Kadeti si zajistili play-off již 6 zápasů před koncem základní části

přidáno: 19. 1. 2016 9:10, autor: Radim Mezihorák
Slávia Kroměříž - Jiskra Kyjov      57:55 (16:6 28:25 41:36)

Body: Robek Jan 13, Měsíček 12, Koksa 10, Řezník 7, Juřena 6, Čech 2, Robek Jakub 2, Visinger 2, Spáčil 1

První povánoční zápas jsme odehráli na půdě posledního Kroměříže, se kterým jsme v domácím utkání měli problémy. DO utkání jsme šli bez Prokeše, Tvaroga, Krista a Nedvěda. Úvod utkání se nám nepovedl. Naši hráči byli u všeho o krok později. Dělali jsme hloupé chyby v útočné i obranné fázi. Domácí vyloženě těžili z našich chyb. První čtvrtina, 16:6 pro domácí, nás ovšem nezaskočila a do utkání jsme se vrátili především velmi dobrou celoplošnou obranou. Ve třetí vyrovnané periodě musel ze hry Visinger, který díky zlomenině nosu nedohrál utkání. Ve čtvrté čtvrtiny šel ze hry i Koksa díky páté osobní chybě a to už jsme vedli o 4 body. Poté opět několik hloupých chyb a Kroměříž se mohla radovat ze třetího letošního vítězství. U našich hráčů (8-12 hráč) chybí především vyhranost a to se podepsalo ve vyrovnané koncovce. Tohle naši hráči potřebují a kéž by byl takový zápas každý. Štěstí nám nepřálo, proto nám nezbývá nic jiného než soupeři poblahopřát. Nejlepší výkon v letošní sezoně předvedl Tomáš Měsíček, který dobrou obranou a 12 nastřílenými body potrápil podkošové hráče domácích.

SK UP-BCM Olomouc - Jiskra Kyjov (8:18 21:31 33:48)

Body: Krist 18, Robek Jan 16, Koksa 12, Spáčil 12, Lecián 8, Řezník 4, Robek Jakub 3, Měsíček 2, Juřena 2

Nedělní utkání jsme měli podstatně silnějšího soupeře, který letos předvádí dobré výkony. My jsme od začátku utkání velmi dobře bránili a hlavně jsme se nebáli hrát 1/1, ve kterém jsme domácí hráče jasně přehrávali. Dobrým pohybem míče v útoku jsme si vytvořili dobré pozice pro střelbu a trpělivou hrou jsme náskok navyšovali každou čtvrtinu. Z hor se k nám přidal David Krist, který s lyžáky na nohách nastřílel 18 bodů a razantně tak přispěl k našemu rozhodujícímu vítězství, které nám zajistilo 6 zápasů před koncem základní části play-off. Rotace všech 11 hráčů je základním kamenem naší jarní části a pevně doufám, že budou všichni hráči předvádět podobnou hru jako teď proti Olomouci.

Slovo závěrem...
Zajištěný postup mezi 6 nejlepších v naší skupině 6 zápasů před koncem základní části je velmi dobrým výkonem. Teď je potřeba zapracovat na tom, abychom si vypracovali dobrou pozici pro play-off, a proto je potřeba ještě některá utkání vyhrát. Takže je potřeba dále pracovat a neusnout na vavřínech.