Historie‎ > ‎Sezona 2014/2015‎ > ‎U17 Kadeti‎ > ‎Novinky U17K 1415‎ > ‎

Kadeti dostali ,,Mikulášskou“ nadílku

přidáno: 10. 12. 2014 7:56, autor: Radim Mezihorák
Kadeti o víkendu zavítali na půdu těžkého soupeře do Kroměříže, kde zanechali dobrý dojem a se vztyčenou hlavou odjížděli domů. Absolutní kolaps a nechuť hrát – tak se dá charakterizovat náš nedělní výkon na půdě soupeře. Zlín byl přitom herně o level níž než Kroměříž tento víkend. Bez bojovnosti se nedá vyhrát.

Slávia Kroměříž - Jiskra Kyjov     62:52 (12:13, 27:25, 44:36)

Body: Tvarog 15, Strýček 11, Líčeník 11,Šuráň 4, Prokeš 4, Robek Jan 3, Koksa 2, Robek Jakub 2

Trojky: Tvarog 5, Líčeník 1

Do sobotního derby nastoupil za domácí i Sigmund, čímž kvalita týmu rapidně stoupla. Ale i tak jsme úvod utkání proti tradičnímu soupeři zvládli dobře alespoň v obranné fázi. Dobrá obrana nedovolila domácím 5 minut zakončit. Směšné bylo i skóre v 7.minutě zápasu kdy na Kroměřížské tabuli svítilo skóre 3:4 pro Kyjov. V poledních třech minutách čtvrtiny se konečně začalo hrát do koše a obrany polevily. I tak jsme první čtvrtinu vyhráli 12:13 a prozatím jsme byli lepším týmem. Druhá čtvrtina pokračovala ve stylu „soustřeďme se hlavně na obranu“  a tak poločas za stavu 27:25 pro domácí. Ve druhé půli se opět dobře bránilo. Mohli jsme vidět dobré souboje 1/1, ale i přesto všechno jsme již tahali za kratší konec. Dobře rozjetý Tvarog sice nasázel soupeři 5 trojek, ale bodově se přidali jen Strýček a Líčeník. Sobota přinesla pohledný basket a všichni hráči odcházeli se vztyčenou hlavou do šatny.

SKB Zlín - Jiskra Kyjov       78:59 (25:11, 45:25, 57:37)

Body: Prokeš 17, Líčeník 17, Strýček 10, Koksa 6, Tvarog 5, Šuráň 2, Robek Jakub 2

Trojky: Tvarog 1, Strýček 1, Líčeník 1

Nedělní zápas je těžké komentovat. Nebylo to z naší strany o basketu. Soupeř zahrál standart + měl trochu střeleckého štěstí. My absolutně znechuceni ranním vstáváním, nebojovností a hlavně bez obrany. Prostě nastoupil úplně jiný tým než v sobotu. Tak vypadá i první poločas. Druhou půlku jsme sice vyhráli, ale ani to neberu jako cenu útěchy.