Sedm statečných neztratilo ve Slezsku ani bod

přidáno: 17. 11. 2015 10:28, autor: Radim Mezihorák

BK Opava - Jiskra Kyjov 65:85 (17:26, 25:47, 45:66)

Body: Chludil 27, Konečný 15, Líčeník 13, Tvarog 13, Čada 9, Šuráň 5, Visinger 3

Na další utkání jsme zajížděli do Opavy, která letos podává dobré výkony. Celý víkend jsme hráli pouze v 7 hráčích a pouze se dvěma pivoty. Ani malý počet, ani výšková indispozice nám nedělali v sobotním zápase problém. V úvodu jsme se chytli střelecky a šli jsme do vedení 9:2. Ve střelecké vlně jsme se drželi po celou dobu první periody a vyhráli jsme 26:17. V první čtvrtině se střelecky dařilo Chludilovi, který dal 15 bodů za čtvrtinu. Ve druhé čtvrtině jsme zlepšili obranu a nechali jsme soupeře dát jen 8 bodů. Střelecky tuhle čtvrtinu ovládl Konečný se 13 body. V poločase jsme vedli už o 22 bodů a utkání jsme již dohrávali relativně v poklidu. Bylo potřeba šetřit síly na nedělní Ostravu, která má v kádru daleko zkušenější hráče. Dobrá byla také úspěšnost trojek, kdy padl náš letošní rekord 13 trojek na zápas (Chludil 5, Tvarog 4, Líčeník 2, Čada 1, Visinger 1)

BK NH Ostrava - Jiskra Kyjov 70:84 (23:25, 34:44, 52:57)

Body: Chludil 34, Čada 21, Šuráň 10, Líčeník 9, Konečný 6, Visinger 4

V neděli jsme nastupovali proti silnějšímu týmu, který měl na kontě pouze jednu prohru. Naše střelecká forma ovšem pokračovala i v tomto zápase. Již od začátku utkání se nám v ofenzívě hodně dařilo. Obrana už byla horší. Podkošoví hráči Ostravy nám dělali velký problém na doskoku. Těsně před poločasem jsme se domácím trhli a zvýšili náskok na dvojciferný. Ve druhém poločase Ostrava opět zabrala a nechtěla nám dát nic zadarmo. Největší rozdíl mezi domácími a námi bylo v útočném pojetí. U domácích šlo vidět, jak chce každý hráč rozhodnout utkání sám. Naše týmové pojetí bylo účinnější a utkání jsme tak dotáhli do vítězného konce. I v tomto utkání se nám dařilo střelecky a celkově jsme dali 10 trojek.

Slovo závěrem…

Střelecky se v obou zápasech dařilo Filipovi Chludilovi, který dohromady nastřílel 61 bodů (11 trojek). Junioři se opět vytáhli na vedoucí celky a bude chtít potvrdit formu v derby proti Kroměříži a také proti Olomouci při dalších domácích zápasech.