Historie‎ > ‎Sezona 2014/2015‎ > ‎U17 Kadeti‎ > ‎Novinky U17K 1415‎ > ‎

Kadeti si vychutnali Pardubický perník a zajistili si tak play-off

přidáno: 6. 3. 2015 9:19, autor: Radim Mezihorák
Jestli Kadeti chtěli uvažovat o play-off tak museli v dohrávce porazit Pardubice, které jsou vždy v domácím prostředí posilněny o hráče z extraligy. Proto je čekal nesmírně těžký zápas a to ještě v pozdních hodinách. Kyjované však tuhle misi splnili a ze 7. místa se tak posunuli na 5. místo, které znamená play-off.

Tesla Pardubice - Jiskra Kyjov     66:71 (12:21, 28:35, 41:52)

Body: Chludil 22, Prokeš 22, Líčeník 14, Tvarog 7, Šuráň 2, Robek Jan 2, Koksa 2,

Trojky: Tvarog 1, Líčeník 1, Chludil 1

V utkání jsme předvedli velmi dobrý vstup a během 4 minut jsme vedli 10:2. Dobrou úspěšností střelby za 3 body, doplněnou dobrou obranou, jsme tak bravurně zvládli první periodu se stavem 21:12 pro nás. Ve druhé čtvrtině domácí začali lépe bránit a hra se celkově srovnala. I tak jsme v poločase stále vedli rozdílem 7 bodů. Ve třetí čtvrtině naše obrana byla ještě aktivnější a domácí jsme dostávali do těžkých situací a vybodovali jsme si 11-ti bodový náskok. Úzká rotace hráčů na naší straně se však dostavila ve čtvrté čtvrtině. Do toho 5 trojek domácích a rázem se začínalo od nuly. Utkání jsme měli celou dobu ve svých rukou a nechtěli jsme domácím nechat nic zadarmo. Proto jsme se na poslední minuty opět vyhecovali k dobré obraně. Potvrdilo se opět pravidlo trestných hodů! V poslední periodě jsme měli úspěšnost 17/15! Chválit individuálně je dost těžký, protože kluci předvedli dobrý týmový výkon. I tak lze vyzdvihnout dobrou práci Prokeše, který měl na kontě 22 bodů a 9 doskoků. Se stejným počtem dobře odehrál také Chludil.