play-off.

Tesla Pardubice - Jiskra Kyjov     66:71 (12:21, 28:35, 41:52)

Body: Chludil 22, Prokeš 22, Líčeník 14, Tvarog 7, Šuráň 2, Robek Jan 2, Koksa 2,

Trojky: Tvarog 1, Líčeník 1, Chludil 1

V utkání jsme předvedli velmi dobrý vstup a během 4 minut jsme vedli 10:2. Dobrou úspěšností střelby za 3 body, doplněnou dobrou obranou, jsme tak bravurně zvládli první periodu se stavem 21:12 pro nás. Ve druhé čtvrtině domácí začali lépe bránit a hra se celkově srovnala. I tak jsme v poločase stále vedli rozdílem 7 bodů. Ve třetí čtvrtině naše obrana byla ještě aktivnější a domácí jsme dostávali do těžkých situací a vybodovali jsme si 11-ti bodový náskok. Úzká rotace hráčů na naší straně se však dostavila ve čtvrté čtvrtině. Do toho 5 trojek domácích a rázem se začínalo od nuly. Utkání jsme měli celou dobu ve svých rukou a nechtěli jsme domácím nechat nic zadarmo. Proto jsme se na poslední minuty opět vyhecovali k dobré obraně. Potvrdilo se opět pravidlo trestných hodů! V poslední periodě jsme měli úspěšnost 17/15! Chválit individuálně je dost těžký, protože kluci předvedli dobrý týmový výkon. I tak lze vyzdvihnout dobrou práci Prokeše, který měl na kontě 22 bodů a 9 doskoků. Se stejným počtem dobře odehrál také Chludil.

přidáno: 2. 3. 2015 11:57, autor: Radim Mezihorák

Kyjované o víkendu zajížděli na půdu dvou posledních týmů v tabulce. Obě utkání vyhráli velkým rozdílem a ještě tak mají šanci proklouznout do play-off. Čeká je totiž dohrávka tento čtvrtek v Pardubicích. Pojďme se na víkendová utkání ve Slezsku a na Hané podívat blíže!

BK Opava - Jiskra Kyjov     51:82 (20:19, 26:36, 36:58)

Body: Chludil 26, Prokeš 18, Líčeník 12, Robek Jakub 11, Tvarog 4, Šuráň 3, Robek Jan 3, Koksa 2, Řezník 2, Pěnčík 1

Trojky: Tvarog 1, Chludil 1, Šuráň 1

Do Opavy kadeti odjížděli s velkou chutí vyhrát a bojovnou náladou nastoupili i do zápasu. Opava v domácím prostředí nepředvádí špatné výkony a začátek utkání tak rozehrála podstatně lépe. První periodu ještě domácí vyhráli. Ve druhé čtvrtině jsme však zlepšili obranu a dostali od soupeře pouze 6 bodů. Po poločase jsme úsekem 10:0 zvýšili náskok na 20 bodů a bylo po zápase. I poslední čtvrtinu jsme vyhráli rozdílem třídy a vyhráli tak rozdílem 31 bodů. Bodově velmi dobře přispěl Chludil s 26 body. Velmi dobrý zápas odehrál také Jakub Robek. Prokeš s 18 body (77% úspěšnost střelby!) a 7 doskoky sekunduje svým spoluhráčům. Dobrý kolektivní výkon a hlavně bojovnost.

SK UP BCM Olomouc - Jiskra Kyjov       37:59 (12:9, 25:29, 34:46)

Body: Líčeník 20, Koksa 9, Prokeš 8, Robek Jakub 8, Chludil 6, Šuráň 4, Juřena 2, Tvarog 2

Trojky: Líčeník 1

Nedělní zápas na Hané patřil k těm povinným vítězstvím, i když to šlo hodně ztuha. Do zápasu jsme nastoupili hodně vlažně a do útoku jako by se nikomu nechtělo. Obrana po celý zápas nebyla špatná (37 obdržených bodů). V naší útočné fázi ale chyběl rychlý protiútok a rychlé přenesení míče v postupném útoku. Střelecky se také moc nedařilo, ale i tak to na soupeře stačilo. Prokeš s 12 doskoky a 8 body patřil ke klíčovým hráčům v obraně. V útočné fázi se dobře předvedli Líčeník s Koksou.

Slovo závěrem:

„Jsem velmi rád za každou výhru z venkovního prostředí a je mi jedno, jestli je to na půdě prvního nebo posledního týmu. Každého vítězství si cením stejně. Základní část je dohrána, a jestli nechceme skončit sezónu tak musíme ve čtvrtek v Pardubicích vyhrát.“

Trenér Radim Mezihorák

Kadeti dostali ,,Mikulášskou“ nadílku

přidáno: 10. 12. 2014 7:56, autor: Radim Mezihorák

Kadeti o víkendu zavítali na půdu těžkého soupeře do Kroměříže, kde zanechali dobrý dojem a se vztyčenou hlavou odjížděli domů. Absolutní kolaps a nechuť hrát – tak se dá charakterizovat náš nedělní výkon na půdě soupeře. Zlín byl přitom herně o level níž než Kroměříž tento víkend. Bez bojovnosti se nedá vyhrát.

Slávia Kroměříž - Jiskra Kyjov     62:52 (12:13, 27:25, 44:36)

Body: Tvarog 15, Strýček 11, Líčeník 11,Šuráň 4, Prokeš 4, Robek Jan 3, Koksa 2, Robek Jakub 2

Trojky: Tvarog 5, Líčeník 1

Do sobotního derby nastoupil za domácí i Sigmund, čímž kvalita týmu rapidně stoupla. Ale i tak jsme úvod utkání proti tradičnímu soupeři zvládli dobře alespoň v obranné fázi. Dobrá obrana nedovolila domácím 5 minut zakončit. Směšné bylo i skóre v 7.minutě zápasu kdy na Kroměřížské tabuli svítilo skóre 3:4 pro Kyjov. V poledních třech minutách čtvrtiny se konečně začalo hrát do koše a obrany polevily. I tak jsme první čtvrtinu vyhráli 12:13 a prozatím jsme byli lepším týmem. Druhá čtvrtina pokračovala ve stylu „soustřeďme se hlavně na obranu“  a tak poločas za stavu 27:25 pro domácí. Ve druhé půli se opět dobře bránilo. Mohli jsme vidět dobré souboje 1/1, ale i přesto všechno jsme již tahali za kratší konec. Dobře rozjetý Tvarog sice nasázel soupeři 5 trojek, ale bodově se přidali jen Strýček a Líčeník. Sobota přinesla pohledný basket a všichni hráči odcházeli se vztyčenou hlavou do šatny.

SKB Zlín - Jiskra Kyjov       78:59 (25:11, 45:25, 57:37)

Body: Prokeš 17, Líčeník 17, Strýček 10, Koksa 6, Tvarog 5, Šuráň 2, Robek Jakub 2

Trojky: Tvarog 1, Strýček 1, Líčeník 1

Nedělní zápas je těžké komentovat. Nebylo to z naší strany o basketu. Soupeř zahrál standart + měl trochu střeleckého štěstí. My absolutně znechuceni ranním vstáváním, nebojovností a hlavně bez obrany. Prostě nastoupil úplně jiný tým než v sobotu. Tak vypadá i první poločas. Druhou půlku jsme sice vyhráli, ale ani to neberu jako cenu útěchy.

Kadeti opět vítězní

přidáno: 28. 11. 2014 2:07, autor: Radim Mezihorák   [ Aktualizováno 28. 11. 2014 2:49 uživatelem Tomas Cada ]

Do Kyjova o víkendu přivítaly týmy ze spodu tabulky. Nejdříve si domácí Kyjované připsali vítězství s celkem z Hané a poté i ze Slezska. „Povinné vítězství tak mají za sebou.

Jiskra Kyjov – SK UP-BCM Olomouc    65:47 (17:14 35:20 56:29)

Body: Tvarog 20, Prokeš 13, Chludil 12, Líčeník 6, Šuráň 5, Robek Jakub 4, Juřena 3, Koksa 2

Trojky: Tvarog 4, Chludil 1, Juřena 1

V sobotu jsme nastupovali proti soupeři, který zatím v soutěži nevyhrál. Soupeř z Hané přijel jen v 8 hráčích. My jsme opět nebyli kompletní – chyběl Strýček a Robek Jan. Od prvních minut jsme byli lepším týmem. Do třetí čtvrtiny jsme v obraně neudělali chybu. V poslední čtvrtině se do hry podívala ve velké míře i lavička a v obraně to začalo skřípat. To nás moc netíží a jsme rádi, že můžeme hrát všichni. O své první body se letos postaral Juřena. Nejlepším hráčem byl Tvarog s 20 body.

Jiskra Kyjov – BK Opava       82:65 (20:12 38:33 54:49)

Body: Prokeš 19, Líčeník 18, Chludil 14, Tvarog 9, Šuráň 8, Koksa 8, Řezník 4, Robek Jakub 2

Za to v neděli jsme se natrápili. Celek z Opavy také stále nevyhrál. Do zápasu jsme vstoupili dobře a během pár minut jsme si vydobyli dvojciferný náskok. Pak si naši hráči řekli, že to stačí a nemusíme již bránit. Opava srovnala krok, ale bylo zřetelné, že 2 hráči z Opavy sami neporazí 6 hráčů z Kyjova. Dobrou kolektivní hrou jsme dokázali náskok opět zvýšit a soupeře porazit. Po dlouhém zranění se vrátila chuť Líčeníkovi, který zaznamenal 18 bodů a dobře zahrál také Prokeš s 19 body. Pochvalu zaslouží i Řezník, který odehrál dobrý zápas.

Po dalších 2 vítězstvích se kadeti vyhoupli na 2. místo!!!

Rozhovor s nejlepším střelcem sobotního utkání na TV Slovácko

Čí sú hody? Kadetů!

I přes katastrofální úspěšnost střelby ze střední vzdálenosti a trestných hodů si kadeti o hodovém víkendu připsali další dvě výhry. Obě utkání byly jak přes kopírák a před naplněnou halou kadeti zdolali v sobotním duelu BCM Ostravu a v neděli pak Sokol Karvinou.

Jiskra Kyjov – BCM Ostrava    56:53 (11:8 29:18 45:36)

Body: Strýček 12, Prokeš 12, Robek Jan 11, Tvarog 9, Líčeník 8, Pěnčík 2, Šuráň 2

Trojky: Tvarog 2, Robek Jan 1

Do sobotního duelu s vyrovnaným soupeřem z Ostravy jsme šli již s uzdraveným Líčeníkem, ale zase nenastoupil Koksa. Úvod utkání byl z obou stran hodně nepřesný a oba celky spíše těžili z dobré obrany. Vypovídá o tom i stav po první čtvrtině 11:8. Ve druhé periodě jsme pokračovali v dobré obraně a od soupeře jsme za tohle období dostali jen 10 bodů. My jsme se střelecky chytli až v posledních 3 minutách. Tento úsek jsme vyhráli 12:2 a soupeři se vzdálili na 11-ti bodový náskok. Ve třetí čtvrtině se rozehrálo i hostující družstvo, ale naštěstí jsme slušnou hrou v útoku stále drželi náskok. Kolaps přišel v poslední čtvrtině, kdy jsme nechali jít soupeře do vedení 3 minuty před koncem. Problém byl hlavně v útočné fázi, kde jsme nebyli schopní trefit koš z jakékoliv pozice a o trestných hodech ani nemluvím – 32/11 napovídá o všem. Závěr utkání jsme ovšem zvládli.

Jiskra Kyjov – Sokol Karviná       59:46 (17:10 35:19 45:30)

Body: Líčeník 16, Prokeš 15, Robek Jakub 10, Strýček 6, Šuráň 5, Tvarog 4, Robek Jan 3

Trojky: Robek Jakub 1, Líčeník 1

V neděli jsme narazili na soupeře ze dna tabulky a taky o tom nasvědčoval stav v polovině utkání 35:19. V útoku i obraně jsme pracovali velmi dobře a hráči k utkání přistupovali zodpovědně. To se nedá říct o druhé půli, kde jsme se opět střelecky trápili a proti Karvinské zóně jsme nenašli recept. Těžili jsme tak z dobrého náskoku, který jsme si vypěstovali v první půli. Bodově se dobře předvedl Líčeník se 16 body a sekundoval mu Prokeš s 15 body.

Slovo závěrem …

„Obrovské trápení v útoku se zakončením a trochu smůla při trestných hodech. To nás celý víkend pronásledovalo. Ale i přes to trápení máme dvě výhry a to se počítá. Pevně doufám, že jsme si tu smůlu vybrali a v dalších utkáních se bude dařit. Nejužitečnějším hráčem víkendu byl jednoznačně Prokeš, který za víkend zaznamenal 27 bodů a nespočet doskoků.“

TV Slovacko

Rozhovor se střelcem vítězné sobotní trojky na TV Slovácko

Hodina spánku navíc pomohla k vítězství na půdě lídra tabulky

přidáno: 27. 10. 2014 14:24, autor: Radim Mezihorák   [ aktualizováno 27. 10. 2014 14:28 ]

O víkendu zajížděli kadeti na horkou palubovku týmů, které v letošní sezóně stále nepoznali jak chutná hořkost porážky. V sobotu zajížďka až do středočeského Kolína, který potvrdil stávající formu a velkým rozdílem porazil Kyjovský kádr a v neděli těžce vydřené vítězství v Jihlavě. A možná je to právě hodina navíc, kterou měli při změně času ze soboty na neděli a pomohla tak k vítězství.

BC Kolín - Jiskra Kyjov     80:51 (25:14, 47:32, 61:37)

Body: Šuráň 14, Robek Jakub 13, Strýček 11, Koksa 6, Robek Jan 5, Pěnčík 1, Tvarog 1

Trojky: Robek Jan 1, Robek Jakub 1

V sobotním utkání jsme se museli obejít bez zraněného Líčeníka a Prokeše, který oslavoval své 15 narozeniny. Hodně štěstí, ať to padá, ale příště jiný termín pro podobnou příležitost. Od úvodu jsme již prohrávali. Celkově šlo o nesoustředěnost v obraně, kdy jsme až moc jednoduše nechávali domácí hráče skórovat. Jako kdybychom byli dlouhé cestě unavení, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Spoustu neproměněných střel z podkošového prostoru a mizivé procento trestných hodů znamenali jasnou porážku na půdě Kolína. V utkání jsme již od druhé čtvrtiny nastupovali i s hráči ročníku 99 a 00 a šetřili se tak na nedělní zápas, ve kterém již měl nastoupit Prokeš. Solidní zápas odehrál Kuba Robek.

BC Vysočina - Jiskra Kyjov       51:54 (14:10, 35:21, 43:45)

Body: Robek Jakub 13, Šuráň 11, Tvarog 8, Prokeš 8, Strýček 7, Robek Jan 7

Trojky: Tvarog 2, Robek Jan 1, Robek Jakub 1

Hodina spánku navíc, posila Hubert a promluvení do duše v poločase. Tak by se dalo charakterizovat nedělní utkání na horké půdě Vysočiny, která stejně jako Kolín prozatím neprohrála. Úvod utkání byl, stejně jako v Kolíně, bez chuti vyhrát. V obraně jsme vůbec nekomunikovali a co bylo hlavním problémem v obranné fázi, tak byl doskok. Hráči Jihlavy proměňovali téměř všechny body až po prvním nebo druhém doskoku. V poločase svítilo skóre 35:21 pro domácí a uchylovalo se ke stejnému závěru jako v Kolíně. Po poločasovém promluvení do duše, jsme začali konečně bránit a trochu bojovat. Dobrou rotací v obraně jsme již nedovolovali domácím hráčům doskakovat a zrychlila se i hra dopředu. Zlomovou třetí periodu jsme ovládli a vyhráli 24:8. Sice jsme se dostali zpět do zápasu, ale to nejtěžší bylo stále před námi. Sebrat ještě všechny síly a dát je do koncovky. Všechnu sílu jsme dali do obranné fáze a opět jsme dovolili soupeři jen 8 bodů. Na útok nám zbylo 9 bodů a tak i přes otřesné trestné hody v poslední čtvrtině (10/3) jsme dosáhli důležitého vítězství a sebrali tak body jednomu z favoritů. Velmi dobrý výkon podal opět Kuba Robek, který nás podržel hlavně v útoku.

Marodka kadetů ovlivnila víkendové duely

přidáno: 15. 10. 2014 1:48, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – Baskeťáci Josefov    47:51 (11:14 26:26 41:36)

Body: Strýček 14, Tvarog 10, Robek Jan 7, Prokeš 7, Šuráň 5, Robek Jakub 2, Koksa 2

Trojky: Robek Jan 1, Tvarog 1

Zatímco se na radnici počítaly hlasy, v hale se uchylovalo k třetímu zápasu ligy U17. Domácí nastoupili již bez Chludila a Čady, kteří nastupují za extraligové JBC Brno. Na rozehrávce stále chyběl Líčeník a k němu se přidal Řezník. Proti nám západočeský tým, posilněn o dva hráče z Nymburka. Úvod utkání byl z obou stran nejistý. V obraně jsme vše plnili dobře, ovšem útok už byl horší. Když jsme ve třetí čtvrtině šli do vedení, už vypadalo, že jsme tempo hry ovládli my. Ve čtvrté čtvrtině jsme vedli už téměř o dvojciferný náskok, ovšem když soupeř postavil zónu a rozhodčí „odběhli“ na kafé, bylo po zápase. Dvě minuty před koncem zápasu se zranil Strýček, Tvarog, Robek a Robek. Všichni museli ze hry a do hry nastoupila druhá pětka a ta si se zónou neporadila. Nám nezbývá než poblahopřát soupeři k vítězství a chystat se na odvetu, kde bychom snad měli být už v plné sestavě.

Jiskra Kyjov – Tesla Pardubice       97:85 (27:25 47:46 72:64)

Body: Strýček 37, Prokeš 16, Tvarog 16, Robek Jakub 13, Šuráň 9, Pěnčík 6

Trojky: Tvarog 4, Prokeš 1

Po sobotním smolném utkání nemohl do nedělního klání nastoupit ani Robek Jan ani Koksa. Takže další dva hráči ze základu nemohli hrát. Takže 8 statečných vyráželo do boje v čele s jedničkou Strýčkem, se kterým si perníkáři prostě nevěděli rady. V něm dřímala zdravá zlost ze sobotního duelu, kdy se zranila až pětice hráčů. Zónová obrana Pardubic nám nedělala vůbec problém, za poločas jsme nastříleli 47 bodů. Jelikož jsme zápas odehráli v 6 hráčích, obrana již byla horší a únava na hráčích šla znát. Jelikož Pardubice pokračovali v „zónové obraně“ i v druhém poločase, tak důležitým faktem bylo, že jsme se chytli v útoku střelecky trojkami a náskok navýšili až na 21 bodů. Na trojkové čáře úřadoval Tvarog se 4 trojkami. Na čáře trestných hodů úřadoval Strýček – je úspěšnost byla 17/17 a celkově dal 37 bodů!

„ Jde vidět, že bez Chludila a Čady dokážeme hrát taky a to i když nám chybí Líčeník na rozehře. Po roce zranění se do hry vrátil Strýček jako hurikán. Po čtyřech zápasech máme bilanci 3/1 a pojedeme na horkou půdu Vysočiny a Kolína – na půdu týmů, které ještě neokusili hořkost porážky.“

Kadeti zvládli první dvě utkání na výbornou

přidáno: 25. 7. 2014 7:27, autor: Tomas Cada   [ Aktualizováno 29. 9. 2014 5:12 uživatelem Radim Mezihorák ]

Jiskra Kyjov – SKB Zlín    71:59 (22:16, 35:25, 53:42)

Body: Čada 25, Chludil 24, Strýček 8, Robek Jan 5, Prokeš 4, Robek Jakub 4, Koksa 2

Trojky: Čada 2, Robek Jan 1, Robek Jakub 1

V prvním soutěžním utkání jsme nastupovali bez zraněného rozehrávače Líčeníka, který v obou utkáních hodně chyběl. Zlín přijel pouze v 7 lidech, ovšem problémy dělal jen jeden hráč a to Suchánek, který přestoupil z Kroměříže. Během prvního poločasu, kdy hra z našeho pohledu byla hodně nervózní (asi 5 nedaných dvojtaktů při přesilovce), jsme si vybojovali dvouciferný náskok. Druhý poločas jsme začali dobře a soupeři jsme se již bodově vzdálili. Ovšem několik chyb z naší strany zápas ještě zdramatizovalo a ráze to bylo o 4 body. Po oddechovém čase jsme se ovšem opět zklidnili a hráli svoji hru. Bodovali Čada s Chludilem a solidné zápas zahrál i Honza Robek.

Jiskra Kyjov – Slávia Kroměříž       64:53 (17:18, 30:23, 49:30)

Body: Chludil 18, Strýček 13, Čada 10, Tvarog 9, Prokeš 6, Koksa 2, Juřena 2, Robek Jan 2, Robek Jakub 2

Trojky: Tvarog 2, Čada 1

V neděli nás čekal daleko těžší soupeř, i když to podle výsledku nevypadá. Ale hlavně z nás spadla nervozita z prvního zápasu a mohli jsme se již spolehnout na dobré zakončení z podkoše, které nám v sobotu dělalo velký problém. V tomhle utkání hlavně vyhrála obrana, kdy jsme nenechali zahrát Kroměříž takřka žádný protiútok, kterým nás v posledních zápasech hlavně porážela. A v obraně dobrá rotace při přebírání hráčů. Agresivní obranou jsme měli jednoduché zisky a v rychlém protiútoku jsme si již lehce radili se zakončením. Dobrá obrana ve druhé a třetí periodě, kdy jsme dostali celkem pouze 12 bodů, rozhodli zápas. V útoku dobře rozehrával hru Strýček, který se po roční pauze vrátil na basketbalové hřiště a pro tým byl neužitečnějším hráčem.