Historie‎ > ‎Sezona 2014/2015‎ > ‎U19 Junioři‎ > ‎Novinky U19K 1415‎ > ‎

Lednové výsledky juniorů

přidáno: 30. 1. 2015 5:17, autor: Radim Mezihorák
Junioři během ledna odehráli své první zápasy v novém roce. Všechny 4 utkání sehráli na venkovních palubovkách a jejich výsledky měli střídavou tendenci. Pojďme se na to podívat blíže.

BCM Olomouc - Jiskra Kyjov       53:77 (5:26, 21:42, 34:65)

Body: Chludil 23, Čada R. 13, Konečný 11,…

Na první novoroční utkání jsme odjížděli na Hanou v roli lepšího týmu. I přes absenci Filipa Čady jsme si bezproblémově poradili s domácím celkem hlavně v první čtvrtině, kdy jsme soupeře k ničemu nepustili a vypracovali si tak náskok 26:5. Potom už se hrálo až do konce takřka v exhibičním tempu a do rotace se spíše dostávali naši mladší hráči. Dobrý zápas s 23 body odehrál Chludil a jemu sekundoval Čada R. s 13 body. Zápas se povedl i Konečnému.

BŠM Brno - Jiskra Kyjov   69:53 (21:16, 37:22, 51:39)

Body: Čada R. 13, Chludil 13, Šuráň D. 10,…

V Brně nás již čekal těžší soupeř, který disponoval 3 mladšími extraligovými hráči na perimetru. První čtvrtinu jako bychom neměli chuť hrát. Střelecké pozice jsme si nevytvářeli a v obranné fázi jsme nekomunikovali. Brno nebylo lepším týmem, ale dokázali využít připravené pozice pro střelbu.

BC Nový Jičín - Jiskra Kyjov   93:55 (24:13, 39:24, 64:42)

Body: Chludil 15, Čada F. 11, Šuráň D. 9,…

Třetí lednový víkend odjížděli junioři bez trenéra Mezihoráka na další venkovní zápasy. Nový Jičín má ambice postoupit do extraligy a tak nastoupil ve zcela jiné sestavě než v Kyjově. Největší kámen úrazu byl v obraně, kdy jsme nechávali soupeře zakončovat z jednoduchých pozic. Domácí měli vysokou úspěšnost střelby a s chutí nás porazili.

Sokol Karviná - Jiskra Kyjov   67:82 (15:20, 35:36, 51:55)

Body: Škrhák 19, Chludil 18, Čada R. 12,…

Jestli chceme uvažovat o play-off tak bylo nutností porazit Karvinou, která oproti podzimní části posílila o extraligové hráče. Proto měl zápas jinou podobu než v na podzim v Kyjově. Tempo utkání jsme řídili po celou dobu my, ovšem domácí se neustále dotahovali. Nejlepší výkon v sezóně zaznamenal Škrhák se svými 19 body a razantně tak přispěl k výhře, která nás zase trochu přiblížila k play-off.

Slovo závěrem: Lednová bilance 2/2 je pro nás uspokojující. Neustále nás tíží zranění a nemoci a do toho hory a učení před pololetím. Proto i tréninky o 5 lidech můžou naznačovat takový kolísavý výkon družstva. Každopádně si stále držíme 4. pozici a náš cíl do konce základní skupiny je toto umístění udržet.