přidáno: 4. 12. 2014 6:46, autor: Radim Mezihorák

Velmi těžká dvojice týmů čekala v posledním listopadovém víkendu Kyjovské Juniory. Ti zajížděli až na východ Čech, kde se utkali s prvním celkem tabulky Hradcem Králové a na druhý den s Pardubicemi.

Sokol Hradec Králové - Jiskra Kyjov       91:80 (30:20, 53:36, 76:51)

Body: Čada F. 20, Čada R. 18, Šuráň 18, Chludil 12, Škrhák 8, Konečný 2, Prokeš 2

Trojky: Čada R. 4, Čada F. 3, Šuráň D. 1

V sobotu jsme v pozdních večerních hodinách nastupovali proti soupeři, který zatím v soutěži neprohrál a diváci tak čekali napínavý duel o první místo. To by ale museli být naši hráči alespoň trochu při chuti hrát a hlavně bránit. Úvod utkání jsme ještě relativně drželi, ale v 5. minutě začala Hradecká mašina pracovat na plné obrátky, kdy 10-ti body v řadě takřka devastovala naše hráče. Hlavním důvodem byl obranný doskok, díky kterému si mohli domácí doskakovat a bez problémů zakončit. V poločase tak jasný výsledek pro domácí – 53:36. Ve třetí čtvrtině jsme pokračovali špatným výkonem. Po vyloučení domácího kapitána v poslední periodě jsme se možná trochu zvedli a tak usměrnili skóre na příznivý 11-ti bodový rozdíl. Dobré utkání odehrála základní rotace Čada-Čada-Šuráň-Chludil-Škrhák. K nim se bohužel už nikdo nepřidal.

Tesla Pardubice - Jiskra Kyjov   89:70 (22:27, 44:45, 64:59)

Body: Chludil 18, Čada F. 15, Čada R. 10, Prokeš 9, Škrhák 6, Šuráň 6, Konečný 3, Tvarog 3

Trojky: Čada F. 3, Čada R. 2, Chludil 1, Tvarog 1

V neděli jsme nastupovali proti perníkářům z Pardubic. Domácí tým byl posilněn o 3 extraligové hráče a tím se nám zápas trochu zkomplikoval. Ničeho jsme se však nebáli a na Pardubky jsme vletěli. Za minutu jsme vedli 7:0 a donutili jsme soupeře k rychlému time-outu. Oproti sobotnímu duelu jsme v útoku hráli daleko trpělivěji a dohráli vše do jasného zakončení. Pohledný basketbal trval do poločasu, kdy jsme vedli o jeden bod. Po poločase jsme začali být v útoku zbrklí a v obraně stejně tak. Poslední čtvrtina byla asi nejhorší ze všech, co jsme letos hráli. Nedůsledná obrana, žádné doskoky, bez komunikace, šťastná ruka domácího Chocholouše a rázem to bylo 15 bodů pro domácí. Ztratili jsme vyrovnaný zápas díky hloupým chybám.

Slovo závěrem

„Víkendové zápasy proti silným soupeřům jsme zvládli tak napůl. Bojovnost v sobotním duelu smazala 14-ti bodový náskok. V neděli dobrý první poločas a pak kolaps. Ale určitě jsme nebyli horším týmem v nedělním klání a utkání jsme si prostě prohráli sami. Těším se na odvety v domácím prostředí.“