Historie‎ > ‎Sezona 2014/2015‎ > ‎U19 Junioři‎ > ‎Novinky U19K 1415‎ > ‎

Junioři si stále drží neporazitelnost a vyhoupli se do čela tabulky

přidáno: 20. 10. 2014 6:50, autor: Radim Mezihorák
O víkendu Kyjovští junioři nastupovali proti kvalitním soupeřům, kteří v loňském ročníku hráli play-off o extraligu a tak se dali čekat atraktivní zápasy. V sobotu si ovšem domácí hráči lehce poradili s Karvinou a v neděli si udrželi neporazitelnost na domácí půdě a i celkově v letošním roce. Teď vedou tabulku!!!

Jiskra Kyjov – Sokol Karviná    83:49 (25:17, 47:26, 73:42)

Body: Čada F. 22, Chludil 17, Čada R. 9, Škrhák 8, Prokeš 7, Konečný 7, Lunda 6, Šuráň 5, Strýček 1, Tvarog 1

Trojky: Čada F. 2, Chludil 1, Čada R. 1

V sobotu do Kyjova zavítala Karviná. Od prvních minut jsme měli problém jen se 2 hráči z hostujícího celku, kteří postupně fyzicky odpadli. Proto se hosté ještě první periodu drželi, ale potom naše mašina zabrala ještě víc a soupeře jsme v druhé čtvrtině rozebrali. Ve druhém poločase se do hřiště podívali i naši mladší hráči, ale i tak jsme náskok stále zvyšovali. Bodově dobře přispěli Čada Filip a Chludil, kteří celkem nastříleli téměř polovinu bodů. Dobrý zápas odehrál také Škrhák, který přispěl 8 body.

 

Jiskra Kyjov – BC Nový Jičín       75:63 (22:16, 35:27, 59:46)

Body: Chludil 26, Čada F. 15, Čada R. 12, Šuráň D. 12, Prokeš 6, Konečný 2, Lunda 2

Trojky: Chludil 3, Čada F. 1, Šuráň D. 1, Čada R. 1

V neděli nás čekal již těžší soupeř, se kterým náš tým hrál v loňském ročníku play-off. Úvod utkání opět patřil nám, kdy jsme si vypracovali 8-bodový náskok během 6 minut. Na soupeřovu zónu se nám dařil rychlý protiútok a relativně i střelba. Úvod druhé periody jsme ovšem vypustili a rázem jsme prohrávali o koš. Pak jsme ovšem opět zabrali a 10 body v řadě jsme si opět vybudovali náskok. Ve druhé polovině byl soupeř stále na dostřel. V útoku nás podržel Chludil, který dal za druhou půlku 21 bodů. Co se užitečnosti ve hře týče, pro mě je to David Šuráň, který svými zisky v obraně a dobrými asistencemi v útoku razantně přispěl k oběma vítězstvím.

Slovo závěrem

„ Sezóny jsme zahájili 4 vítěznými zápasy, což jsem nečekal a teď mě to hodně těší a hráče taky. Víkendové zápasy jsme si vyloženě užívali a basketbalem se bavili. Jsem rád, že po několika letech se v kategorii U19 hraje čistě s domácími hráči bez výpomoci Brněnských týmů. Svoje první minuty ve hře místo nich dostávají právě naši mladší hráči a pokusíme se letošní ročník uhrát bez posil.“

Trenér Radim Mezihorák

 

 

Comments