Junioři v tabulce klesají

přidáno: 15. 1. 2016 7:12, autor: Radim Mezihorák

BC Nový Jičín - Jiskra Kyjov     88:79 (18:13, 35:28, 69:53)

Body: Chludil 30, Líčeník 23, Prokeš 14, Škrhák 8, Šuráň 4

V sobotu jsme odjížděli na půdu prozatím nejlepšího celku naší moravské skupiny. Soupeř nám v prvním kole dal slušnou dávku tak jsme měli co oplácet. Z naší strany hodně prořídlá sestava, chyběl Konečný, Tvarog a Čada. Úvod utkání jasně pro domácí, když po 6 minutách vedli 11:2. Nám se nechtělo do zakončení a trochu jsme ještě spali. Po oddechovém čase jsme se probudili a začali jsme klást odpor. Hra se srovnala a dokonce jsme v úvodu druhé čtvrtiny vyhráli úsek 11:3 a šli jsme do vedení. Do poločasu však domácí urvali sedmi bodový náskok. Ve třetí čtvrtině udělali rozhodčí klíčové chyby, které v několika situacích hodně pomohli domácím. Vždy jak jsme srovnali výsledek, tak se nepískali kroky domácím a nám se pískl faul. Jakmile soupeř vedl o 5 bodů, tak se pískalo vše v pořádku. Tento způsob pískání zdál se mi poněkud nešťastným, tak jsem panu rozhodčímu v klidu oznámil, že se už asi po 7 upískl. Po obdržení 2 TCH jsem musel opustit halu a tím si to rozhodčí pohlídali úplně. Šlo se do čtvrté čtvrtiny, kdy jsme prohrávali už o 16 bodů. ZA 5 MINUT VE ČTVRTÉ ČTVRTINĚ JSME VYHRÁLI ÚSEK 19:0!!!!! A opět jsme šli do vedení. To neustáli rozhodčí a opět odpískali naším pivotům 5 osobní chybu a základní rotace měla po 4 osobních chybách, tak aby Nový Jičín mohl jít v klidu do vedení. To se stalo a utkání jsme nakonec prohráli po dobrém boji o 8 bodů. Proti Novému Jičínu nic nemám – soupeři blahopřeji. Má velmi dobrý tým, který letos předvádí dobré výkony. Jen práce rozhodčích mě hodně zneklidnila, protože takhle okatě a úmyslně pískat proti jednomu týmu jsem ještě neviděl. Hráči obou týmů předvedli fantastický výkon a myslím, že to byl jeden z nejlepších zápasů tohoto roku, co mohli diváci v lize U19 vidět.

Sokol Karviná - Jiskra Kyjov     65:63 (17:14, 37:23, 45:37)

Body: Chludil 25, Líčeník 11, Prokeš 9, Škrhák 8, Visinger 4, Šuráň 4, Krist 2

V neděli jsme hráli již v 8 hod ráno a tak vstávání 5:40 nebylo pro nikoho příjemné. Tak to vypadalo i na hřišti, kdy jsme se trápili proti momentálně poslednímu týmu v tabulce. Druhá, nejhorší, čtvrtina byla jedna z nejhorších čtvrtin tohoto roku. Soupeř stál v bedně a my se střelecky neskutečně trápili. Chvilkami jsme se nemohli dostat ani přes půlku, při celoplošné obraně domácích. Sobeckost a nepozornost ve druhé čtvrtině znamenalo 14-ti bodový náskok Karviné v poločase. Ve třetí čtvrtině jsme náskok stáhli na polovinu díky naší celoplošné obraně. Konečně jsme se trochu chytli i střelecky a i obrana se zlepšila. Ve čtvrté čtvrtině jsme náskok stáhli úplně a dokonce jsme šli do čtyř bodového vedení. Potom opět hloupé chyby na naší straně, které Karviná dokázala využít a výsledná prohra o jeden jediný koš.

Slovo závěrem …

Sobotní dobrý výkon vystřídala katastrofa v Karviné. Doufám, že všichni si uvědomili, že se ten soupeř prostě sám neporazí. Střelecky se hodně prosadil Chludil, i když v neděli to výsledné procento úspěšnosti bylo hodně nízko. Pochvalu zaslouží i Visinger, jakožto jeden z nejmladších hráčů, který předváděl dobrý výkon především v obraně.