Kadeti zvládli první dvě utkání na výbornou

přidáno: 5. 10. 2015 8:46, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – BC Nový Jičín    59:46 (22:10, 37:26, 51:37)

Body: Tvarog 19, Robek Jan 14, Prokeš 12, Visinger 8, Krist 4, Robek Jakub 2

V prvním soutěžním utkání jsme nastupovali proti týmu, jenž loni nastupoval v extraligové soutěži. Soupeře z Nového Jičína jsme zaskočili již v úvodu utkání a po 4 minutách jsme vedli 10:1 především zásluhou dobré obrany. Poté se již soupeř rozehrál a hra se vyrovnala. Hodně faulů nás donutilo rotovat více hráčů na hřišti, a jelikož 7 našich hráčů z celkově 12 nastupovalo v ligové soutěži vůbec poprvé – nervozita šla na nich hodně znát. Spousta ztrát, nedaných nájezdů, hloupých faulů. I přesto jsme si však vedení pohlídali a první letošní utkání dovedli do vítězného konce. Ani zónová obrana v celém druhém poločase nám nedělala větší problém. Spoléhali jsme se především na naši dobrou obranu a po obdržených 46 bodech můžeme tedy až na malé výpadky s obranou spokojení. Nejlepší střelec v utkání Denis Tvarog.

Jiskra Kyjov – SKB Zlín    67:50 (14:8, 38:31, 57:39)

Body: Robek Jan 20, Tvarog 17, Prokeš 16, Krist 8, Robek Jakub 6

Nedělní zápas jsme začali opět bravurně a naše základní pětka vedla po 7 minutách 12:2. Po vystřídání se opět hromadili chyby, které hráči Zlína hned využili. Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou a do rotace se dostali postupně všichni hráči. Kromě druhé čtvrtiny byla naše obrana velmi dobrá. Útok nemusím komentovat .. opět spoustu nepřesných přihrávek a hloupých ztrát. Dobrou práci odvedl v útoku i v obraně Prokeš. Nejlepší střelec byl Jan Robek.

Slovo závěrem …

Obě výhry byly založené na velmi dobré obraně, které jsme v posledních dnech na tréninku dávali největší čas. Těší mě, že se to v zápase projeví, i když kluci nejsou ještě natolik zkušení a spousta z nich hraje tuhle soutěž poprvé v životě. Obdrženými 96 body za víkend jsme se stali druhým nejlépe bránícím týmem. Teď je potřeba zapracovat na nedostatcích v útoku a obranném doskoku.