Kadeti jdou do čela!

přidáno: 30. 11. 2015 14:34, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – BCM Ostrava „B“    71:61 (17:15, 34:34, 52:47)

Body: Krist David 20, Robek Jan 18, Tvarog 13, Prokeš 8, Visinger 7, Juřena 3, Koksa 1, Řezník 1

Nejočekávanější zápas podzimního kola! Utkání o první místo si nenechalo ujít okolo 130 diváků a kulisa to byla naprosto úžasná. Předvedený basketbal obou týmů byl však ještě lepší. Úvod utkání byl v režii Denise Tvaroga, který dal za minutu 8 bodů a donutili jsme soupeře k oddechovému času za stavu 8:0. Po oddechovém času se hosté vzpamatovali a skóre se srovnalo. Tragický vstup do druhé čtvrtiny, kdy jsme se hlavně v útoku neskutečně trápili, skončil 15:0 pro hosty, kteří šli do vedení 17:30. Další úsek hry jsme však kralovali my a vyhráli jsme 17:4. Skóre jak na houpačce, ale nakonec poločasová remíza. Druhý poločas hodně ovlivnili osobní a technické chyby na straně hostujícího celku. Postupně jsme však navyšovali náskok a nakonec utkání dovedli do vítězného konce. Bodově nejlépe přispěl David Krist s 20 body a Honza Robek s 18 body.

Jiskra Kyjov – BK Opava    54:64 (20:11, 36:32, 48:50)

Body: Prokeš 17, Tvarog 11, Robek Jan 10, Krist 8, Visinger 4, Koksa 2, Robek Jakub 2

Nadšení trvalo i den poté a na Opavu jsme vletěli stejně jak v sobotu na Ostravu. První čtvrtina opět velmi dobře odbráněná. Druhá čtvrtina už nebyla tak dobrá a navíc se soupeř rozstřílel. Nechávali jsme hostujícím hráčům mnoho prostoru pro zakončení a všude jsme byli tak nějak o krok pozadu. Druhý poločas jsme dali pouhých 18 bodů a to se pak horko těžko může vyhrát. Opava porazila zatím neporažený celek a zaslouženě. Gratulace soupeři a my musíme pokračovat dále.

Slovo závěrem …

I když se nám nedělní duel vymkl kontrole, tak jsme dokázali porazit nejlepší tým v lize. Ostrava je hlavní aspirant na titul a proto můžeme být rádi za tohle vítězství, díky němuž jsme se posunuli do čela tabulky.