Historie‎ > ‎Sezona 2016/2017‎ > ‎

U12 Minižáci mladší

Z PŘÍPRAVKY V 8:

SRAZ PŘÍPRAVKY V

Tréninková skupina na sezónu 2017/2018 ( kategorie U13 OP a U14 Liga )

U14 LIGA ( 2004 a ml. ) - Majk, Filda, Robin, Peťa, Čili, Marťas, Vojta, Aďas, Tomajda, Fífa, Ady, Šimi, Tedy, Šíma, Tombec

U13 OP ( 2005 a ml. ) - Aďas, Tomajda, Fífa, Ady, Šimi, Tedy, Šíma, Tombec, Tade, Dan, Štěpa, Tom, Alda, Radim, Tomíno, Ondra, Kuba, Kukin

Tréninky kat. U14/U13 kluci


úterý      22.8.2017 17:50 - 19:10 hodin ( U14 + U13 společně )
čtvrtek   24.8.2017 17:50 - 19:10 hodin ( U14 + U13 společně )
pátek     25.8.2017 17:50 - 19:10 hodin ( U14 + U13 společně )

úterý     29.8.2017 15:45 - 17:15 hodin ( U14 + U13 společně ) 
středa   30.8.2017 18:15 - 19:30 hodin ( kluci r. 2004 s Radimem )
čtvrtek 31.8.2017 15:45 - 17:15 hodin ( U14 + U13 společně )


TRÉNINKY OD 4.9.2017 NA SEZÓNU 2017/2018

úterý       17:00 - 18:15 hodin   ( U14 + U13 - GYMNÁZIUM )
středa    18:15 - 19:30 hodin    kluci nar. 2004 s Radimem
čtvrtek      17:00 - 18:15 hodin   ( U13 samotní )
čtvrtek  18:15 - 19:30 hodin    kluci nar. 2004 s Radimem
pátek 17:00 - 18:15 hodin   ( U14 + U13 společně )

Následující sezóna 2017-2018. Soutěže, cíle, nároky, trénování...U13 a U14

(3.5.2017)

Na schůzi výboru ze dne 2.5 2017 jsme se po diskusi dohodli, že kategorie U13 ( OP ) a U14 ( liga ) v příští sezóně povedu nadále já s Věrkou. Asi to někdo přivítá s potěšením, někdo s povzdechem, ale tak tomu prostě je a všichni se s tím musíme společně smířit a pokračovat tak v započatém dílu i v následující sezóně.

Co nás čeká ? Tak předně, tým U14 ( r. 2004 a ml. ) bude přihlášen do ligy U14, kde se bude již hrát systémem 1 utkání sobota a 1 utkání neděle. Věřím, že to pro nás může být vítaná změna, kdy asi můžeme jít do každého utkání s čistou hlavou, a hlavně nezatížení jako tomu bylo v systému dvou utkání za sebou jako doposud.  To je samozřejmě ta příznivější stránka věci. Na druhou stranu nás budou čekat zřejmě i soupeři vyššího kalibru ( i když si myslím, že se oproti letošnímu OP toho asi příliš nezmění ), s čímž souvisí i tréninkové procesy na tuto soutěž.

Co bude stejné jako doposud, bude zachována ve stejném modelu i tréninková skupina ( cca 22 hráčů ) pro obě kategorie zároveň a stejně jako letos i 3x týdně trénink. Pevně věřím a doufám, že již od této chvíle se RAZANTNĚ změní celkový přístup všech ( slovy VŠECH !!! ) nejen hráčů, ale zároveň i rodičů ! Chci tím jen říci, že v letošní sezóně jsme postrádali to, co v sezónách minulých. A to mnohem pozitivnější přístup všech zainteresovaných, i když chápu, že letos nás sužovaly mnohem více nemoci a různé druhy zranění než tomu bylo v sezónách minulých. Ale musím říci, že jsem mnohdy zřetelně cítil, že ty tréninkové omluvy a neomluvy byly někdy trochu podezřelé. Opravdu jsme na toto nebyli z dřívějška zvyklí, takže i v tomto ohledu je potřeba zapracovat. Čeká nás ligová soutěž, takže i tomuto se musíme všichni přizpůsobit. A chci ještě dodat, že ligovou soutěž budou hrát opravdu je ti, z kterých bude sálat chuť a odhodlání nejen hrát, ale hlavně i naplno trénovat. A ještě jednou pro jistotu opakuji NAPLNO TRÉNOVAT !!! S tímto modelem tréninku jsme začali již tento týden v úterý, a byli jsme jako trenéři opravdu spokojeni...

Bude také přihlášena soutěž "Nadregionální divize" kategorie U15, ve které se počítá s cca 5 kluky ročníku 2004 do všech utkání, takže herní zatížení systémem každý týden, bude téměř pro všechny hráče naší celé tréninkové skupiny. Prioritu bude mít samozřejmě ligová soutěž U14, takže i s tím budeme takto v příští sezoně i pracovat.

Kategorie U13 ( r. 2005 a ml. ) bude působit v OP JM stejně jako doposud a sezóna bude sloužit jako "ostrá generálka" na další ligovou sezónu. V příští sezóně budeme určitě chtít uspět i v této soutěži a určitě se budeme chtít poprat o medailové umístění. To je prostě cíl, který si musíme vytknout. Jsem přesvědčen, že kvalitativně na to opravdu máme. Letošní sezónu jsme zdravě "obětovali" hernímu mini basketbalovému projevu na úkor výsledků a umístění, ale v příští sezóně již se budeme snažit skloubit vše dohromady. Ale opravdu vše záleží na tom, jaký bude celkový přístup k tréninkům, a to ze všech zúčastněných stran ( trenéři, hráči, rodiče ).

Jak jsem již nastínil, od tohoto úterka jsme již najeli na komplexní přípravu na novou sezónu, ale potřebujeme k tomu to, že se k tomu všichni postavíme tak, jak se na ambiciózní, odhodlaný a bojovný tým hodí, včetně nás všech !

UPOZORNĚNÍ  A ZMĚNA OD PŘÍŠTÍHO TÝDNE ( OD 9.5 2017 ), CO SE TÝČE TRÉNINKŮ:

Na každý trénink budou mít všichni hráči vždy sebou na trénink obuv a oblečení do haly a na ven !!! Vždy jedenkrát v týdnu ( upozorňuji vždy v jiný den ) nebude trénink v hale, ale venku ! Pokud některý z hráčů nebude mít sebou v případě tréninku věci na ven, trénovat prostě nebude. Od příštího týdne také budu požadovat smysluplnou omluvu od rodičů na neúčast hráče na tréninku. Chci tím jenom říci, že už nejsme tým 10-letých dětí, ale tým, který chce něco dokázat, takže se tomu musíme i přizpůsobit se vším všudy. Letos to v tomto ohledu fakt moc nefungovalo. Takže děkuji za pochopení a pojďme společně dokázat, že opravdu "MÁME JISKRU" !!!

Dalibor


Turnaj U12 "O pohár města Žďáru nad Sázavou".Stříbro a cenné zkušenosti !

(15.4.2017)

Kluci U12 se zúčastnili o Velikonocích dvou denního turnaje ve Žďáru nad Sázavou a po jednom roce získali opět stříbrné medaile za 2. místo. Ovšem více než stříbra si my trenéři ceníme nabytých zkušeností, které jsme získali hlavně v utkáních s týmem Hradecké Lvice, se kterými jsme se utkali v základní skupině a poté i ve finále turnaje.

Ale postupně. Hned v úvodu turnaje nás čekal tým Královští Sokoli Hradec Králové hraný ve vedlejší menší tělocvičně. Nebyl to rozhodně moc pohledný zápas ale 18-bodová výhra byla jakýmsi zajištěním dobrého vstupu do turnaje. Hned druhý duel v hlavní hale to byla obrovská výzva pro všechny. Soupeřem nám byl dívčí celek Hradecké Lvice Hradec Králové, což je jednoznačný favorit na titul NF ČR v kategorii dívek U12. Soupeřky byly v průměru o půl hlavy vyšší a basketbalové opravdu výborné, ale po našem hodně kvalitním výkonu jsme se drželi opravdu statečně. ještě po 3 periodách jsme prohrávali o hratelných 10 bodů, ale v závěru soupeř prokázal svoji kvalitu a zvítězil 49:71. V posledním utkání skupiny přišla povinná výhra se oslabeným týmem Žďáru 49:17, takže nás v semifinále opět čekali Královští Sokoli. Kaňkou na účasti ve skupině bylo zranění Fífy hned v prvním utkání, takže pak musel neustále v sestavě improvizovat.

Semifinálový duel jsme zvládli mnohem lépe než ve skupině  a výhře 67:29 asistovala vrchovatě celá "patnáctka" hráčů, která na turnaji byla.

Ve finále nás čekal v bouřlivé atmosféře opět soupeř nejtěžší a Hradecké Lvice, které turnajem procházely jako nůž máslem. Po zkušenosti ve skupině jsem věděl, že to bude vše nesmírně náročné, což se také ve finále nakonec potvrdilo. Ale je potřeba říci, že první půli finálového duelu jsme odehráli opravdu výborně a soupeřky notně potrápili. Navíc se hrálo opravdu ve strhujícím tempu bez jakéhokoli taktizování. A nebýt naší opravdu tristní bilance trestných hodů ( 23:5 ), mohlo být skóre pro nás ještě mnohem přijatelnější než poločasových 30:43 v náš neprospěch. Ve 3. periodě přišlo ještě snížení na 32:43, ale poté již jakoby našim hráčů "došlo" a soupeřky pak na palubovce již jednoznačně dominovali, což dokumentuje konečný výsledek zavánějící debaklem 42:91. Ale je potřeba říci, že více než polovinu utkání jsme se drželi opravdu výborně.

Výsledkem tedy bylo konečné druhé místo, ale nabyté zkušenosti na tomto turnaji pro všechny hráče, doceníme určitě někdy později. Pochvalu za výkon zaslouží jednoznačně všichni, a někteří si opravdu v těch vypjatých momentech hrábli až na dno, za což mají můj velký obdiv. Ale opravdu tím největším pozitivem je fakt, že to na čem celý pracujeme, totiž na rychlém protiútoku, jsme dokázali na tomto turnaji i předvést a hlavně i zúročit. Samozřejmě je stále na čem pracovat, ale dlouhodobé úsilí přináší ovoce, což je pro nás to nejpodstatnější.

Díky i všem našim fanoušků, a to i naší dívčí složky, za povzbuzování a podporu z hlediště...

3. kolo OP JM U12 nadstavba: Skokani Brno - Jiskra Kyjov  8:117 a 15:108   (31.3.2017)

4. kolo OP JM U12 nadstavba: Skokani Brno - Jiskra Kyjov  110:5 a 116:12    (1.4.2017)

Tato utkání není jednoduché hodnotit dle síly soupeře, ale je potřeba říci, že všechny duely kluci "odmakali" dle našich představ bez ohledu na výši skóre. To, že byl soupeř jak v pátek, tak v sobotu oslabený o některé hráče víme, ale i tak vše splnilo svůj účel. 

Vše jsme se snažili hrát hlavně na rychlý protiútok, což je přesně to, čemu se na tréninku nyní nejvíce věnujeme. A důležité je i to, že "tabule" na hale byla krásně zaplněna body všech hráčů, kteří zasáhli do hry. A o tom to v této kategorii je, aby do zápasů zasáhlo co nejvíce hráčů zapojených do hry, což se nám v letošním ročníku k naší potěše velmi dařilo.

Závěrem jen dodám naše umístění v konečné tabulce OP JM a celkového zhodnocení. Z 11 týmů jsme skončili na 5. místě, což je těsně za finálovou "čtyřkou", ale i tak jsme spokojeni. Někomu se to možná bude zdát jako ústup z loňských pozic, ale náš celkový herní projev vesměs splnil všechny naše požadavky, a tím, že jsme se za každou cenu nesnažili hrát finálovou skupinu, jsme mohli začlenit do týmu další mladší hráče, kteří tak mohli prokázat, že mohou být přínosem do budoucna. A to jednoznačně prokázali.

V letošní sezóně nás ještě čeká velmi kvalitně obsazený turnaj ve Žďáru nad Sázavou, který bude další zkouškou kvality našeho týmu. Tam se ukáže proti účastníkům  NF ČR ( Žďár nad Sázavou kluci ) a ( Hradecké Lvice Hradec Králové holky, které jsou velkými aspirantkami na titul v kategorii U12 ), jak na tom opravdu jsme. Utkáme se tak s opravdovou špičkou basketbalu u nás, což kvitujeme opravdu s povděkem...

A pokud ve srovnání s těmito týmy uspějeme, je zde stále ještě možnost přihlášky na Festival ČR, které letos pořádá Snakes Ostrava. 

Takže ještě stále je o co hrát...!


TRÉNINKY kat. U13 a části U12  na sezónu 2016/2017

Úterý

15:45 – 17:00 hodin

HALA

Čtvrtek

15:45 – 17:00 hodin

HALA

Pátek

15:45 – 17:00 hodin

HALA

Tréninková skupina:

Koch Martin, Filip Fridrich, Bobek Robin, Flajzar Šimon, Ticháček Petr, Kupka Vojtěch, Jahoda Martin, Němec Štěpán, Mořický Tomáš, Hudeček Adam, Zapletal Adam, Gruber Filip, Gruber Šimon, Duhajský Dan, Bavlnka Tomáš, Kubík Šimon, Kostiha Tadeáš, Čajka Tomáš, Kubát Tomáš, Pánek Ondřej (úterý, čtvrtek, pátek )+Dvořák Lukáš, Drozd Ondřej, Škvára Jakub (čtvrtek )


Soupiska U12 - sezóna 2016/2017:

Hudeček Adam, Zapletal Adam, Mořický Tomáš, Gruber Filip, Gruber Šimon, Bavlnka Tomáš, Duhajský Dan, Kostiha 

Tadeáš, Kubík Šimon, Drozd Ondřej, Čajka Tomáš, Kubát Tomáš, Bábíček Tadeáš, Škvára Jakub, Pánek Ondřej, 

Příkazský Vítek, Čajka Lukáš, Dvořák Lukáš


Rozpis zápasů kat. U12, sezóna 2016/2017, o 5.- 8. místo

05.03.2017 Jiskra KyjovSAM Brno B.79:28
05.03.2017 Jiskra KyjovSAM Brno B.84:24
31.3.2017 Skokani BrnoJiskra Kyjov8:117
31.3.2017 Skokani BrnoJiskra Kyjov15:108
04.03.2017 SAM Brno B.Jiskra Kyjov21:107
04.03.2017 SAM Brno B.Jiskra Kyjov31:87
01.04.2017Jiskra KyjovSkokani Brno110:5
01.04.2017 Jiskra KyjovSkokani Brno116:12

Rozpis zápasů kat. U12, sezóna 2016/2017

DatumDružstvo domácíchDružstvo hostůSkóre
01.10.2016 15:00Jiskra KyjovSK Vinohrady110:9
01.10.2016 17:00Jiskra KyjovSK Vinohrady90:8
15.10.2016 09:00Jiskra KyjovBK Vyškov125:8
15.10.2016 10:45Jiskra KyjovBK Vyškov97:9
16.10.2016 09:00Renocar PodolíJiskra Kyjov42:41
16.10.2016 10:30Renocar PodolíJiskra Kyjov52:58
12.11.2016 09:30JBC BrnoJiskra Kyjov57:42
12.11.2016 11:15JBC BrnoJiskra Kyjov46:42
13.11.2016 14:15SK VinohradyJiskra Kyjov 7:119
13.11.2016 16:00SK VinohradyJiskra Kyjov4:115
20.11.2016 12:00BK VyškovJiskra Kyjov16:103
20.11.2016 14:00BK VyškovJiskra Kyjov17:87
10.12.2016 13:00Jiskra KyjovRenocar Podolí60:21
10.12.2016 15:00Jiskra KyjovRenocar Podolí76:26
11.12.2016 14:00Jiskra KyjovSAM Brno A19:70
11.12.2016 15:45Jiskra KyjovSAM Brno A38:39
07.01.2017  9:00SAM Brno AJiskra Kyjov58:49
07.01.2017 10:45SAM Brno AJiskra Kyjov62:57
21.01.2017  9:00Jiskra KyjovJBC Brno65:34
21.01.2017 10:45Jiskra KyjovJBC Brno59:42

Mladší minižáci OP U12, 2016/2017, skupina o 5. - 8. místo

tabulka
1.Jiskra Kyjov121111043:28523
2.SK Renocar Podolí1293698:53821
3.BK Skokani Brno1239406:91815
4.SAM Brno B12111414:82013
Mladší minižáci OP U12, 2016/2017, skupina východ
tabulka
1.SAM Brno A201821581:66738
2.JBC Brno201641469:68036
3.Jiskra Kyjov201371462:63633
4.SK Renocar Podolí20911951:106429
5.SK Vinohrady20218414:163022
6.BK Vyškov20218447:164722

Trenéři:

Dalibor Pecka, pecci@centrum.cz, mobil:  720 027 765                

Věra Mořická, moricka@gymhodonin.cz, mobil: 604 583 861

Organizace: 

Petra Nováková, petrusenovakova@seznam.cz, mobil: 605 279 019

                                                                                            
FOTOGALERIE:Comments