Historie‎ > ‎Sezona 2014/2015‎ > ‎U19 Junioři‎ > ‎

Novinky U19K 1415

Bramborová placka pro juniory po základní části!

přidáno: 11. 3. 2015 2:35, autor: Radim Mezihorák   [ Aktualizováno 13. 3. 2015 9:18 uživatelem Tomas Cada ]

V posledním dvojkolu čekal na Kyjovské juniory nejlepší dosavadní tým ligy – Hradec Králové. Domácí sice dokázali hrát vyrovnanou partii, ale z vítězství se radovali hosté. Kyjované si tak spravili chuť v neděli proti Pardubicím a postupují do play-off ze 4. místa.

Jiskra Kyjov – Sokol Hradec Králové 2    55:64 (18:14, 34:30, 41:48)

Body: Chludil 26, Čada R. 15, Šuráň D. 5, Konečný 4, Prokeš 4, Tvarog 1

Trojky: Chludil 4, Čada R. 2

Neskutečnou atmosféru předvedli fanoušci domácího i hostujícího týmu ve šlágru předposledního kola ligy juniorů. My jsme doma vždy velmi silný tým a každý takový soupeř z horních míst tabulky je pro nás obrovská motivace. Hradec Králové přijel takřka v plné sestavě bez podkošového Cejnara. Nám chyběli Čada F, Lunda a Škrhák. Premiéru na domácí lavičce si odbyl Martin Koksa, který předvedl moc dobrý výkon. Úvod utkání se nám moc nepovedl. Hradec hrál s větší klidem a na našich hráčích byla vidět nervozita. Chytli jsme se až v samotném závěru první čtvrtiny, který jsme vyhráli 9:0. Druhá čtvrtina se nesla opět ve vyrovnaném duchu a poločas jsme ještě vyhráli 34:30. Třetí čtvrtina, naše nejslabší, byla bohužel rozhodující. Prohráli jsme ji 7:18 a rázem jsme o vedení přišli. Úvod poslední periody ještě přinesl naději, když na tabuli svítilo vyrovnané skóre, ale bohužel se nedařilo střelecky. Musím pochválit kluky za obranu. Hradec je nejlepší útočný tým v lize a se svými 80 body na zápas nás měl rozstřílet. My jsme obdrželi pouze 64, takže jsme s obranou opravdu spokojený. Dnes rozhodl útok. S 55 body se vyhrát prostě nedá. Nejlepším střelcem byl Filip Chludil s 26 body a 4 trojkami.

Jiskra Kyjov – Tesla Pardubice       70:56 (15:14, 42:23, 53:32)

Body: Chludil 30, Čada R. 15, Koksa 12, Šuráň D. 6, Prokeš 4, Hanák 2, Líčeník 1

Trojky: Chludil 4, Čada R. 1

V tomto utkání jsme potřebovali výhru, abychom se umístili na 4. místě a měli lepší výchozí pozici pro play-off. Po případné prohře bychom skončili šestí. I tak jsme do zápasu vstoupili ladně a bez větší bojovnosti. Naše hráče možná ještě mrzela sobotní prohra. Po promluvení do duše během první pauzy se naši hráči konečně vzchopili. Druhou periodu jsme jasně vyhráli 27:9 a šli jsme do 19-ti bodového náskoku. Utkání se už potom dohrávalo v klidném duchu. V útoku nás nejvíc podržel opět Filip Chludil, který nastřílel 30 bodů. Skvělý zápas odehrál také Koksa, který ve svém druhém zápase za U19 nastřílel 12 bodů.

Chludil a Čada v celkových statistikách:

Skvělého umístění dosáhli naši hráči i v celkových celorepublikových statistikách. Chludil s 425 body se stal nejlepším střelcem ligy (celkem 24 týmů). Se svým excelentním výkonem o víkendu se také postaral o titul nejlepšího hráče měsíce března. Čada se pyšní svou střelbou a se svými 41 trojkami se umístil na 3. místě nejlepších střelců trojek.

Trenér Radim Mezihorák

Junioři zdolali Novou Huť a zajistili si tak play-off

přidáno: 28. 2. 2015 2:34, autor: Radim Mezihorák

Kyjovští junioři o víkendu předvedli jeden z nejlepších výkonů na venkovní půdě a to když zdolali NH Ostrava ve známé hale na Tatranu, kde ještě letos nikdo z naší skupiny nevyhrál. Dobrý sobotní výkon však vystřídal absolutní kolaps v Opavě. Ale i tak se fanoušci v Kyjově můžou těšit na play-off!

BK NH Ostrava - Jiskra Kyjov       80:84 (20:21, 35:44, 62:62)

Body: Chludil 28, Čada R. 14, Prokeš 10, Škrhák 10, Šuráň D. 10, Konečný 6, Hanák 4, Šuráň M. 2

Trojky: Čada R. 3, Chludil 1

Těžký zápas čekal Kyjovany na půdě Ostravy, která v letošní sezóně doma ještě neprohrála. Do toho absence Čady F., Lundy a Kolmana. Úvod utkání byl velmi vyrovnaný a z obou stran velmi pohledný basketbal. První periodu jsme ovládli v poměru 21:20. Ve druhé čtvrtině jsme si dokonce vybudovali 9-ti bodový náskok, s kterým se šlo i do druhé půle. Tento náskok však 4 trojkami smazal ve třetí čtvrtině domácí rozehrávač Bukovjan a rázem vedla Ostrava. Do rozhodující čtvrtiny se šlo tak za nerozhodného stavu. 5 minut před koncem jsme již prohrávali o 8 bodů a vše nasvědčovalo k tomu, že si Ostrava opět uhájí domácí půdu. Po všemožných variacích hráčů se pak ovšem chytla „pětka“ – Hanák-Konečný-Šuráň-Prokeš-Chludil a !!14-ti!! body v řadě opět otočila vývoj utkání. Dobrou úspěšností TH v samotné koncovce jsme si udrželi náskok a NH porazili. Celková úspěšnost TH 38/22 je dost smutná a určitě by nás při prohře mrzela. Nejlepším střelcem byl Chludil s 28 body.

BK Opava - Jiskra Kyjov   68:52 (16:17, 34:32, 50:44)

Body: Chludil 20, Čada R. 13, Líčeník 6, Škrhák 4, Šuráň D. 4, Konečný 3, Prokeš 2

Trojky: Chludil 4, Čada R. 3

V nedělním utkání jsme chtěli potvrdit dobrou formu a uhájit si 4. místo v tabulce. Začátek zápasu jsme úplně zaspali a soupeře obrovsky podcenili. Po oddechovém čase jsme se zvedli a první čtvrtinu jsme dokázali vyhrát 17:16. Domácí Opava si držela neustále velmi dobré procento úspěšnosti střelby ze střední vzdálenosti a to ji drželo ve hře. V našem případě nešlo moc o obranu a tak každá druhá střela domácích byla otevřená. V útoku jsme se herně trápili, chybělo kolektivní pojetí a každá to chtěl vzít sám na sebe. Opava se ve druhé půli vzdálila na rozdíl 10-ti bodů, které si udřeli do konce. Utkání jsme prohráli hlavou. Chludil s 20 body byl opět nejlepším střelcem.

Slovo závěrem

„Mnoho lidí nám před sezónou nevěřilo, že bez Brněnských hráčů budeme hrát play-off. Nám se to jako prvním podařilo a jsem za to hrozně rád. Hráčům sedl herní systém, na kterém pracujeme a který by jim měl pomoct k adaptaci do mužských složek. Teď nás čekají ještě poslední dva zápasy základní části, které rozhodnou o pozici v play-off. Doufám, že nás plná hala podpoří!“

Junioři doma poprvé v sezoně prohráli

přidáno: 13. 2. 2015 7:15, autor: Radim Mezihorák

O víkendu na Kyjovskou palubovku zajížděli celky z Vysočiny. Sobotní debakl s Velkým Meziříčí vystřídal vyrovnaný zápas s druhým celkem v tabulce BC Vysočina. Domácí tak opět předvedli dobrý výkon.

Jiskra Kyjov – BK Velké Meziříčí    88:56 (24:17, 53:29, 65:46)

Body: Chludil 20, Čada R. 16, Konečný 14, Lunda 12, Šuráň D. 11, Škrhák 4, Líčeník 4, Tvarog 3, Šuráň M. 2, Prokeš 2

Trojky: Šuráň D. 2, Chludil 2, Čada R. 1, Tvarog 1

První únorové utkání jsme odehráli proti nejslabšímu soupeři z Velkého Meziříčí. Do utkání jsme šli bez Čady F. a Hanáka. Od první čtvrtiny soupeř tahal za kratší konec a pomalu jsme si vytvářeli náskok. Ve druhém poločase jsme již šetřili síly na nedělní zápas, protože někteří měli v nohách ještě sobotní duel za U17 v Jaroměři. Nejlepší výkon v sezoně předvedl Lunda s 12 body. Dobrý zápas odehrál také Chludil, který za první poločas nastřílel 19 bodů. Kolektivní pojetí v útočné fázi a rychlý přesun do útoku zápas rozhodl.

Jiskra Kyjov – BC Vysočina       66:73 (18:16, 32:37, 50:51)

Body: Čada F. 18, Chludil 14, Čada R. 13, Šuráň D. 9, Prokeš 4, Konečný 4, Škrhák 4

Trojky: Čada F. 3, Čada R. 3, Šuráň D. 1

V neděli jsme již nastupovali s Čadou, ale tentokrát proti nám stál soupeř z druhého místa. Na podzim jsme na Vysočině dostali 30-ti bodový výprask a tak jsme měli soupeři co vracet. Jihlava má na perimetru i pod košem velmi zkušené hráče, kteří nastupují i v I. lize mužů. První poločas jsme měli problém s podkošovými situacemi a hlavně s doskokem pod naším košem. Většina bodů padla do našeho koše právě po doskoku. Druhý poločas jsme se na tuhle skutečnost připravili a tak se hra srovnala. Utkání bylo vyrovnané až do samotného konce a rozhodovaly maličkosti. My jsme byly ten tým, který udělal víc menších chyb a soupeře jsme tak nechali vyhrát.

Slovo závěrem:

8 vítězství v řadě na domácí palubovce je nádherné číslo. Chtěli jsme doma udržet neporazitelnost, ale Vysočina nám to překazila. I tak jsme opět přidali alespoň další vítězství nad Velkým Meziříčí. Teď se nacházíme stále na 4. místě tabulky a play-off se nám opět trochu přiblížilo. Chceme tuhle příčku udržet a nejlépe se ještě posunout na 3. místo. Být třetí v juniorech se ještě v Kyjově nikomu nepodařilo ... proto je to výzva !

Lednové výsledky juniorů

přidáno: 30. 1. 2015 5:17, autor: Radim Mezihorák

Junioři během ledna odehráli své první zápasy v novém roce. Všechny 4 utkání sehráli na venkovních palubovkách a jejich výsledky měli střídavou tendenci. Pojďme se na to podívat blíže.

BCM Olomouc - Jiskra Kyjov       53:77 (5:26, 21:42, 34:65)

Body: Chludil 23, Čada R. 13, Konečný 11,…

Na první novoroční utkání jsme odjížděli na Hanou v roli lepšího týmu. I přes absenci Filipa Čady jsme si bezproblémově poradili s domácím celkem hlavně v první čtvrtině, kdy jsme soupeře k ničemu nepustili a vypracovali si tak náskok 26:5. Potom už se hrálo až do konce takřka v exhibičním tempu a do rotace se spíše dostávali naši mladší hráči. Dobrý zápas s 23 body odehrál Chludil a jemu sekundoval Čada R. s 13 body. Zápas se povedl i Konečnému.

BŠM Brno - Jiskra Kyjov   69:53 (21:16, 37:22, 51:39)

Body: Čada R. 13, Chludil 13, Šuráň D. 10,…

V Brně nás již čekal těžší soupeř, který disponoval 3 mladšími extraligovými hráči na perimetru. První čtvrtinu jako bychom neměli chuť hrát. Střelecké pozice jsme si nevytvářeli a v obranné fázi jsme nekomunikovali. Brno nebylo lepším týmem, ale dokázali využít připravené pozice pro střelbu.

BC Nový Jičín - Jiskra Kyjov   93:55 (24:13, 39:24, 64:42)

Body: Chludil 15, Čada F. 11, Šuráň D. 9,…

Třetí lednový víkend odjížděli junioři bez trenéra Mezihoráka na další venkovní zápasy. Nový Jičín má ambice postoupit do extraligy a tak nastoupil ve zcela jiné sestavě než v Kyjově. Největší kámen úrazu byl v obraně, kdy jsme nechávali soupeře zakončovat z jednoduchých pozic. Domácí měli vysokou úspěšnost střelby a s chutí nás porazili.

Sokol Karviná - Jiskra Kyjov   67:82 (15:20, 35:36, 51:55)

Body: Škrhák 19, Chludil 18, Čada R. 12,…

Jestli chceme uvažovat o play-off tak bylo nutností porazit Karvinou, která oproti podzimní části posílila o extraligové hráče. Proto měl zápas jinou podobu než v na podzim v Kyjově. Tempo utkání jsme řídili po celou dobu my, ovšem domácí se neustále dotahovali. Nejlepší výkon v sezóně zaznamenal Škrhák se svými 19 body a razantně tak přispěl k výhře, která nás zase trochu přiblížila k play-off.

Slovo závěrem: Lednová bilance 2/2 je pro nás uspokojující. Neustále nás tíží zranění a nemoci a do toho hory a učení před pololetím. Proto i tréninky o 5 lidech můžou naznačovat takový kolísavý výkon družstva. Každopádně si stále držíme 4. pozici a náš cíl do konce základní skupiny je toto umístění udržet.

Radim Mezihorák

Junioři po derby přezimují na 4. místě

přidáno: 19. 12. 2014 0:33, autor: Radim Mezihorák

Před nejlepší atmosférou v sezóně nastupovali Kyjovští junioři do posledního domácího zápasu v derby proti známému celku z Kroměříže. Doma si s tímto celkem ještě poradili a vyhráli ho rozdílem třídy, i když soupeř hrál velmi statečně až do posledních minut. V neděli v odvetě na půdě Kroměříže již velel Slávistický celek, kterému se dařilo hlavně střelecky.

Jiskra Kyjov – Slávia Kroměříž       96:79 (20:15, 50:35, 72:59)

Body: Chludil 25, Čada F. 23, Čada R. 19, Prokeš 13, Šuráň D. 8, Konečný 6, Kolman 2

Trojky: Čada F. 3, Čada R. 3, Chludil 1

Oba týmy takřka v plné sestavě. Kyjovu chyběl akorát podkošový Škrhák. Do haly si udělalo cestu okolo stovky diváků a předvedli nevídanou atmosféru! Od úvodu měl basket rychlé tempo a právě pro oko diváka to byla slast. Již v první minutě jsme měli 4 týmové fauly a Kroměříž nás v tomhle záhy dohonila – to donutilo oba trenéry k větší rotaci hráčů již na začátku zápasu. Tím se hra trochu zpomalila, ale i tak jsme první čtvrtinu ovládli a vyhráli 20:15. Druhá, z naší strany opět vydařená, čtvrtina byla hlavně v režii domácího Filipa Čady, který dal v tomto období 14 bodů z celkových 30. Těsně po poločase jsme se dostali již do 19-ti bodového náskoku, ale věděli jsme, že se musíme soustředit dál a nevynechat ani minutu. V zápase jsme zaváhali jen jednou – těsně před koncem 3 periody se náskok zúžil na 6 bodů. Tento tlak soupeře jsme ustáli a zkušeně si vybudovali zase dvojciferný náskok, který jsme do zbytku utkání jen navyšovali.

Slávia Kroměříž - Jiskra Kyjov        82:67 (22:16, 38:33, 62:50)

Body: Šuráň D. 17, Chludil 17, Čada F. 13, Prokeš 10, Konečný 7, Tvarog 3,

Trojky: Chludil 1, Šuráň D. 1, Tvarog 1, Čada F. 1

Nedělní zápas byl podstatně jiný než sobotní. Rozhodčí nechali tvrdší hru a osobní zákroky ve hře 1/1 nechávali. To vyhovovalo domácí Kroměříži, která ovládla první čtvrtinu 22:16. Kroměříž s hlavními lídry Bartošíkem a Kubíkem si dobře vedla hlavně v útoku a zmiňovaní hráči byli takřka neomylní z trojkové čáry. Naše herní hra nebyla špatná, ovšem úspěšnost střelby byla horší. Absolutní nedařba v roli Romana Čady, který nezaznamenal ani koš, tomu nasvědčuje. Kroměříž v tomto utkání hold byla lepší a nám nezbývá nic jiného než jim pogratulovat za dobrý výkon.

„Čekali se vyrovnané zápasy, a ač tomu sobotní výsledek nenasvědčuje tak utkání opravdu vyrovnané bylo. I když je Kroměříž ve druhé polovině tabulky tak odehráli dobrý zápas a tento tým je schopný hrát ještě o první 3. místa. My jsme splnili to, co jsme chtěli za víkend zvládnout. Přezimujeme na krásném 4. místě a do jarní části půjdeme s dobrou bilancí. “

Junioři na východě Čech neúspěšní

přidáno: 4. 12. 2014 6:46, autor: Radim Mezihorák

Velmi těžká dvojice týmů čekala v posledním listopadovém víkendu Kyjovské Juniory. Ti zajížděli až na východ Čech, kde se utkali s prvním celkem tabulky Hradcem Králové a na druhý den s Pardubicemi.

Sokol Hradec Králové - Jiskra Kyjov       91:80 (30:20, 53:36, 76:51)

Body: Čada F. 20, Čada R. 18, Šuráň 18, Chludil 12, Škrhák 8, Konečný 2, Prokeš 2

Trojky: Čada R. 4, Čada F. 3, Šuráň D. 1

V sobotu jsme v pozdních večerních hodinách nastupovali proti soupeři, který zatím v soutěži neprohrál a diváci tak čekali napínavý duel o první místo. To by ale museli být naši hráči alespoň trochu při chuti hrát a hlavně bránit. Úvod utkání jsme ještě relativně drželi, ale v 5. minutě začala Hradecká mašina pracovat na plné obrátky, kdy 10-ti body v řadě takřka devastovala naše hráče. Hlavním důvodem byl obranný doskok, díky kterému si mohli domácí doskakovat a bez problémů zakončit. V poločase tak jasný výsledek pro domácí – 53:36. Ve třetí čtvrtině jsme pokračovali špatným výkonem. Po vyloučení domácího kapitána v poslední periodě jsme se možná trochu zvedli a tak usměrnili skóre na příznivý 11-ti bodový rozdíl. Dobré utkání odehrála základní rotace Čada-Čada-Šuráň-Chludil-Škrhák. K nim se bohužel už nikdo nepřidal.

Tesla Pardubice - Jiskra Kyjov   89:70 (22:27, 44:45, 64:59)

Body: Chludil 18, Čada F. 15, Čada R. 10, Prokeš 9, Škrhák 6, Šuráň 6, Konečný 3, Tvarog 3

Trojky: Čada F. 3, Čada R. 2, Chludil 1, Tvarog 1

V neděli jsme nastupovali proti perníkářům z Pardubic. Domácí tým byl posilněn o 3 extraligové hráče a tím se nám zápas trochu zkomplikoval. Ničeho jsme se však nebáli a na Pardubky jsme vletěli. Za minutu jsme vedli 7:0 a donutili jsme soupeře k rychlému time-outu. Oproti sobotnímu duelu jsme v útoku hráli daleko trpělivěji a dohráli vše do jasného zakončení. Pohledný basketbal trval do poločasu, kdy jsme vedli o jeden bod. Po poločase jsme začali být v útoku zbrklí a v obraně stejně tak. Poslední čtvrtina byla asi nejhorší ze všech, co jsme letos hráli. Nedůsledná obrana, žádné doskoky, bez komunikace, šťastná ruka domácího Chocholouše a rázem to bylo 15 bodů pro domácí. Ztratili jsme vyrovnaný zápas díky hloupým chybám.

„Víkendové zápasy proti silným soupeřům jsme zvládli tak napůl. Bojovnost v sobotním duelu smazala 14-ti bodový náskok. V neděli dobrý první poločas a pak kolaps. Ale určitě jsme nebyli horším týmem v nedělním klání a utkání jsme si prostě prohráli sami. Těším se na odvety v domácím prostředí.“

Doma stále neporaženi!

přidáno: 17. 11. 2014 6:42, autor: Radim Mezihorák

Junioři okupující 2. místo v tabulce stále neokusili hořkost porážky v domácím prostředí. Do městské haly o víkendu zavítali týmy ze Slezska a oba celky odjížděly se svěšenou hlavou. Do obou duelů nastupovali bez nejlepšího střelce Romana Čady. Toho ovšem dokázali nahradit jiní hráči!

Jiskra Kyjov – BK Opava    74:64 (22:17, 39:32, 49:44)

Body: Čada F. 22, Chludil 16, Šuráň D. 10, Konečný 10, Prokeš 8, Lunda 2, Hanák 2, Kolman 2, Lunda 2, Škrhák 2

Trojky: Čada F. 3

I když Opava patří mezi týmy ze dna tabulky, tak předvedla v Kyjově dobrý výkon. Hlavním úkolem bylo pohlídat Opavského lídra Kuklu. To se nám dařilo v první půli, ale i tak se Opava držela. V první půli mohli diváci vidět pěkný basketbal z obou stran. Kolektivní útočné pojetí na obou stranách doplněné dobrou agresivní osobní obranou. V poločase jsme si vybudovali 7 bodový náskok. Ve třetí periodě se již „rozjel“ hostující Kukla a 8 body v řadě náskok smazal. Po oddechovém čase a pár změnách v obraně jsme se do hry opět dostali a budovali náskok znovu. Ten se 3 minuty před koncem vyhoupl až na 15-ti bodový rozdíl a utkání bylo rozhodnuto. Velmi slušný výkon podal Filip Čada a svůj nejlepší výkon letos podal Konečný. Smutné byly trestné hody 36/17.

Jiskra Kyjov – NH Ostrava      62:48 (20:13, 37:25, 48:33)

Body: Čada F. 22, Chludil 13, Šuráň D. 8, Prokeš 6, Konečný 6, Škrhák 3, Kolman 2, Lunda 2

V neděli nás čekal tabulkově těžší soupeř. Do Kyjova přijelo pouze 7 hráčů z hostujícího celku. První čtvrtina se nám povedla. Rychlým přesunem do útočné fáze jsme donutili soupeře k faulům a to bylo i jedním z klíčových faktorů. Musím pochválit kluky za dobrou obranu po celý zápas. Obdržených 48 bodů za utkání je v této věkové kategorii a s takovým týmem považováno za moc dobrý výkon. Utkání jsme si drželi po celou dobu pod kontrolou a do rotace se dostalo 9 lidí. V poslední periodě se dostalo i na naše mladší hráče, kteří zde sbírají zkušenosti. Dobrý bodový výkon předvedl opět Čada s 22 body a sekundoval mu Chludil s 13 body. Opět smutné trestné hody 41/20.

„Špatná úspěšnost trestných hodů udělala z obou utkání menší drama, ale i tak jsme si dokázali uhájit domácí palubovku a stále si držíme domácí neporazitelnost. Nejužitečnějším hráčem víkendu byl jednoznačně Filip Čada, který dohromady zaznamenal 44 bodů a podpořil spoluhráče i dobrými asistencemi. S bilancí 7 výher a 1 prohrou okupujeme 2. místo v tabulce.“

Ospalý dušičkový víkend přinesl 1 výhru

přidáno: 3. 11. 2014 7:10, autor: Radim Mezihorák

K víkendovým výkonům juniorů se dá přirovnat podzimní ospalé počasí. Špatný výkon na Vysočině pokračoval nedělním podceněním soupeře ve Velkém Meziříčí. Víkend přinesl dva vysoce rozdílné výsledky a junioři si tak odváží z vysočiny 3 body a v tabulce klesli na 2. místo.

BC Vysočina - Jiskra Kyjov       86:56 (19:10, 39:23, 60:42)

Body: Čada R. 20, Chludil 15, Šuráň 7, Konečný 4, Lunda 4, Škrhák 2, Hanák 2, Kolman 2

Trojky: Čada R. 3, Šuráň D. 1

Vysočina na domácí půdě zatím neprohrála a v jejím týmu je dost kvalitních a zkušených hráčů. Právě zkušenost a kvalita rozhodly. My jsme nastupovali bez zraněného Filipa Čady a po zranění se poprvé letos objevil Hanák. Pojďme se na zápas podívat podrobně. Úvod utkání jsme zvládli jako v posledních zápasech a rázem jsme vedli 8:3. Po tomto dobrém úseku jsme bohužel podlehli tlaku domácích a prohráli zbytek čtvrtiny 16:2. Trápení v útočné fázi trvalo i ve druhé čtvrtině. Domácí hráči nás slušnou celoplošnou obranou donucovali k jednoduchým chybám, za které nás ihned trestali košem. Ve druhém poločase jsme ovšem nic nevzdávali a snažili jsme se soupeři alespoň přiblížit. To se nám povedlo ve třetí čtvrtině, ale poté se domácí opět vrátili do svého tempa. Prohra o 30 je dost zavádějící, nemyslím si, že byl soupeř o tolik lepší. Byly tam hloupé chyby, které tam prostě být nesmí. Nezbývá pogratulovat soupeři a těšit na odvetu, ve které máme soupeři co vracet. Slušný výkon předvedl Roman Čada.

BK Velké Meziříčí - Jiskra Kyjov   56:84 (26:23, 38:36, 56:50)

Body: Čada R. 28, Chludil 23, Čada F. 15, Škrhák 6, Prokeš 4, Konečný 4, Kolman 4

Trojky: Čada R. 5, Čada F. 2, Chludil 1

Na sobotní debakl jsme rychle zapomněli a tentokrát i s Filipem nastoupili na půdě předposledního celku z Velkého Meziříčí. Ten nám dělal ze začátku zápasu velké problémy, možná i pro to, že naši hráči hodně podcenili tohoto soupeře. Nechávali jsme domácí hráče střílet, najíždět a doskakovat. Tak jak jsem byl doposud s naší obranou v posledních zápasech spokojený tak o tomto víkendu a hlavně v tomto utkání jsem určitě nebyl. Domácím se dařilo a my jsme vyloženě nedávali tutovky. V poločase jsme tak prohrávali o jediný koš. Pak jsme trochu víc začali pracovat v obraně a dostavil se úspěch. Střelecky nás do vítězného konce dovedli bratři Čadové, kdy mladší Roman zaznamenal 5 trojek a celkem 28 bodů. Chludil se svými 23 body také výrazně přispěl k vítězství. V podkošových situacích dobře odehrál Škrhák.

„Po šesti odehraných duelech máme jedinou prohru a držíme si 2. místo v tabulce. Je to prozatím dobrý výsledek naší práce. Musíme se ovšem soustředit na další zápasy, protože přijdou těžší soupeři na venkovních palubovkách. A jestli předvedeme podobný basket jak teď o víkendu, tak nemůžeme uspět.“

Junioři si stále drží neporazitelnost a vyhoupli se do čela tabulky

přidáno: 20. 10. 2014 6:50, autor: Radim Mezihorák

O víkendu Kyjovští junioři nastupovali proti kvalitním soupeřům, kteří v loňském ročníku hráli play-off o extraligu a tak se dali čekat atraktivní zápasy. V sobotu si ovšem domácí hráči lehce poradili s Karvinou a v neděli si udrželi neporazitelnost na domácí půdě a i celkově v letošním roce. Teď vedou tabulku!!!

Jiskra Kyjov – Sokol Karviná    83:49 (25:17, 47:26, 73:42)

Body: Čada F. 22, Chludil 17, Čada R. 9, Škrhák 8, Prokeš 7, Konečný 7, Lunda 6, Šuráň 5, Strýček 1, Tvarog 1

Trojky: Čada F. 2, Chludil 1, Čada R. 1

V sobotu do Kyjova zavítala Karviná. Od prvních minut jsme měli problém jen se 2 hráči z hostujícího celku, kteří postupně fyzicky odpadli. Proto se hosté ještě první periodu drželi, ale potom naše mašina zabrala ještě víc a soupeře jsme v druhé čtvrtině rozebrali. Ve druhém poločase se do hřiště podívali i naši mladší hráči, ale i tak jsme náskok stále zvyšovali. Bodově dobře přispěli Čada Filip a Chludil, kteří celkem nastříleli téměř polovinu bodů. Dobrý zápas odehrál také Škrhák, který přispěl 8 body.

Jiskra Kyjov – BC Nový Jičín       75:63 (22:16, 35:27, 59:46)

Body: Chludil 26, Čada F. 15, Čada R. 12, Šuráň D. 12, Prokeš 6, Konečný 2, Lunda 2

Trojky: Chludil 3, Čada F. 1, Šuráň D. 1, Čada R. 1

V neděli nás čekal již těžší soupeř, se kterým náš tým hrál v loňském ročníku play-off. Úvod utkání opět patřil nám, kdy jsme si vypracovali 8-bodový náskok během 6 minut. Na soupeřovu zónu se nám dařil rychlý protiútok a relativně i střelba. Úvod druhé periody jsme ovšem vypustili a rázem jsme prohrávali o koš. Pak jsme ovšem opět zabrali a 10 body v řadě jsme si opět vybudovali náskok. Ve druhé polovině byl soupeř stále na dostřel. V útoku nás podržel Chludil, který dal za druhou půlku 21 bodů. Co se užitečnosti ve hře týče, pro mě je to David Šuráň, který svými zisky v obraně a dobrými asistencemi v útoku razantně přispěl k oběma vítězstvím.

„ Sezóny jsme zahájili 4 vítěznými zápasy, což jsem nečekal a teď mě to hodně těší a hráče taky. Víkendové zápasy jsme si vyloženě užívali a basketbalem se bavili. Jsem rád, že po několika letech se v kategorii U19 hraje čistě s domácími hráči bez výpomoci Brněnských týmů. Svoje první minuty ve hře místo nich dostávají právě naši mladší hráči a pokusíme se letošní ročník uhrát bez posil.“

Junioři vykročili do nového ročníku pravou nohou

přidáno: 25. 7. 2014 7:28, autor: Tomas Cada   [ Aktualizováno 6. 10. 2014 11:03 uživatelem Radim Mezihorák ]

První říjnový víkend patřil úvodnímu dvojkolu pro ligové juniory U19. V sobotním derby s Brnem ještě byla cítit nervozita, ale v neděli si slušně poradili s celkem z Hané. Hráči předvedli dobrý výkon, ale nesmí usnout na vavřínech, protože je čekají daleko těžší zápasy.

Jiskra Kyjov – BŠM Brno    72:58 (20:7, 40:26, 50:40)

Body: Čada R. 16, Chludil 12, Šuráň D. 12, Čada F. 12, Prokeš 9, Konečný 9, Lunda 2

Úvodní zápas nového ligového ročníku jsme nastoupili v „derby“ proti celku z Brna. Úvod utkání se nám povedl a během 3 min jsme si vypracovali dvojciferný náskok. Vše pramenilo v dobré obraně a následným rychlým přesunem do útočné fáze, kde jsme byli neomylní. Za první periodu jsme dovolili hostům pouze 7 bodů a to byl jeden z rozhodujících faktů v sobotním duelu. Od začátku druhé čtvrtiny jsme se museli vypořádat se zónovou obranou, ale i to nebyl problém pro naše střelce především pro Romana Čadu, který se trefil 3x z tříbodové pozice. V utkání jsme zaváhali až v poslední čtvrtině, kdy se soupeř přiblížil na 5 bodů, ale po oddechovém čase jsme se zpět vrátili k našemu tempu a utkání dovedli do vítězného konce.

Jiskra Kyjov – UP Olomouc       69:48 (15:9, 27:19, 47:35)

Body: Chludil 24, Čada F. 11, Čada R. 11, Šuráň 11, Prokeš 6, Škrhák 4, Konečný 2

Trojky: Čada 2, Šuráň D. 1

Hodiny odbyly poledne a v basketbalové hale se pískal úvodní rozskok druhého zápasu ligy juniorů. Olomouc přijela v 8 hráčích, ale i tak nám dělala v úvodu utkání velké starosti. Oproti Brnu jsme čelili dobrým rychlým protiútokům soupeře z Hané, ale naštěstí to byly jediné body, které jsme obdrželi. V postupném útoku soupeře jsme dobrou rotací v obraně nenechali soupeře jednoduše vystřelit a tomu nasvědčuje i obdržených 48 bodů. Bodově se prosadil Filip Chludil s 24 body. Zklamáním jsou pro mě trestné hody 15/6.

„ Jsme rád, že to, na čem pracujeme na tréninku, se projevilo v obou zápasech. Základní rotace odváděla dobrou práci a musím říct, že jsme obě utkání vyhráli jako tým. Kolektivní pojetí a rychlost jsou hlavní náplní našich tréninků. Ovšem musíme na nich stále pracovat, aby šla kvalita týmu stále výš.“