Další podařený infarktový závěr aneb kadeti stále bez porážky

přidáno: 9. 11. 2015 4:54, autor: Radim Mezihorák

BK Pelhřimov - Jiskra Kyjov 50:62 (15:6, 23:21, 37:42)

Body: Robek Jan 23, Spáčil 14, Robek Jakub 11, Juřena 5, Koksa 4, Krist David 3, Ryba 2

První venkovní utkání v Pelhřimově jsme odehráli bez dobře hrajícího Řezníka, ale po dlouhé době se vrátil Spáčil. Proto jsme se první čtvrtinu na palubovce trochu hledali. Tomu nasvědčuje 6 daných bodů. Na začátku druhé periody jsme nedali cca 10 přesilovek (2/1, 3/1, 4/1) a když nedáte jasný dvojtakt 10x po sobě, tak je něco špatně. Naštěstí jsme vše kompenzovali dobrou obranou. Jakmile se po poločase vyměnili strany, tak jsme se konečně začali trefovat. Po 4 minutách jsme vyhráli úvod poločasu 13:2 a náskok jsme do konce utkání nepustili a jen udržovali. Obrana dobrá jen útok byl hodně špatný. Na něm když se zapracuje tak při odvetě nebudeme mít větší problém. Velmi dobře zahrál Honza Robek, který se prosazoval především dobrou obranou a zkušenostmi v útoku. Střelecky se k němu přidal Lukáš Spáčil, který při své letošní zápasové premiéře nastřílel 14 bodů.

BK Lions Jindřichův Hradec - Jiskra Kyjov     57:59 (18:14, 34:30, 45:50)

Body: Tvarog 21, Robek Jan 12, Robek Jakub 8, Krist 8, Juřena 5, Koksa 3, Prokeš 2

Jindřichův Hradec, stejně jako Pelhřimov, je tvořen převážně hráči ročníku 2000, kteří mají svoji kvalitu. Utkání vcelku ovlivnil 3 faul Honzy Robka na konci první čtvrtiny. Proto se na rozehru musel postavit Tvarog, který se svou úlohou dobře vypořádal. Jindřichův Hradec těžil v prvním poločase s košů, které jsou viděny jen zřídka. Asi 15-20 bodů se střední vzdálenosti padlo domácím o desku. Ale i s tím jsme se museli vypořádat, a proto se šťastně trefil Honza Robek z poloviny hřiště a tím tak nabudil a nahecoval své družstvo do dalších minut. Opět třetí čtvrtina byla rozhodující. Vyhráli jsme ji 20:11 a soupeři trochu odskočili. Další infarktový konec jsme sice zvládli, ale mohli jsme se mu pohodově vyhnout, kdybychom dali v poslední čtvrtině více trestných hodů (33% TH z celého zápasu napovídá všemu).

Slovo závěrem …

Zatím neporažené družstvo kadetů se dává takřka znovu dohromady. Po 2 měsících se vrátil Koksa, Spáčil a Lecián, kteří se musí do týmu postupně zapracovat. Jsme rádi za 2 výhry na půdě soupeře a teď se můžeme chystat na dosud neporaženou Ostravu, se kterou sehrajeme v sobotu 21.11. souboj o první místo.