Historie‎ > ‎Sezona 2014/2015‎ > ‎U17 Kadeti‎ > ‎Novinky U17K 1415‎ > ‎

Kadeti zvládli první dvě utkání na výbornou

přidáno: 25. 7. 2014 7:27, autor: Tomas Cada   [ Aktualizováno 29. 9. 2014 5:12 uživatelem Radim Mezihorák ]

Jiskra Kyjov – SKB Zlín    71:59 (22:16, 35:25, 53:42)

Body: Čada 25, Chludil 24, Strýček 8, Robek Jan 5, Prokeš 4, Robek Jakub 4, Koksa 2

Trojky: Čada 2, Robek Jan 1, Robek Jakub 1

V prvním soutěžním utkání jsme nastupovali bez zraněného rozehrávače Líčeníka, který v obou utkáních hodně chyběl. Zlín přijel pouze v 7 lidech, ovšem problémy dělal jen jeden hráč a to Suchánek, který přestoupil z Kroměříže. Během prvního poločasu, kdy hra z našeho pohledu byla hodně nervózní (asi 5 nedaných dvojtaktů při přesilovce), jsme si vybojovali dvouciferný náskok. Druhý poločas jsme začali dobře a soupeři jsme se již bodově vzdálili. Ovšem několik chyb z naší strany zápas ještě zdramatizovalo a ráze to bylo o 4 body. Po oddechovém čase jsme se ovšem opět zklidnili a hráli svoji hru. Bodovali Čada s Chludilem a solidné zápas zahrál i Honza Robek.

Jiskra Kyjov – Slávia Kroměříž       64:53 (17:18, 30:23, 49:30)

Body: Chludil 18, Strýček 13, Čada 10, Tvarog 9, Prokeš 6, Koksa 2, Juřena 2, Robek Jan 2, Robek Jakub 2

Trojky: Tvarog 2, Čada 1

V neděli nás čekal daleko těžší soupeř, i když to podle výsledku nevypadá. Ale hlavně z nás spadla nervozita z prvního zápasu a mohli jsme se již spolehnout na dobré zakončení z podkoše, které nám v sobotu dělalo velký problém. V tomhle utkání hlavně vyhrála obrana, kdy jsme nenechali zahrát Kroměříž takřka žádný protiútok, kterým nás v posledních zápasech hlavně porážela. A v obraně dobrá rotace při přebírání hráčů. Agresivní obranou jsme měli jednoduché zisky a v rychlém protiútoku jsme si již lehce radili se zakončením. Dobrá obrana ve druhé a třetí periodě, kdy jsme dostali celkem pouze 12 bodů, rozhodli zápas. V útoku dobře rozehrával hru Strýček, který se po roční pauze vrátil na basketbalové hřiště a pro tým byl neužitečnějším hráčem.