Historie‎ > ‎Sezona 2014/2015‎ > ‎U17 Kadeti‎ > ‎Novinky U17K 1415‎ > ‎

Hodina spánku navíc pomohla k vítězství na půdě lídra tabulky

přidáno: 27. 10. 2014 14:24, autor: Radim Mezihorák   [ aktualizováno 27. 10. 2014 14:28 ]
O víkendu zajížděli kadeti na horkou palubovku týmů, které v letošní sezóně stále nepoznali jak chutná hořkost porážky. V sobotu zajížďka až do středočeského Kolína, který potvrdil stávající formu a velkým rozdílem porazil Kyjovský kádr a v neděli těžce vydřené vítězství v Jihlavě. A možná je to právě hodina navíc, kterou měli při změně času ze soboty na neděli a pomohla tak k vítězství.

BC Kolín - Jiskra Kyjov     80:51 (25:14, 47:32, 61:37)

Body: Šuráň 14, Robek Jakub 13, Strýček 11, Koksa 6, Robek Jan 5, Pěnčík 1, Tvarog 1

Trojky: Robek Jan 1, Robek Jakub 1

V sobotním utkání jsme se museli obejít bez zraněného Líčeníka a Prokeše, který oslavoval své 15 narozeniny. Hodně štěstí, ať to padá, ale příště jiný termín pro podobnou příležitost. Od úvodu jsme již prohrávali. Celkově šlo o nesoustředěnost v obraně, kdy jsme až moc jednoduše nechávali domácí hráče skórovat. Jako kdybychom byli dlouhé cestě unavení, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Spoustu neproměněných střel z podkošového prostoru a mizivé procento trestných hodů znamenali jasnou porážku na půdě Kolína. V utkání jsme již od druhé čtvrtiny nastupovali i s hráči ročníku 99 a 00 a šetřili se tak na nedělní zápas, ve kterém již měl nastoupit Prokeš. Solidní zápas odehrál Kuba Robek.

BC Vysočina - Jiskra Kyjov       51:54 (14:10, 35:21, 43:45)

Body: Robek Jakub 13, Šuráň 11, Tvarog 8, Prokeš 8, Strýček 7, Robek Jan 7

Trojky: Tvarog 2, Robek Jan 1, Robek Jakub 1

Hodina spánku navíc, posila Hubert a promluvení do duše v poločase. Tak by se dalo charakterizovat nedělní utkání na horké půdě Vysočiny, která stejně jako Kolín prozatím neprohrála. Úvod utkání byl, stejně jako v Kolíně, bez chuti vyhrát. V obraně jsme vůbec nekomunikovali a co bylo hlavním problémem v obranné fázi, tak byl doskok. Hráči Jihlavy proměňovali téměř všechny body až po prvním nebo druhém doskoku. V poločase svítilo skóre 35:21 pro domácí a uchylovalo se ke stejnému závěru jako v Kolíně. Po poločasovém promluvení do duše, jsme začali konečně bránit a trochu bojovat. Dobrou rotací v obraně jsme již nedovolovali domácím hráčům doskakovat a zrychlila se i hra dopředu. Zlomovou třetí periodu jsme ovládli a vyhráli 24:8. Sice jsme se dostali zpět do zápasu, ale to nejtěžší bylo stále před námi. Sebrat ještě všechny síly a dát je do koncovky. Všechnu sílu jsme dali do obranné fáze a opět jsme dovolili soupeři jen 8 bodů. Na útok nám zbylo 9 bodů a tak i přes otřesné trestné hody v poslední čtvrtině (10/3) jsme dosáhli důležitého vítězství a sebrali tak body jednomu z favoritů. Velmi dobrý výkon podal opět Kuba Robek, který nás podržel hlavně v útoku.