Historie‎ > ‎Sezona 2014/2015‎ > ‎U19 Junioři‎ > ‎Novinky U19K 1415‎ > ‎

Bramborová placka pro juniory po základní části!

přidáno: 11. 3. 2015 2:35, autor: Radim Mezihorák   [ Aktualizováno 13. 3. 2015 9:18 uživatelem Tomas Cada ]

V posledním dvojkolu čekal na Kyjovské juniory nejlepší dosavadní tým ligy – Hradec Králové. Domácí sice dokázali hrát vyrovnanou partii, ale z vítězství se radovali hosté. Kyjované si tak spravili chuť v neděli proti Pardubicím a postupují do play-off ze 4. místa.

Jiskra Kyjov – Sokol Hradec Králové 2    55:64 (18:14, 34:30, 41:48)

Body: Chludil 26, Čada R. 15, Šuráň D. 5, Konečný 4, Prokeš 4, Tvarog 1

Trojky: Chludil 4, Čada R. 2

Neskutečnou atmosféru předvedli fanoušci domácího i hostujícího týmu ve šlágru předposledního kola ligy juniorů. My jsme doma vždy velmi silný tým a každý takový soupeř z horních míst tabulky je pro nás obrovská motivace. Hradec Králové přijel takřka v plné sestavě bez podkošového Cejnara. Nám chyběli Čada F, Lunda a Škrhák. Premiéru na domácí lavičce si odbyl Martin Koksa, který předvedl moc dobrý výkon. Úvod utkání se nám moc nepovedl. Hradec hrál s větší klidem a na našich hráčích byla vidět nervozita. Chytli jsme se až v samotném závěru první čtvrtiny, který jsme vyhráli 9:0. Druhá čtvrtina se nesla opět ve vyrovnaném duchu a poločas jsme ještě vyhráli 34:30. Třetí čtvrtina, naše nejslabší, byla bohužel rozhodující. Prohráli jsme ji 7:18 a rázem jsme o vedení přišli. Úvod poslední periody ještě přinesl naději, když na tabuli svítilo vyrovnané skóre, ale bohužel se nedařilo střelecky. Musím pochválit kluky za obranu. Hradec je nejlepší útočný tým v lize a se svými 80 body na zápas nás měl rozstřílet. My jsme obdrželi pouze 64, takže jsme s obranou opravdu spokojený. Dnes rozhodl útok. S 55 body se vyhrát prostě nedá. Nejlepším střelcem byl Filip Chludil s 26 body a 4 trojkami.

Jiskra Kyjov – Tesla Pardubice       70:56 (15:14, 42:23, 53:32)

Body: Chludil 30, Čada R. 15, Koksa 12, Šuráň D. 6, Prokeš 4, Hanák 2, Líčeník 1

Trojky: Chludil 4, Čada R. 1

V tomto utkání jsme potřebovali výhru, abychom se umístili na 4. místě a měli lepší výchozí pozici pro play-off. Po případné prohře bychom skončili šestí. I tak jsme do zápasu vstoupili ladně a bez větší bojovnosti. Naše hráče možná ještě mrzela sobotní prohra. Po promluvení do duše během první pauzy se naši hráči konečně vzchopili. Druhou periodu jsme jasně vyhráli 27:9 a šli jsme do 19-ti bodového náskoku. Utkání se už potom dohrávalo v klidném duchu. V útoku nás nejvíc podržel opět Filip Chludil, který nastřílel 30 bodů. Skvělý zápas odehrál také Koksa, který ve svém druhém zápase za U19 nastřílel 12 bodů.

Chludil a Čada v celkových statistikách:

Skvělého umístění dosáhli naši hráči i v celkových celorepublikových statistikách. Chludil s 425 body se stal nejlepším střelcem ligy (celkem 24 týmů). Se svým excelentním výkonem o víkendu se také postaral o titul nejlepšího hráče měsíce března. Čada se pyšní svou střelbou a se svými 41 trojkami se umístil na 3. místě nejlepších střelců trojek.