Historie‎ > ‎Sezona 2014/2015‎ > ‎U17 Kadeti‎ > ‎Novinky U17K 1415‎ > ‎

Kadeti oživili naději na play-off

přidáno: 2. 3. 2015 11:57, autor: Radim Mezihorák

Kyjované o víkendu zajížděli na půdu dvou posledních týmů v tabulce. Obě utkání vyhráli velkým rozdílem a ještě tak mají šanci proklouznout do play-off. Čeká je totiž dohrávka tento čtvrtek v Pardubicích. Pojďme se na víkendová utkání ve Slezsku a na Hané podívat blíže!

BK Opava - Jiskra Kyjov     51:82 (20:19, 26:36, 36:58)

Body: Chludil 26, Prokeš 18, Líčeník 12, Robek Jakub 11, Tvarog 4, Šuráň 3, Robek Jan 3, Koksa 2, Řezník 2, Pěnčík 1

Trojky: Tvarog 1, Chludil 1, Šuráň 1

Do Opavy kadeti odjížděli s velkou chutí vyhrát a bojovnou náladou nastoupili i do zápasu. Opava v domácím prostředí nepředvádí špatné výkony a začátek utkání tak rozehrála podstatně lépe. První periodu ještě domácí vyhráli. Ve druhé čtvrtině jsme však zlepšili obranu a dostali od soupeře pouze 6 bodů. Po poločase jsme úsekem 10:0 zvýšili náskok na 20 bodů a bylo po zápase. I poslední čtvrtinu jsme vyhráli rozdílem třídy a vyhráli tak rozdílem 31 bodů. Bodově velmi dobře přispěl Chludil s 26 body. Velmi dobrý zápas odehrál také Jakub Robek. Prokeš s 18 body (77% úspěšnost střelby!) a 7 doskoky sekunduje svým spoluhráčům. Dobrý kolektivní výkon a hlavně bojovnost.

SK UP BCM Olomouc - Jiskra Kyjov       37:59 (12:9, 25:29, 34:46)

Body: Líčeník 20, Koksa 9, Prokeš 8, Robek Jakub 8, Chludil 6, Šuráň 4, Juřena 2, Tvarog 2

Trojky: Líčeník 1

Nedělní zápas na Hané patřil k těm povinným vítězstvím, i když to šlo hodně ztuha. Do zápasu jsme nastoupili hodně vlažně a do útoku jako by se nikomu nechtělo. Obrana po celý zápas nebyla špatná (37 obdržených bodů). V naší útočné fázi ale chyběl rychlý protiútok a rychlé přenesení míče v postupném útoku. Střelecky se také moc nedařilo, ale i tak to na soupeře stačilo. Prokeš s 12 doskoky a 8 body patřil ke klíčovým hráčům v obraně. V útočné fázi se dobře předvedli Líčeník s Koksou.

Slovo závěrem:

„Jsem velmi rád za každou výhru z venkovního prostředí a je mi jedno, jestli je to na půdě prvního nebo posledního týmu. Každého vítězství si cením stejně. Základní část je dohrána, a jestli nechceme skončit sezónu tak musíme ve čtvrtek v Pardubicích vyhrát.“