Historie‎ > ‎Sezona 2014/2015‎ > ‎U17 Kadeti‎ > ‎Novinky U17K 1415‎ > ‎

Marodka kadetů ovlivnila víkendové duely

přidáno: 15. 10. 2014 1:48, autor: Radim Mezihorák
Jiskra Kyjov – Baskeťáci Josefov    47:51 (11:14 26:26 41:36)

Body: Strýček 14, Tvarog 10, Robek Jan 7, Prokeš 7, Šuráň 5, Robek Jakub 2, Koksa 2

Trojky: Robek Jan 1, Tvarog 1

Zatímco se na radnici počítaly hlasy, v hale se uchylovalo k třetímu zápasu ligy U17. Domácí nastoupili již bez Chludila a Čady, kteří nastupují za extraligové JBC Brno. Na rozehrávce stále chyběl Líčeník a k němu se přidal Řezník. Proti nám západočeský tým, posilněn o dva hráče z Nymburka. Úvod utkání byl z obou stran nejistý. V obraně jsme vše plnili dobře, ovšem útok už byl horší. Když jsme ve třetí čtvrtině šli do vedení, už vypadalo, že jsme tempo hry ovládli my. Ve čtvrté čtvrtině jsme vedli už téměř o dvojciferný náskok, ovšem když soupeř postavil zónu a rozhodčí „odběhli“ na kafé, bylo po zápase. Dvě minuty před koncem zápasu se zranil Strýček, Tvarog, Robek a Robek. Všichni museli ze hry a do hry nastoupila druhá pětka a ta si se zónou neporadila. Nám nezbývá než poblahopřát soupeři k vítězství a chystat se na odvetu, kde bychom snad měli být už v plné sestavě.

Jiskra Kyjov – Tesla Pardubice       97:85 (27:25 47:46 72:64)

Body: Strýček 37, Prokeš 16, Tvarog 16, Robek Jakub 13, Šuráň 9, Pěnčík 6

Trojky: Tvarog 4, Prokeš 1

Po sobotním smolném utkání nemohl do nedělního klání nastoupit ani Robek Jan ani Koksa. Takže další dva hráči ze základu nemohli hrát. Takže 8 statečných vyráželo do boje v čele s jedničkou Strýčkem, se kterým si perníkáři prostě nevěděli rady. V něm dřímala zdravá zlost ze sobotního duelu, kdy se zranila až pětice hráčů. Zónová obrana Pardubic nám nedělala vůbec problém, za poločas jsme nastříleli 47 bodů. Jelikož jsme zápas odehráli v 6 hráčích, obrana již byla horší a únava na hráčích šla znát. Jelikož Pardubice pokračovali v „zónové obraně“ i v druhém poločase, tak důležitým faktem bylo, že jsme se chytli v útoku střelecky trojkami a náskok navýšili až na 21 bodů. Na trojkové čáře úřadoval Tvarog se 4 trojkami. Na čáře trestných hodů úřadoval Strýček – je úspěšnost byla 17/17 a celkově dal 37 bodů!

Slovo závěrem …

„ Jde vidět, že bez Chludila a Čady dokážeme hrát taky a to i když nám chybí Líčeník na rozehře. Po roce zranění se do hry vrátil Strýček jako hurikán. Po čtyřech zápasech máme bilanci 3/1 a pojedeme na horkou půdu Vysočiny a Kolína – na půdu týmů, které ještě neokusili hořkost porážky.“

Trenér Radim Mezihorák

Comments