Historie‎ > ‎Sezona 2014/2015‎ > ‎U17 Kadeti‎ > ‎Novinky U17K 1415‎ > ‎

Čí sú hody? Kadetů!

přidáno: 13. 11. 2014 5:56, autor: Radim Mezihorák   [ Aktualizováno 13. 11. 2014 12:10 uživatelem Tomas Cada ]

I přes katastrofální úspěšnost střelby ze střední vzdálenosti a trestných hodů si kadeti o hodovém víkendu připsali další dvě výhry. Obě utkání byly jak přes kopírák a před naplněnou halou kadeti zdolali v sobotním duelu BCM Ostravu a v neděli pak Sokol Karvinou.

Jiskra Kyjov – BCM Ostrava    56:53 (11:8 29:18 45:36)

Body: Strýček 12, Prokeš 12, Robek Jan 11, Tvarog 9, Líčeník 8, Pěnčík 2, Šuráň 2

Trojky: Tvarog 2, Robek Jan 1

Do sobotního duelu s vyrovnaným soupeřem z Ostravy jsme šli již s uzdraveným Líčeníkem, ale zase nenastoupil Koksa. Úvod utkání byl z obou stran hodně nepřesný a oba celky spíše těžili z dobré obrany. Vypovídá o tom i stav po první čtvrtině 11:8. Ve druhé periodě jsme pokračovali v dobré obraně a od soupeře jsme za tohle období dostali jen 10 bodů. My jsme se střelecky chytli až v posledních 3 minutách. Tento úsek jsme vyhráli 12:2 a soupeři se vzdálili na 11-ti bodový náskok. Ve třetí čtvrtině se rozehrálo i hostující družstvo, ale naštěstí jsme slušnou hrou v útoku stále drželi náskok. Kolaps přišel v poslední čtvrtině, kdy jsme nechali jít soupeře do vedení 3 minuty před koncem. Problém byl hlavně v útočné fázi, kde jsme nebyli schopní trefit koš z jakékoliv pozice a o trestných hodech ani nemluvím – 32/11 napovídá o všem. Závěr utkání jsme ovšem zvládli.

Jiskra Kyjov – Sokol Karviná       59:46 (17:10 35:19 45:30)

Body: Líčeník 16, Prokeš 15, Robek Jakub 10, Strýček 6, Šuráň 5, Tvarog 4, Robek Jan 3

Trojky: Robek Jakub 1, Líčeník 1

V neděli jsme narazili na soupeře ze dna tabulky a taky o tom nasvědčoval stav v polovině utkání 35:19. V útoku i obraně jsme pracovali velmi dobře a hráči k utkání přistupovali zodpovědně. To se nedá říct o druhé půli, kde jsme se opět střelecky trápili a proti Karvinské zóně jsme nenašli recept. Těžili jsme tak z dobrého náskoku, který jsme si vypěstovali v první půli. Bodově se dobře předvedl Líčeník se 16 body a sekundoval mu Prokeš s 15 body.

Slovo závěrem …

„Obrovské trápení v útoku se zakončením a trochu smůla při trestných hodech. To nás celý víkend pronásledovalo. Ale i přes to trápení máme dvě výhry a to se počítá. Pevně doufám, že jsme si tu smůlu vybrali a v dalších utkáních se bude dařit. Nejužitečnějším hráčem víkendu byl jednoznačně Prokeš, který za víkend zaznamenal 27 bodů a nespočet doskoků.“