Historie‎ > ‎Sezona 2014/2015‎ > ‎U19 Junioři‎ > ‎Novinky U19K 1415‎ > ‎

Ospalý dušičkový víkend přinesl 1 výhru

přidáno: 3. 11. 2014 7:10, autor: Radim Mezihorák
K víkendovým výkonům juniorů se dá přirovnat podzimní ospalé počasí. Špatný výkon na Vysočině pokračoval nedělním podceněním soupeře ve Velkém Meziříčí. Víkend přinesl dva vysoce rozdílné výsledky a junioři si tak odváží z vysočiny 3 body a v tabulce klesli na 2. místo.

BC Vysočina - Jiskra Kyjov       86:56 (19:10, 39:23, 60:42)

Body: Čada R. 20, Chludil 15, Šuráň 7, Konečný 4, Lunda 4, Škrhák 2, Hanák 2, Kolman 2

Trojky: Čada R. 3, Šuráň D. 1

Vysočina na domácí půdě zatím neprohrála a v jejím týmu je dost kvalitních a zkušených hráčů. Právě zkušenost a kvalita rozhodly. My jsme nastupovali bez zraněného Filipa Čady a po zranění se poprvé letos objevil Hanák. Pojďme se na zápas podívat podrobně. Úvod utkání jsme zvládli jako v posledních zápasech a rázem jsme vedli 8:3. Po tomto dobrém úseku jsme bohužel podlehli tlaku domácích a prohráli zbytek čtvrtiny 16:2. Trápení v útočné fázi trvalo i ve druhé čtvrtině. Domácí hráči nás slušnou celoplošnou obranou donucovali k jednoduchým chybám, za které nás ihned trestali košem. Ve druhém poločase jsme ovšem nic nevzdávali a snažili jsme se soupeři alespoň přiblížit. To se nám povedlo ve třetí čtvrtině, ale poté se domácí opět vrátili do svého tempa. Prohra o 30 je dost zavádějící, nemyslím si, že byl soupeř o tolik lepší. Byly tam hloupé chyby, které tam prostě být nesmí. Nezbývá pogratulovat soupeři a těšit na odvetu, ve které máme soupeři co vracet. Slušný výkon předvedl Roman Čada.

BK Velké Meziříčí - Jiskra Kyjov   56:84 (26:23, 38:36, 56:50)

Body: Čada R. 28, Chludil 23, Čada F. 15, Škrhák 6, Prokeš 4, Konečný 4, Kolman 4

Trojky: Čada R. 5, Čada F. 2, Chludil 1

Na sobotní debakl jsme rychle zapomněli a tentokrát i s Filipem nastoupili na půdě předposledního celku z Velkého Meziříčí. Ten nám dělal ze začátku zápasu velké problémy, možná i pro to, že naši hráči hodně podcenili tohoto soupeře. Nechávali jsme domácí hráče střílet, najíždět a doskakovat. Tak jak jsem byl doposud s naší obranou v posledních zápasech spokojený tak o tomto víkendu a hlavně v tomto utkání jsem určitě nebyl. Domácím se dařilo a my jsme vyloženě nedávali tutovky. V poločase jsme tak prohrávali o jediný koš. Pak jsme trochu víc začali pracovat v obraně a dostavil se úspěch. Střelecky nás do vítězného konce dovedli bratři Čadové, kdy mladší Roman zaznamenal 5 trojek a celkem 28 bodů. Chludil se svými 23 body také výrazně přispěl k vítězství. V podkošových situacích dobře odehrál Škrhák.

Slovo závěrem

„Po šesti odehraných duelech máme jedinou prohru a držíme si 2. místo v tabulce. Je to prozatím dobrý výsledek naší práce. Musíme se ovšem soustředit na další zápasy, protože přijdou těžší soupeři na venkovních palubovkách. A jestli předvedeme podobný basket jak teď o víkendu, tak nemůžeme uspět.“