Kuky se vrací!

přidáno: 31. 10. 2015 3:48, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – Tesla Pardubice    62:61 (15:17, 28:41, 42:53)

Body: Robek Jakub 13, Krist David 13, Juřena 11, Robek Jan 10, Řezník 7, Koksa 6, Visinger 2

Soupeř přijel pouze v 6 hráčích, kteří nás ale svou kvalitou převyšovali. Úvod utkání byl vyrovnaný, bohužel naší hloupostí jsme dali „pouze“ 15 bodů. Tolik nedaných jasných situací z podkošového prostoru je prostě špatný. Pardubice si ve druhé čtvrtině udělali 13-ti bodový náskok. Ve třetí periodě jsme sice náskok zmenšili, ale stále nás soupeř měl pod kontrolou. Na konci utkání však došli soupeři síly a do toho měli problémy s fauly. My jsme toho využili a utkání šťastně dovedli do vítězného konce. Dobře zahrál Jakub Robek a Dominik Řezník.

Jiskra Kyjov – BC Vysočina    78:43 (22:9, 41:24, 54:29)

Body: Robek Jan 15, Robek Jakub 12, Visinger 11, Řezník 11, Krist 8, Tvarog 6, Čech 4, Čevela 2, Prokeš 1

Vysočina letos bude patřit k týmům, které bychom měli porážet. To se ukázalo v celkem jasném utkání již od začátku. První čtvrtinu jsme vyhráli hlavně dobrou obranou, ve které jsme pokračovali celý zápas. Obdržených 43 bodů tomu nasvědčuje. Řezník opět potvrdil stávající formu.

Jiskra Kyjov – Slávia Kroměříž    57:47 (16:8, 26:26, 47:34)

Body: Řezník 13, Tvarog 13, Robek Jakub 13, Prokeš 11, Juřena 5, Robek Jan 2

A konečně přeložený zápas s Kroměříží, na kterou jsme se tak připravovali, až všichni onemocněli. I tak jsme úvod utkání zvládli, a opět dobrou obranou jsme soupeře k ničemu nepustili. Ovšem útok se hodně zadrhával a to především od druhé periody. Střelecká nedařba u klíčových hráčů utkání ještě zdramatizovala. Třetí čtvrtina se z naší strany hodně povedla a vyhráli jsme ji 21:8. Tím jsme se dostali do klidu a utkání již dohráli v poklidu.

Slovo závěrem …

Jak napovídá nadpis, převzatý se stejnojmenného filmu, Martin Koksa se vrátil na basketbalovou palubovku a tím tak razantně posílil tým především pod košem. O post rozehrávačské jedničky se v utkáních přihlásil Dominik Řezník. Snad mu to vydrží. Po 6 odehraných utkáních vedeme s Ostravou tabulku. Teď nás čekají první venkovní zápasy, které budou daleko náročnější než v domácí atmosféře, díky ní jsme tam, kde jsme.