Historie‎ > ‎Sezona 2014/2015‎ > ‎U17 Kadeti‎ > ‎Novinky U17K 1415‎ > ‎

Kadeti opět vítězní

přidáno: 28. 11. 2014 2:07, autor: Radim Mezihorák   [ Aktualizováno 28. 11. 2014 2:49 uživatelem Tomas Cada ]

Do Kyjova o víkendu přivítaly týmy ze spodu tabulky. Nejdříve si domácí Kyjované připsali vítězství s celkem z Hané a poté i ze Slezska. „Povinné vítězství tak mají za sebou.

Jiskra Kyjov – SK UP-BCM Olomouc    65:47 (17:14 35:20 56:29)

Body: Tvarog 20, Prokeš 13, Chludil 12, Líčeník 6, Šuráň 5, Robek Jakub 4, Juřena 3, Koksa 2

Trojky: Tvarog 4, Chludil 1, Juřena 1

V sobotu jsme nastupovali proti soupeři, který zatím v soutěži nevyhrál. Soupeř z Hané přijel jen v 8 hráčích. My jsme opět nebyli kompletní – chyběl Strýček a Robek Jan. Od prvních minut jsme byli lepším týmem. Do třetí čtvrtiny jsme v obraně neudělali chybu. V poslední čtvrtině se do hry podívala ve velké míře i lavička a v obraně to začalo skřípat. To nás moc netíží a jsme rádi, že můžeme hrát všichni. O své první body se letos postaral Juřena. Nejlepším hráčem byl Tvarog s 20 body.

Jiskra Kyjov – BK Opava       82:65 (20:12 38:33 54:49)

Body: Prokeš 19, Líčeník 18, Chludil 14, Tvarog 9, Šuráň 8, Koksa 8, Řezník 4, Robek Jakub 2

Trojky: Líčeník 1

Za to v neděli jsme se natrápili. Celek z Opavy také stále nevyhrál. Do zápasu jsme vstoupili dobře a během pár minut jsme si vydobyli dvojciferný náskok. Pak si naši hráči řekli, že to stačí a nemusíme již bránit. Opava srovnala krok, ale bylo zřetelné, že 2 hráči z Opavy sami neporazí 6 hráčů z Kyjova. Dobrou kolektivní hrou jsme dokázali náskok opět zvýšit a soupeře porazit. Po dlouhém zranění se vrátila chuť Líčeníkovi, který zaznamenal 18 bodů a dobře zahrál také Prokeš s 19 body. Pochvalu zaslouží i Řezník, který odehrál dobrý zápas.

Po dalších 2 vítězstvích se kadeti vyhoupli na 2. místo!!!