přidáno: 28. 2. 2015 2:34, autor: Radim Mezihorák
Kyjovští junioři o víkendu předvedli jeden z nejlepších výkonů na venkovní půdě a to když zdolali NH Ostrava ve známé hale na Tatranu, kde ještě letos nikdo z naší skupiny nevyhrál. Dobrý sobotní výkon však vystřídal absolutní kolaps v Opavě. Ale i tak se fanoušci v Kyjově můžou těšit na play-off!

BK NH Ostrava - Jiskra Kyjov       80:84 (20:21, 35:44, 62:62)

Body: Chludil 28, Čada R. 14, Prokeš 10, Škrhák 10, Šuráň D. 10, Konečný 6, Hanák 4, Šuráň M. 2

Trojky: Čada R. 3, Chludil 1

Těžký zápas čekal Kyjovany na půdě Ostravy, která v letošní sezóně doma ještě neprohrála. Do toho absence Čady F., Lundy a Kolmana. Úvod utkání byl velmi vyrovnaný a z obou stran velmi pohledný basketbal. První periodu jsme ovládli v poměru 21:20. Ve druhé čtvrtině jsme si dokonce vybudovali 9-ti bodový náskok, s kterým se šlo i do druhé půle. Tento náskok však 4 trojkami smazal ve třetí čtvrtině domácí rozehrávač Bukovjan a rázem vedla Ostrava. Do rozhodující čtvrtiny se šlo tak za nerozhodného stavu. 5 minut před koncem jsme již prohrávali o 8 bodů a vše nasvědčovalo k tomu, že si Ostrava opět uhájí domácí půdu. Po všemožných variacích hráčů se pak ovšem chytla „pětka“ – Hanák-Konečný-Šuráň-Prokeš-Chludil a !!14-ti!! body v řadě opět otočila vývoj utkání. Dobrou úspěšností TH v samotné koncovce jsme si udrželi náskok a NH porazili. Celková úspěšnost TH 38/22 je dost smutná a určitě by nás při prohře mrzela. Nejlepším střelcem byl Chludil s 28 body.

BK Opava - Jiskra Kyjov   68:52 (16:17, 34:32, 50:44)

Body: Chludil 20, Čada R. 13, Líčeník 6, Škrhák 4, Šuráň D. 4, Konečný 3, Prokeš 2

Trojky: Chludil 4, Čada R. 3

V nedělním utkání jsme chtěli potvrdit dobrou formu a uhájit si 4. místo v tabulce. Začátek zápasu jsme úplně zaspali a soupeře obrovsky podcenili. Po oddechovém čase jsme se zvedli a první čtvrtinu jsme dokázali vyhrát 17:16. Domácí Opava si držela neustále velmi dobré procento úspěšnosti střelby ze střední vzdálenosti a to ji drželo ve hře. V našem případě nešlo moc o obranu a tak každá druhá střela domácích byla otevřená. V útoku jsme se herně trápili, chybělo kolektivní pojetí a každá to chtěl vzít sám na sebe. Opava se ve druhé půli vzdálila na rozdíl 10-ti bodů, které si udřeli do konce. Utkání jsme prohráli hlavou. Chludil s 20 body byl opět nejlepším střelcem.

Slovo závěrem

„Mnoho lidí nám před sezónou nevěřilo, že bez Brněnských hráčů budeme hrát play-off. Nám se to jako prvním podařilo a jsem za to hrozně rád. Hráčům sedl herní systém, na kterém pracujeme a který by jim měl pomoct k adaptaci do mužských složek. Teď nás čekají ještě poslední dva zápasy základní části, které rozhodnou o pozici v play-off. Doufám, že nás plná hala podpoří!“