Historie‎ > ‎Sezona 2014/2015‎ > ‎U19 Junioři‎ > ‎Novinky U19K 1415‎ > ‎

Junioři po derby přezimují na 4. místě

přidáno: 19. 12. 2014 0:33, autor: Radim Mezihorák
Před nejlepší atmosférou v sezóně nastupovali Kyjovští junioři do posledního domácího zápasu v derby proti známému celku z Kroměříže. Doma si s tímto celkem ještě poradili a vyhráli ho rozdílem třídy, i když soupeř hrál velmi statečně až do posledních minut. V neděli v odvetě na půdě Kroměříže již velel Slávistický celek, kterému se dařilo hlavně střelecky.

Jiskra Kyjov – Slávia Kroměříž       96:79 (20:15, 50:35, 72:59)

Body: Chludil 25, Čada F. 23, Čada R. 19, Prokeš 13, Šuráň D. 8, Konečný 6, Kolman 2

Trojky: Čada F. 3, Čada R. 3, Chludil 1

Oba týmy takřka v plné sestavě. Kyjovu chyběl akorát podkošový Škrhák. Do haly si udělalo cestu okolo stovky diváků a předvedli nevídanou atmosféru! Od úvodu měl basket rychlé tempo a právě pro oko diváka to byla slast. Již v první minutě jsme měli 4 týmové fauly a Kroměříž nás v tomhle záhy dohonila – to donutilo oba trenéry k větší rotaci hráčů již na začátku zápasu. Tím se hra trochu zpomalila, ale i tak jsme první čtvrtinu ovládli a vyhráli 20:15. Druhá, z naší strany opět vydařená, čtvrtina byla hlavně v režii domácího Filipa Čady, který dal v tomto období 14 bodů z celkových 30. Těsně po poločase jsme se dostali již do 19-ti bodového náskoku, ale věděli jsme, že se musíme soustředit dál a nevynechat ani minutu. V zápase jsme zaváhali jen jednou – těsně před koncem 3 periody se náskok zúžil na 6 bodů. Tento tlak soupeře jsme ustáli a zkušeně si vybudovali zase dvojciferný náskok, který jsme do zbytku utkání jen navyšovali.

Slávia Kroměříž - Jiskra Kyjov        82:67 (22:16, 38:33, 62:50)

Body: Šuráň D. 17, Chludil 17, Čada F. 13, Prokeš 10, Konečný 7, Tvarog 3,

Trojky: Chludil 1, Šuráň D. 1, Tvarog 1, Čada F. 1

Nedělní zápas byl podstatně jiný než sobotní. Rozhodčí nechali tvrdší hru a osobní zákroky ve hře 1/1 nechávali. To vyhovovalo domácí Kroměříži, která ovládla první čtvrtinu 22:16. Kroměříž s hlavními lídry Bartošíkem a Kubíkem si dobře vedla hlavně v útoku a zmiňovaní hráči byli takřka neomylní z trojkové čáry. Naše herní hra nebyla špatná, ovšem úspěšnost střelby byla horší. Absolutní nedařba v roli Romana Čady, který nezaznamenal ani koš, tomu nasvědčuje. Kroměříž v tomto utkání hold byla lepší a nám nezbývá nic jiného než jim pogratulovat za dobrý výkon.

Slovo závěrem

„Čekali se vyrovnané zápasy, a ač tomu sobotní výsledek nenasvědčuje tak utkání opravdu vyrovnané bylo. I když je Kroměříž ve druhé polovině tabulky tak odehráli dobrý zápas a tento tým je schopný hrát ještě o první 3. místa. My jsme splnili to, co jsme chtěli za víkend zvládnout. Přezimujeme na krásném 4. místě a do jarní části půjdeme s dobrou bilancí. “