Historie‎ > ‎Sezona 2015/2016‎ > ‎U17 Kadeti A‎ > ‎

Novinky


Kadeti si zajistili play-off již 6 zápasů před koncem základní části

přidáno: 19. 1. 2016 9:10, autor: Radim Mezihorák

Slávia Kroměříž - Jiskra Kyjov      57:55 (16:6 28:25 41:36)

Body: Robek Jan 13, Měsíček 12, Koksa 10, Řezník 7, Juřena 6, Čech 2, Robek Jakub 2, Visinger 2, Spáčil 1

První povánoční zápas jsme odehráli na půdě posledního Kroměříže, se kterým jsme v domácím utkání měli problémy. DO utkání jsme šli bez Prokeše, Tvaroga, Krista a Nedvěda. Úvod utkání se nám nepovedl. Naši hráči byli u všeho o krok později. Dělali jsme hloupé chyby v útočné i obranné fázi. Domácí vyloženě těžili z našich chyb. První čtvrtina, 16:6 pro domácí, nás ovšem nezaskočila a do utkání jsme se vrátili především velmi dobrou celoplošnou obranou. Ve třetí vyrovnané periodě musel ze hry Visinger, který díky zlomenině nosu nedohrál utkání. Ve čtvrté čtvrtiny šel ze hry i Koksa díky páté osobní chybě a to už jsme vedli o 4 body. Poté opět několik hloupých chyb a Kroměříž se mohla radovat ze třetího letošního vítězství. U našich hráčů (8-12 hráč) chybí především vyhranost a to se podepsalo ve vyrovnané koncovce. Tohle naši hráči potřebují a kéž by byl takový zápas každý. Štěstí nám nepřálo, proto nám nezbývá nic jiného než soupeři poblahopřát. Nejlepší výkon v letošní sezoně předvedl Tomáš Měsíček, který dobrou obranou a 12 nastřílenými body potrápil podkošové hráče domácích.

SK UP-BCM Olomouc - Jiskra Kyjov (8:18 21:31 33:48)

Body: Krist 18, Robek Jan 16, Koksa 12, Spáčil 12, Lecián 8, Řezník 4, Robek Jakub 3, Měsíček 2, Juřena 2

Nedělní utkání jsme měli podstatně silnějšího soupeře, který letos předvádí dobré výkony. My jsme od začátku utkání velmi dobře bránili a hlavně jsme se nebáli hrát 1/1, ve kterém jsme domácí hráče jasně přehrávali. Dobrým pohybem míče v útoku jsme si vytvořili dobré pozice pro střelbu a trpělivou hrou jsme náskok navyšovali každou čtvrtinu. Z hor se k nám přidal David Krist, který s lyžáky na nohách nastřílel 18 bodů a razantně tak přispěl k našemu rozhodujícímu vítězství, které nám zajistilo 6 zápasů před koncem základní části play-off. Rotace všech 11 hráčů je základním kamenem naší jarní části a pevně doufám, že budou všichni hráči předvádět podobnou hru jako teď proti Olomouci.

Slovo závěrem...
Zajištěný postup mezi 6 nejlepších v naší skupině 6 zápasů před koncem základní části je velmi dobrým výkonem. Teď je potřeba zapracovat na tom, abychom si vypracovali dobrou pozici pro play-off, a proto je potřeba ještě některá utkání vyhrát. Takže je potřeba dále pracovat a neusnout na vavřínech.

Radim Mezihorák

Mikulášská nadílka v podobě 2 výher

přidáno: 7. 12. 2015 5:16, autor: Radim Mezihorák

SKB Zlín - Jiskra Kyjov 64:78 (15:13, 29:27, 37:55)

Body: Prokeš 25, Robek Jan 16, Krist 9, Visinger 7, Tvarog 7, Koksa 6, Nedvěd 6, Spáčil 2

Do Zlína jsme odcestovali takřka v plné sestavě bez nemocného Juřeny. V úvodu utkání se nám nedařilo hlavně v útočné fázi. Veškeré přesilové situace skončili za pomezní čárou nebo v rukou soupeře. Naštěstí na tom domácí byli podobně. Ve druhém poločase jsme zlepšili protiútok a třetí rozhodující čtvrtinu jsme vyhráli 28:8. V poslední periodě se z domácích rozstřílel host z Brna Borek, který svými 16 body za 5 minut hru trochu zdramatizoval. Ale Honza Robek s Tobiášem Visingerem střídající se na rozehrávce hru zklidnili a utkání jsme dovedli do vítězného konce. Nejlepší střelec utkání byl Hubert Prokeš, který pod košem neměl soupeře a nastřílel 25 bodů. Dobré vítězství venku, které se počítá a viděl ho i Mikuláš s Čertem, kteří udělali pekelnou atmosféru!

BK Nový Jičín - Jiskra Kyjov     42:74 (9:16, 28:32, 33:55)

Body: Prokeš 16, Robek Jan 16, Visinger 11, Krist 8, Řezník 8, Tvarog 6, Koksa 4, Spáčil 3, Robek Jakub 2

V Příboru, kde se utkání hrálo kvůli rekonstrukci Novojičínské haly, byl stejný scénář jako ve Zlíně. Díky svým hloupým chybám jsme pomáhali soupeři, co se dalo. Úvod utkání se nám teda povedl lépe než v sobotu, ale celou druhou periodu jsme hráli každý sám na sebe. Obrana nebyl žádná. Domácí si dělali, co chtěli. V druhém poločase jsme přitlačili v obraně a soupeři jsme odskočili na rozdíl 22 bodů. Útok pod taktovkou Honzy Robka doplnil pod košem Prokeš a na křídle Visinger s Řezníkem a Tvarogem.

Slovo závěrem …

O víkendu se dostával do rotace Nedvěd, Spáčil a Lecián. Všichni tři zanechali dobrý dojem, ale je potřeba hrát hrát a hrát, aby se dostali na vyšší úroveň. Celý víkend jsme dělali chyby v obraně, na kterou se musíme v přípravě na další zápasy zaměřit. Naším cíle je přezimovat na prvním místě a pevně doufám, že nám k tomu fanoušci v posledním utkání v roce 2015 pomůžou!

Radim Mezihorák

Kadeti jdou do čela!

přidáno: 30. 11. 2015 14:34, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – BCM Ostrava „B“    71:61 (17:15, 34:34, 52:47)

Body: Krist David 20, Robek Jan 18, Tvarog 13, Prokeš 8, Visinger 7, Juřena 3, Koksa 1, Řezník 1

Nejočekávanější zápas podzimního kola! Utkání o první místo si nenechalo ujít okolo 130 diváků a kulisa to byla naprosto úžasná. Předvedený basketbal obou týmů byl však ještě lepší. Úvod utkání byl v režii Denise Tvaroga, který dal za minutu 8 bodů a donutili jsme soupeře k oddechovému času za stavu 8:0. Po oddechovém času se hosté vzpamatovali a skóre se srovnalo. Tragický vstup do druhé čtvrtiny, kdy jsme se hlavně v útoku neskutečně trápili, skončil 15:0 pro hosty, kteří šli do vedení 17:30. Další úsek hry jsme však kralovali my a vyhráli jsme 17:4. Skóre jak na houpačce, ale nakonec poločasová remíza. Druhý poločas hodně ovlivnili osobní a technické chyby na straně hostujícího celku. Postupně jsme však navyšovali náskok a nakonec utkání dovedli do vítězného konce. Bodově nejlépe přispěl David Krist s 20 body a Honza Robek s 18 body.

Jiskra Kyjov – BK Opava    54:64 (20:11, 36:32, 48:50)

Body: Prokeš 17, Tvarog 11, Robek Jan 10, Krist 8, Visinger 4, Koksa 2, Robek Jakub 2

Nadšení trvalo i den poté a na Opavu jsme vletěli stejně jak v sobotu na Ostravu. První čtvrtina opět velmi dobře odbráněná. Druhá čtvrtina už nebyla tak dobrá a navíc se soupeř rozstřílel. Nechávali jsme hostujícím hráčům mnoho prostoru pro zakončení a všude jsme byli tak nějak o krok pozadu. Druhý poločas jsme dali pouhých 18 bodů a to se pak horko těžko může vyhrát. Opava porazila zatím neporažený celek a zaslouženě. Gratulace soupeři a my musíme pokračovat dále.

Slovo závěrem …

I když se nám nedělní duel vymkl kontrole, tak jsme dokázali porazit nejlepší tým v lize. Ostrava je hlavní aspirant na titul a proto můžeme být rádi za tohle vítězství, díky němuž jsme se posunuli do čela tabulky.

Radim Mezihorák

Další podařený infarktový závěr aneb kadeti stále bez porážky

přidáno: 9. 11. 2015 4:54, autor: Radim Mezihorák

BK Pelhřimov - Jiskra Kyjov 50:62 (15:6, 23:21, 37:42)

Body: Robek Jan 23, Spáčil 14, Robek Jakub 11, Juřena 5, Koksa 4, Krist David 3, Ryba 2

První venkovní utkání v Pelhřimově jsme odehráli bez dobře hrajícího Řezníka, ale po dlouhé době se vrátil Spáčil. Proto jsme se první čtvrtinu na palubovce trochu hledali. Tomu nasvědčuje 6 daných bodů. Na začátku druhé periody jsme nedali cca 10 přesilovek (2/1, 3/1, 4/1) a když nedáte jasný dvojtakt 10x po sobě, tak je něco špatně. Naštěstí jsme vše kompenzovali dobrou obranou. Jakmile se po poločase vyměnili strany, tak jsme se konečně začali trefovat. Po 4 minutách jsme vyhráli úvod poločasu 13:2 a náskok jsme do konce utkání nepustili a jen udržovali. Obrana dobrá jen útok byl hodně špatný. Na něm když se zapracuje tak při odvetě nebudeme mít větší problém. Velmi dobře zahrál Honza Robek, který se prosazoval především dobrou obranou a zkušenostmi v útoku. Střelecky se k němu přidal Lukáš Spáčil, který při své letošní zápasové premiéře nastřílel 14 bodů. 

BK Lions Jindřichův Hradec - Jiskra Kyjov     57:59 (18:14, 34:30, 45:50)

Body: Tvarog 21, Robek Jan 12, Robek Jakub 8, Krist 8, Juřena 5, Koksa 3, Prokeš 2

Jindřichův Hradec, stejně jako Pelhřimov, je tvořen převážně hráči ročníku 2000, kteří mají svoji kvalitu. Utkání vcelku ovlivnil 3 faul Honzy Robka na konci první čtvrtiny. Proto se na rozehru musel postavit Tvarog, který se svou úlohou dobře vypořádal. Jindřichův Hradec těžil v prvním poločase s košů, které jsou viděny jen zřídka. Asi 15-20 bodů se střední vzdálenosti padlo domácím o desku. Ale i s tím jsme se museli vypořádat, a proto se šťastně trefil Honza Robek z poloviny hřiště a tím tak nabudil a nahecoval své družstvo do dalších minut. Opět třetí čtvrtina byla rozhodující. Vyhráli jsme ji 20:11 a soupeři trochu odskočili. Další infarktový konec jsme sice zvládli, ale mohli jsme se mu pohodově vyhnout, kdybychom dali v poslední čtvrtině více trestných hodů (33% TH z celého zápasu napovídá všemu).

Slovo závěrem …

Zatím neporažené družstvo kadetů se dává takřka znovu dohromady. Po 2 měsících se vrátil Koksa, Spáčil a Lecián, kteří se musí do týmu postupně zapracovat. Jsme rádi za 2 výhry na půdě soupeře a teď se můžeme chystat na dosud neporaženou Ostravu, se kterou sehrajeme v sobotu 21.11. souboj o první místo.

Radim Mezihorák

Kuky se vrací!

přidáno: 31. 10. 2015 3:48, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – Tesla Pardubice    62:61 (15:17, 28:41, 42:53)

Body: Robek Jakub 13, Krist David 13, Juřena 11, Robek Jan 10, Řezník 7, Koksa 6, Visinger 2

Soupeř přijel pouze v 6 hráčích, kteří nás ale svou kvalitou převyšovali. Úvod utkání byl vyrovnaný, bohužel naší hloupostí jsme dali „pouze“ 15 bodů. Tolik nedaných jasných situací z podkošového prostoru je prostě špatný. Pardubice si ve druhé čtvrtině udělali 13-ti bodový náskok. Ve třetí periodě jsme sice náskok zmenšili, ale stále nás soupeř měl pod kontrolou. Na konci utkání však došli soupeři síly a do toho měli problémy s fauly. My jsme toho využili a utkání šťastně dovedli do vítězného konce. Dobře zahrál Jakub Robek a Dominik Řezník.

Jiskra Kyjov – BC Vysočina    78:43 (22:9, 41:24, 54:29)

Body: Robek Jan 15, Robek Jakub 12, Visinger 11, Řezník 11, Krist 8, Tvarog 6, Čech 4, Čevela 2, Prokeš 1

Vysočina letos bude patřit k týmům, které bychom měli porážet. To se ukázalo v celkem jasném utkání již od začátku. První čtvrtinu jsme vyhráli hlavně dobrou obranou, ve které jsme pokračovali celý zápas. Obdržených 43 bodů tomu nasvědčuje. Řezník opět potvrdil stávající formu.

Jiskra Kyjov – Slávia Kroměříž    57:47 (16:8, 26:26, 47:34)

Body: Řezník 13, Tvarog 13, Robek Jakub 13, Prokeš 11, Juřena 5, Robek Jan 2

A konečně přeložený zápas s Kroměříží, na kterou jsme se tak připravovali, až všichni onemocněli. I tak jsme úvod utkání zvládli, a opět dobrou obranou jsme soupeře k ničemu nepustili. Ovšem útok se hodně zadrhával a to především od druhé periody. Střelecká nedařba u klíčových hráčů utkání ještě zdramatizovala. Třetí čtvrtina se z naší strany hodně povedla a vyhráli jsme ji 21:8. Tím jsme se dostali do klidu a utkání již dohráli v poklidu.

Slovo závěrem …

Jak napovídá nadpis, převzatý se stejnojmenného filmu, Martin Koksa se vrátil na basketbalovou palubovku a tím tak razantně posílil tým především pod košem. O post rozehrávačské jedničky se v utkáních přihlásil Dominik Řezník. Snad mu to vydrží. Po 6 odehraných utkáních vedeme s Ostravou tabulku. Teď nás čekají první venkovní zápasy, které budou daleko náročnější než v domácí atmosféře, díky ní jsme tam, kde jsme.

Radim Mezihorák

Kadeti zatím bez prohry!

přidáno: 12. 10. 2015 15:01, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – SK UP - BCM Olomouc    88:48 (28:10, 51:18, 67:39)

Body: Robek Jan 28, Krist David 24, Robek Jakub 10, Prokeš 6, Nedvěd 5, Visinger 4, Lecián 4, Řezník 3, Tvarog 2, Čech 2,  

Kadeti pokračovali v dalším zápase opět na domácí palubovce a tentokrát měřili síly s tradiční Olomoucí. Olomouc vždy patřila k těm slabším týmům, ale letos mají vyrovnanější tým. Začátek utkání patřil Olomouci, která během několika desítek vteřin vedla 4:0. Prvním košem jsme se ovšem dostali do pohody a tím začala úžasná show domácích kadetů hnaná minimálně 50 diváky. Vycházeli jsme především z dobré obrany. Soupeře jsme takřka k ničemu nepustili. Druhou čtvrtinu jsme odehráli především s mladšími hráči a i ti předvedli dobrou obranu. Skóre v poločase mluví za vše. Ve třetí čtvrtině jsme polevili, ale náskok z první půle jsme udrželi a v poslední periodě ještě dokonce navýšili.

Jiskra Kyjov – Slávia Kroměříž    00:00

Utkání se z nepochopitelného důvodu trenéra hostí neodehrálo. Hlavní důvod, proč nechtělo družstvo Kroměříže hrát, byl nedodržený čas začátku utkání z důvodu dvouhodinového utkání mužů, které předcházelo. Po vyjádření STK budeme informovat o finálním výsledku.

Slovo závěrem …

Dobrá obrana opět zvítězila. Někteří v sobotním klání nastoupili poprvé v ligovém dresu a je dobře, že nešlo poznat, že to je poprvé. Utkání Honzy Robka a Davida Krista si doufám všichni užili a trochu mě mrzí chladný nepochopitelný přístup trenéra Kroměříže, protože jsme si to mohli užít i v neděli. 

Kadeti zvládli první dvě utkání na výbornou

přidáno: 5. 10. 2015 8:46, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – BC Nový Jičín    59:46 (22:10, 37:26, 51:37)

Body: Tvarog 19, Robek Jan 14, Prokeš 12, Visinger 8, Krist 4, Robek Jakub 2

V prvním soutěžním utkání jsme nastupovali proti týmu, jenž loni nastupoval v extraligové soutěži. Soupeře z Nového Jičína jsme zaskočili již v úvodu utkání a po 4 minutách jsme vedli 10:1 především zásluhou dobré obrany. Poté se již soupeř rozehrál a hra se vyrovnala. Hodně faulů nás donutilo rotovat více hráčů na hřišti, a jelikož 7 našich hráčů z celkově 12 nastupovalo v ligové soutěži vůbec poprvé – nervozita šla na nich hodně znát. Spousta ztrát, nedaných nájezdů, hloupých faulů. I přesto jsme si však vedení pohlídali a první letošní utkání dovedli do vítězného konce. Ani zónová obrana v celém druhém poločase nám nedělala větší problém. Spoléhali jsme se především na naši dobrou obranu a po obdržených 46 bodech můžeme tedy až na malé výpadky s obranou spokojení. Nejlepší střelec v utkání Denis Tvarog.

Jiskra Kyjov – SKB Zlín    67:50 (14:8, 38:31, 57:39)

Body: Robek Jan 20, Tvarog 17, Prokeš 16, Krist 8, Robek Jakub 6

Nedělní zápas jsme začali opět bravurně a naše základní pětka vedla po 7 minutách 12:2. Po vystřídání se opět hromadili chyby, které hráči Zlína hned využili. Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou a do rotace se dostali postupně všichni hráči. Kromě druhé čtvrtiny byla naše obrana velmi dobrá. Útok nemusím komentovat .. opět spoustu nepřesných přihrávek a hloupých ztrát. Dobrou práci odvedl v útoku i v obraně Prokeš. Nejlepší střelec byl Jan Robek.

Slovo závěrem …

Obě výhry byly založené na velmi dobré obraně, které jsme v posledních dnech na tréninku dávali největší čas. Těší mě, že se to v zápase projeví, i když kluci nejsou ještě natolik zkušení a spousta z nich hraje tuhle soutěž poprvé v životě. Obdrženými 96 body za víkend jsme se stali druhým nejlépe bránícím týmem. Teď je potřeba zapracovat na nedostatcích v útoku a obranném doskoku.

Radim Mezihorák

1-7 of 7