Junioři v tabulce klesají

přidáno: 15. 1. 2016 7:12, autor: Radim Mezihorák

BC Nový Jičín - Jiskra Kyjov     88:79 (18:13, 35:28, 69:53)

Body: Chludil 30, Líčeník 23, Prokeš 14, Škrhák 8, Šuráň 4

V sobotu jsme odjížděli na půdu prozatím nejlepšího celku naší moravské skupiny. Soupeř nám v prvním kole dal slušnou dávku tak jsme měli co oplácet. Z naší strany hodně prořídlá sestava, chyběl Konečný, Tvarog a Čada. Úvod utkání jasně pro domácí, když po 6 minutách vedli 11:2. Nám se nechtělo do zakončení a trochu jsme ještě spali. Po oddechovém čase jsme se probudili a začali jsme klást odpor. Hra se srovnala a dokonce jsme v úvodu druhé čtvrtiny vyhráli úsek 11:3 a šli jsme do vedení. Do poločasu však domácí urvali sedmi bodový náskok. Ve třetí čtvrtině udělali rozhodčí klíčové chyby, které v několika situacích hodně pomohli domácím. Vždy jak jsme srovnali výsledek, tak se nepískali kroky domácím a nám se pískl faul. Jakmile soupeř vedl o 5 bodů, tak se pískalo vše v pořádku. Tento způsob pískání zdál se mi poněkud nešťastným, tak jsem panu rozhodčímu v klidu oznámil, že se už asi po 7 upískl. Po obdržení 2 TCH jsem musel opustit halu a tím si to rozhodčí pohlídali úplně. Šlo se do čtvrté čtvrtiny, kdy jsme prohrávali už o 16 bodů. ZA 5 MINUT VE ČTVRTÉ ČTVRTINĚ JSME VYHRÁLI ÚSEK 19:0!!!!! A opět jsme šli do vedení. To neustáli rozhodčí a opět odpískali naším pivotům 5 osobní chybu a základní rotace měla po 4 osobních chybách, tak aby Nový Jičín mohl jít v klidu do vedení. To se stalo a utkání jsme nakonec prohráli po dobrém boji o 8 bodů. Proti Novému Jičínu nic nemám – soupeři blahopřeji. Má velmi dobrý tým, který letos předvádí dobré výkony. Jen práce rozhodčích mě hodně zneklidnila, protože takhle okatě a úmyslně pískat proti jednomu týmu jsem ještě neviděl. Hráči obou týmů předvedli fantastický výkon a myslím, že to byl jeden z nejlepších zápasů tohoto roku, co mohli diváci v lize U19 vidět.

Sokol Karviná - Jiskra Kyjov     65:63 (17:14, 37:23, 45:37)

Body: Chludil 25, Líčeník 11, Prokeš 9, Škrhák 8, Visinger 4, Šuráň 4, Krist 2

V neděli jsme hráli již v 8 hod ráno a tak vstávání 5:40 nebylo pro nikoho příjemné. Tak to vypadalo i na hřišti, kdy jsme se trápili proti momentálně poslednímu týmu v tabulce. Druhá, nejhorší, čtvrtina byla jedna z nejhorších čtvrtin tohoto roku. Soupeř stál v bedně a my se střelecky neskutečně trápili. Chvilkami jsme se nemohli dostat ani přes půlku, při celoplošné obraně domácích. Sobeckost a nepozornost ve druhé čtvrtině znamenalo 14-ti bodový náskok Karviné v poločase. Ve třetí čtvrtině jsme náskok stáhli na polovinu díky naší celoplošné obraně. Konečně jsme se trochu chytli i střelecky a i obrana se zlepšila. Ve čtvrté čtvrtině jsme náskok stáhli úplně a dokonce jsme šli do čtyř bodového vedení. Potom opět hloupé chyby na naší straně, které Karviná dokázala využít a výsledná prohra o jeden jediný koš.

Slovo závěrem …

Sobotní dobrý výkon vystřídala katastrofa v Karviné. Doufám, že všichni si uvědomili, že se ten soupeř prostě sám neporazí. Střelecky se hodně prosadil Chludil, i když v neděli to výsledné procento úspěšnosti bylo hodně nízko. Pochvalu zaslouží i Visinger, jakožto jeden z nejmladších hráčů, který předváděl dobrý výkon především v obraně.

Radim Mezihorák

Junioři zvládli derby na výbornou!

přidáno: 30. 11. 2015 9:17, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – SK UP Olomouc    88:53 (21:14, 50:32, 74:46)

Body: Čada 26, Chludil 19, Líčeník 18, Robek Jakub 12, Konečný 4, Strýček 4, Šuráň 3, Prokeš 2

Po dvou vydařených výhrách ve Slezsku se junioři opět předvedli na domácí palubovce. Návrat do rodného oddílu definitivně potvrdil Chludil i Čada a tak mohli tito borci pomoci ve víkendových utkáních. Olomouc – tým ze spodu tabulky, který celý zápas nekladl vůbec odpor. Od začátku utkání do konce jsme měli spoustu volných pozic pro střelbu. Od druhého poločasu jsme hráli spíše s kategorií U17, která si vychutnávala velmi dobrou atmosféru o cca 70 divácích, kteří udělali krásnou atmosféru jako vždy. Střelecky se velmi dobře prosadil Čada s 26 body. Tomu zdárně sekundovali Chludil s Líčeníkem. Dobrý kolektivní výkon jak v obranné tak útočné fázi.

Jiskra Kyjov – Slávia Kroměříž    82:63 (21:12, 43:31, 58:41)

Body: Čada 29, Líčeník 15, Chludil 13, Prokeš 9, Konečný 8, Robek Jan 6, Robek Jakub 2

V neděli nás čekal daleko těžší soupeř z horních pozic v tabulce. Klasické derby s Kroměříží bývá vždy nervózní. Úvod utkání jsme však zvládli díky velmi dobré obraně na jedničku a nervozita ustoupila. Dvojciferný náskok vydržel až do poločasu a od 3. periody jsme vedení jen navyšovali. Dobrý individuální výkon v podání Romana Čady (29 bodů) doplnila snad celá základní rotace hráčů.

Návrat dvou hráčů pro nás znamená jedno – chceme hrát co nejvýš a dostat se co nejdál! Je potřeba neusnout na vavřínech a pilně pracovat dál. Ono samo se to nevyhraje …

Sedm statečných neztratilo ve Slezsku ani bod

přidáno: 17. 11. 2015 10:28, autor: Radim Mezihorák

BK Opava - Jiskra Kyjov 65:85 (17:26, 25:47, 45:66)

Body: Chludil 27, Konečný 15, Líčeník 13, Tvarog 13, Čada 9, Šuráň 5, Visinger 3

Na další utkání jsme zajížděli do Opavy, která letos podává dobré výkony. Celý víkend jsme hráli pouze v 7 hráčích a pouze se dvěma pivoty. Ani malý počet, ani výšková indispozice nám nedělali v sobotním zápase problém. V úvodu jsme se chytli střelecky a šli jsme do vedení 9:2. Ve střelecké vlně jsme se drželi po celou dobu první periody a vyhráli jsme 26:17. V první čtvrtině se střelecky dařilo Chludilovi, který dal 15 bodů za čtvrtinu. Ve druhé čtvrtině jsme zlepšili obranu a nechali jsme soupeře dát jen 8 bodů. Střelecky tuhle čtvrtinu ovládl Konečný se 13 body. V poločase jsme vedli už o 22 bodů a utkání jsme již dohrávali relativně v poklidu. Bylo potřeba šetřit síly na nedělní Ostravu, která má v kádru daleko zkušenější hráče. Dobrá byla také úspěšnost trojek, kdy padl náš letošní rekord 13 trojek na zápas (Chludil 5, Tvarog 4, Líčeník 2, Čada 1, Visinger 1)

BK NH Ostrava - Jiskra Kyjov 70:84 (23:25, 34:44, 52:57)

Body: Chludil 34, Čada 21, Šuráň 10, Líčeník 9, Konečný 6, Visinger 4

V neděli jsme nastupovali proti silnějšímu týmu, který měl na kontě pouze jednu prohru. Naše střelecká forma ovšem pokračovala i v tomto zápase. Již od začátku utkání se nám v ofenzívě hodně dařilo. Obrana už byla horší. Podkošoví hráči Ostravy nám dělali velký problém na doskoku. Těsně před poločasem jsme se domácím trhli a zvýšili náskok na dvojciferný. Ve druhém poločase Ostrava opět zabrala a nechtěla nám dát nic zadarmo. Největší rozdíl mezi domácími a námi bylo v útočném pojetí. U domácích šlo vidět, jak chce každý hráč rozhodnout utkání sám. Naše týmové pojetí bylo účinnější a utkání jsme tak dotáhli do vítězného konce. I v tomto utkání se nám dařilo střelecky a celkově jsme dali 10 trojek.

Slovo závěrem…

Střelecky se v obou zápasech dařilo Filipovi Chludilovi, který dohromady nastřílel 61 bodů (11 trojek). Junioři se opět vytáhli na vedoucí celky a bude chtít potvrdit formu v derby proti Kroměříži a také proti Olomouci při dalších domácích zápasech.

Trenér platí!

přidáno: 4. 10. 2015 6:03, autor: Tomas Cada   [ Aktualizováno 19. 10. 2015 1:48 uživatelem Radim Mezihorák ]

BC Kolín - Jiskra Kyjov 44:52 (15:8, 22:26, 39:36)

Body: Líčeník 13, Konečný 13, Škrhák 12, Šuráň 6, Hanák 3, Tvarog 3, Prokeš 2

První venkovní zápas na půdě slabšího celku začal velmi špatně. Katastrofální procento úspěšnosti střelby z podkošového prostoru. Herně jsme Kolín převyšovali, jen jsme promrhali neskutečný počet jednoduchých zakončení. Už jsme prohrávali 19:8 a vše nasvědčovalo velkému kolapsu. Po oddechovém čase jsme ale měli šňůru 10:0 a vrátili jsme se do hry (1 obrat). Poločas s velmi nízkým skóre, ale hlavně že jsme se vrátili do utkání. Po poločase přišel druhý nepochopitelný kolaps. Po 6 min to bylo 15:0 pro domácí a opět jsme prohrávali o 11 bodů. Neskutečné se stalo skutečným a další úsek hry jsme vyhráli 22:2 (2 obrat). Fanoušci jen nevěřícně koukali. Skóre bylo jak na houpačce, ale dotáhli jsme to do vítězného konce. A to vše v 8 hrajících a šikovným zdravotníkem!

BC Vysočina - Jiskra Kyjov 62:64 (19:6, 28:28, 43:52)

Body: Líčeník 18, Škrhák 16, Tvarog 11, Prokeš 9, Konečný 4, Hanák 4, Šuráň 2

Vysočina – papírově jasně lepší tým, který by měl celou ligu vyhrát nebo být určitě do třetího místa. Ale potvrdilo se pravidlo, že každý zápas začíná za stavu 0:0 a vyhrát může každý. I když jsme hráli jen v 8. Nahecovaná Vysočina, která v sobotu rozmetala o 50 bodů Brno, chtěla pokračovat a zničit i nás. To se jim v úvodní čtvrtině dařilo a vyhráli rozdílem třídy 19:6. Po změně obrany jsme se chytli a začátek druhé čtvrtiny jsme vyhráli 12:0 (3 obrat) a byli jsme zpět ve hře. Hra byla takřka po celou dobu vyrovnaná. Individuálně na tom jsou hráči Vysočiny daleko lépe než my ovšem herně jsme v tento den na tom byli stejně, a proto jsme toho chtěli využít. Utkání se šťastným koncem pro nás zařídil střelou v poslední sekundě Víťa Škrhák.

Proč ten nadpis? Ve třetí periodě nedělního zápasu jsem řekl klukům, když vyhrajete tak každému koupím pizzu … to už nikdy říkat nebudu.