Mikulášská nadílka v podobě 2 výher

přidáno: 7. 12. 2015 5:16, autor: Radim Mezihorák

SKB Zlín - Jiskra Kyjov 64:78 (15:13, 29:27, 37:55)

Body: Prokeš 25, Robek Jan 16, Krist 9, Visinger 7, Tvarog 7, Koksa 6, Nedvěd 6, Spáčil 2

Do Zlína jsme odcestovali takřka v plné sestavě bez nemocného Juřeny. V úvodu utkání se nám nedařilo hlavně v útočné fázi. Veškeré přesilové situace skončili za pomezní čárou nebo v rukou soupeře. Naštěstí na tom domácí byli podobně. Ve druhém poločase jsme zlepšili protiútok a třetí rozhodující čtvrtinu jsme vyhráli 28:8. V poslední periodě se z domácích rozstřílel host z Brna Borek, který svými 16 body za 5 minut hru trochu zdramatizoval. Ale Honza Robek s Tobiášem Visingerem střídající se na rozehrávce hru zklidnili a utkání jsme dovedli do vítězného konce. Nejlepší střelec utkání byl Hubert Prokeš, který pod košem neměl soupeře a nastřílel 25 bodů. Dobré vítězství venku, které se počítá a viděl ho i Mikuláš s Čertem, kteří udělali pekelnou atmosféru!

BK Nový Jičín - Jiskra Kyjov     42:74 (9:16, 28:32, 33:55)

Body: Prokeš 16, Robek Jan 16, Visinger 11, Krist 8, Řezník 8, Tvarog 6, Koksa 4, Spáčil 3, Robek Jakub 2

V Příboru, kde se utkání hrálo kvůli rekonstrukci Novojičínské haly, byl stejný scénář jako ve Zlíně. Díky svým hloupým chybám jsme pomáhali soupeři, co se dalo. Úvod utkání se nám teda povedl lépe než v sobotu, ale celou druhou periodu jsme hráli každý sám na sebe. Obrana nebyl žádná. Domácí si dělali, co chtěli. V druhém poločase jsme přitlačili v obraně a soupeři jsme odskočili na rozdíl 22 bodů. Útok pod taktovkou Honzy Robka doplnil pod košem Prokeš a na křídle Visinger s Řezníkem a Tvarogem.

Slovo závěrem …

O víkendu se dostával do rotace Nedvěd, Spáčil a Lecián. Všichni tři zanechali dobrý dojem, ale je potřeba hrát hrát a hrát, aby se dostali na vyšší úroveň. Celý víkend jsme dělali chyby v obraně, na kterou se musíme v přípravě na další zápasy zaměřit. Naším cíle je přezimovat na prvním místě a pevně doufám, že nám k tomu fanoušci v posledním utkání v roce 2015 pomůžou!