Historie‎ > ‎Sezona 2018/2019‎ > ‎

Přípravka starší

 
  Sezóna ukončena a na všechny se těšíme na soustředění a po té v na konci srpna

                 
                                       již na trénincích v hale.
       


        Letní soustředění v termínu 18. 8.-22. 8.2019 v Moravském Krasu                

    Potvrzeni : Danielka V.,Anežka Z., Vendula O., Viky J.
             Kuba D., Honzík H., Maty G., Šíma S., Filip B., Ondra F., Toník B., Honza H., Marťa L., Tom S., Vojtík P. , Viky O.

           Dospělí : Pekaj, Pekajová (+1),Zapletalová

            Nejedou : Davča P., Míša P., Domča Š. (jedou s U11), Miki H., Davča Z., Denis K., Míša Č., Valča H., Sára D.  


TUBANAK II

13. - 15. 9. 2019

U12 mladší MINI žáci (2008 a ml.)

TUBANAK III

20. - 22. 9. 2019

U11 nejmladší MINI (dívky, chlapci, MIX)


     

Přípravky U10 / Oblasti / ročník 2018/19 / Přípravky U10 (2009 a ml.)

    

DatumDružstvo domácíchDružstvo hostůSkóreHALA
16.12.2018 11:30JBC BrnoJiskra Kyjov15 : 39SH Morenda, Vídeňská 9, Brno
16.12.2018 13:30Jiskra KyjovBK Skokani Brno30 : 13SH Morenda, Vídeňská 9, Brno
16.12.2018 15:30SAM BŠM BrnoJiskra Kyjov12 : 49SH Morenda, Vídeňská 9, Brno
26.01.2019 09:00Jiskra KyjovBasketbal Dubňany32 : 59Městská hala Kyjov
26.01.2019 12:00Jiskra KyjovSokol Podolí49 : 19Městská hala Kyjov
24.03.2019 09:00Basketbal DubňanyJiskra Kyjov48 : 33
SC Želva, Hodonínská 1680, Dubňany
24.03.2019 10:30Jiskra KyjovJBC Brno38 : 76
SC Želva, Hodonínská 1680, Dubňany
14.04.2019 09:00Sp.Uherský Brod AJiskra Kyjov47  :  19
SH Uherský Brod, U Stadiónu 2295, Uherský Brod
14.04.2019 10:30Jiskra KyjovBBK Blansko30  :  42
SH Uherský Brod, U Stadiónu 2295, Uherský Brod

1.6.2019 Kyjov - 1.ročník - Den dětí s basketbalem


Turnaj U10 v Kyjově ke dni dětí. Zúčastnili se další 3 týmy a to Skokani Brno, Stará Turá a Vlci že Žďáru. Pro náš tým pouze jedna prohra, ale dosti důležitá z pohledu herního postupu a posouvání se výš. Ukázala dětem, že nejsou až tak dobří, jak by si mohli po předchozích výhrách myslet. Jsem přesvědčen o tom, že i na tohoto soupeře jsme měli, jen jsme nestíhali fyzicky a nevraceli se zpět do obrany. Ale věřím tomu, že to dětem dalo více než předchozí výhry. Takže z pohledu trenérů, jsme velmi spokojeni.


Na obrázku může být: 1 osoba, sportující, baskebalové hřiště a botyNa obrázku může být: stůl, jídlo a uvnitř

25.5.2019 Májový turnaj v Sokolu Podolí u Brna


Dnes jen krátce. Jedna očekávaná ranní prohra, poté povinné vítězství a nakonec nádherný zápas, který byl dlouho vyrovnaný, ale poté, co děti začaly důrazně bránit, se jim podařilo odskočit o pár bodíků a uhrát opravdu zasloužené vítězství a druhé místo v turnaji a POZOR místy to byl už pěkný basketbal vč. přihrávek do protiútoku atd. Děcka, velká pochvala a jestli moc křičím a tak, to už jsem prostě celá já, jinak to neumím. Myslím to dobře. :-) Děkuji moc všem za krásný den.
24.3.2019 Zápasy v Dubňanech Jiskra Kyjov - Basketbal Dubňany 33:48, Jiskra Kyjov - JBC Brno 38:76


Nastoupili jsme proti týmům Basketbal Dubňany a JBC Brno.
S prvním z uvedených týmů jsem prohru čekal, a nijak mně nepřekvapila. Konečné skóre 48:33 však ukazuje, že jsme naši basketbalovou čest nedali zadarmo a bojovali jsme co to dalo. Nejen v tomto zápasu se ukázalo, že neproměňování vcelku jasných košů při samostatném nájezdu se zakončením dvoutaktem je náš velký problém. To se ale dá na tréninku odbourat a vylepšit.
 Další tým s kterým jsme se utkali byl JBC Brno. Co jsem porovnával výsledky z prosince, tak jsme nad tímto týmem vyhráli 39:15. Proto jsem dětem před zápasem řekl, že by to měl být vyrovnaný zápas, ale že soupeře nesmíme podcenit. Dnes si říkám, že to byla chyba, a tím, že jsem otočil pětky, byla první čtvrtina zakončena skórem 30:0 pro JBC, které už jsme nebyli schopni stáhnout. Pak jsme soupeře jen dotahovali. Pro mě to ale znamená, že děti bojovali co jim síly stačily. V poslední čtvrtině jsme dokonce JBC přehráli, ale na vyrovnanější výsledek to nestačilo. Prostě, byly to z mého pohledu nádherné zápasy. Škoda jen dvou našich zraněných hráčů Mikyho H. a Míši P., kterým i touto cestou děkuji za bojovnost a vytrvalost.
  VŠECHNY děti, i jejich rodiče bojovali statečně do posledních vteřin, za což jim patří VELKÝ DÍK a doufám v další podporu a bojovnost do dalších zápasů.17.3.2019 Turnaj U10 Zlín, SKB Zlín : Jiskra Kyjov 66 : 34    MBK Stará Turá : Jiskra Kyjov 32 : 31


Malinké ohlédnutí za včerejšími zápasy na hale ve Zlíně.
Proti našim hráčům nastoupili dva týmy. A to SKB Zlín a MBK Stará Turá.
První soupeř byl SKB Zlín. Jeho trenérka mě už na začátku upozornila, že její svěřenci dosud moc nehráli a moc jim to nejde. Na začátku první čtvrtiny jsem ale z jejich strany střídačky slyšel:"Jéje to je poprvé co vedeme". No bylo to asi o dva koše, ale opravdu vedli. Ano, naše děti, zřejmě ještě ospalé, nebo unavené z hodinové cesty do Zlína hráli "klasiku", a bylo vcelku jedno jim cokoliv říkat. Nechal jsem je hrát, jak jim to šlo. Druhá čtvrka už byla o poznání lepší, a ti co chtěli v první části sedět na střídačce (bez šance), tak najednou chtěli hrát. Protože zjistili, že když se budou řídit radami trenéra a budou hrát hlavně obranu, tak nejen že stáhnou náskok dvou košů, ale mohou i vyhrát. To se nakonec i stalo a konečné skóre 66:34 pro Jiskru, bylo dětem za vynaloženou námahu, odměnou.
Po přestávce jsme nastoupili proti nám známému soupeři a to byla MBK Stará Turá. Tento tým je složen jen z dívek, a proto jsme proti nim měli malou nevýhodu. S tou se ale naše Jiskry, velmi dobře popasovali. Překvapily mne příjemně naše nejmladší hráčky a hráči, kteří svoje protihráčky bránili mnohdy líp než starší. Ti se často dopouštěli v obraně chyb při obraně tím, že nabíhali do hráček s míčem z boku, čímž faulovali. Při tom, za každý třetí faul týmu byl protihráči připsán jeden bod. Nemluvě o tom, že mnoho hráčů neproměňovalo koše z dvoutaktů, čímž jsme přišli min. o 10 bodů. Naštěstí pro nás, podobná situace byla i na straně protivníků. Nebýt těchto drobných, ale neopomenutelných chyb, určitě by jsme je přehráli. Takto se skóre zastavilo na číslech 32:31 pro Starou Turou. Takže jsme sice o bodík prohráli, ale bojovali jsme jako JISKRY pro zažehnutí ohně, a ten v dětech určitě vzplanul.
Z mého pohledu turnaj hodnotím výborně, protože se naši svěřenci poprali se všemi záludnostmi turnajů, a hlavně tým Staré Turé tak unavil, před zápasem se Zlínem, že jejich vzájemná hra byla také vyrovnaná. Takže za mě super výkon, ale pořád je na čem pracovat. Což se ostatně ukáže na dalším (3. kole) turnaje, které hrajeme v neděli v Dubňanech.
Musím říct, že jako trenér jsem na naše děti ještě nebyl hrdější a pyšnější, jako včera na turnaji ve Zlíně. Moc všem děkuji za spolupráci a povzbuzování. Byli jste skvělí.26.1.2019 Kyjov - Dubňany 32 : 59 , Kyjov - Sokol Podolí 49 :19  


Malé ohlédnutí za zápasy uplynulého víkendu. Jistě si všichni vzpomínáte, že loni jsme s týmem z Dubňan měli po půlce všichni na krajíčku, nedostali jsme se za půlku a po polovině zápasu jsme odcházeli se skórem snad 30:0. Přesně si to již nepamatuji. Takže i přes víkendovou porážku jde vidět u našich dětí velký herní posun, vlastně jsme nedokázali ubránit jejich vysokého šikovného hráče, proto i ten vysoký rozdíl. Chyběl nám navíc Tom Stejskal. Se Sokolem Podolí jsme ukázali, že máme natrénováno a soupeře, s kterým jsme sehráli přátelská utkání vyrovnaná, jsme tentokrát přehráli na všech frontách. Takže na fyzičce už hodně pracujeme a snad příště už potrápíme Dubňany mnohem více..:-) Ale jak říkám, dětem velká pochvala. Jsou skvělá parta, třenice jsou vždycky, s tím se musí při kolektivních sportech počítat, ale snažíme se je co nejvíc eliminovat a s dětmi hodně mluvit. Protože dobré klima v družstvu je základ!


 20.1.2019 Přátelské zápasy Kyjov - Stará Turá 

 Jiskra Kyjov - MBK Stará Turá   50 : 35   a  39 : 30


Dnešní přátelská utkání proti Staré Turé děti zvládly velmi dobře. Velice si cením podpory rodičů, hala byla skoro zaplněná, to se jen tak nevidí, při zápasech této kategorie. Moc za děti děkuji, že jste je přišli podpořit. Sice jsme oba zápasy dotáhli do vítězného konce, ale bylo vidět, že máme po fyzické stránce co dohánět, holky ze ST v 11 si s námi občas dělaly dobrý den.....Na druhou stranu máme hodně dětí roč. 010, takže jedeme dál a opravdu musíme hodně zapracovat na fyzičce....


 16.12.2018 - JBC Brno, Skokani Brno, SAM BŠM  x  TJ Jiskra Kyjov

 "Přišli jsme a zvítězili jsme"

Tak je za námi první turnaj ČBF U10. Ještě včera ve 21 hod. jsme měli 11 hráčů, z toho jednoho "nakřápnutého" a tak začala "obvolávačka", jen díky pohotové reakci rodičů Matesa Z. nás nakonec odjelo aspoň 12, tedy 1 střídající do každé pětky. Pro děti je náročné sehrát tři zápasy v podstatě bez střídání. Prosím proto rodiče, aby si neplánovali rodinné akce, výlety apod. v termínech turnajů. Nemluvím o nemocech, to neovlivníme. Turnajů je žalostně málo a víte o nich dlouho dopředu a potřebujeme, aby nás jezdilo ideálně 14-15. Takže 26.1. a 23.2. v plné sestavě... Omluvenky nebereme. 
Z dnešního turnaje, byť jsme všechny zápasy vyhráli, si vezeme zase více poznatků - děti se snaží, za to opravdu pochvala, obrana se výrazně zlepšuje, v útoku si občas už i přihrajeme, ale stále se nám nedaří zapojit aktivně do hry všechny hráče na place. Nenabíháme si pro přihrávku, stojíme, přestože děti v průběhu zápasu na to neustále upozorňujeme! Zapracujeme na kolektivní hře. Další problém je stále stejné tempo, nezrychlíme do koše, máme pomalý návrat do obrany...Takže nás čekají cviky zaměřené na výbušnost, rychlost a vytrvalost. Tím pádem už to začne na tréninku i bolet. Ale jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Děti to ale na první oficiální turnaj zvládly skvěle a určitě si zaslouží pochvalu.Děti jsou šikovné, pracovité, věřím, že to půjde s nimi i dál velmi dobře. 


Na obrázku může být: 14 lidí, smějící se lidé, sportující lidé                   Mikulášský turnaj 1.12.2018 Renocar Podolí u Brna 

                                                   BCM Olomouc - Jiskra Kyjov  18 : 26

                                              BK Studánka Pardubice - Jiskra Kyjov  11 : 45

                                     BCM Orli Prostějov - Jiskra Kyjov  9 : 27 (Zápas o 3.místo) 

 
Při prvním zápase nám chvíli trvalo než se děti rozkoukali. V poločase to bylo již 16:6. Druhý poločas už byl výrazně lepší, ale potřebovali bychom ještě jeden, abychom to dotáhli na vítězství. V zápase s Pardubicemi, s mladšími dětmi se pěkně rozehráli. Poslední zápas o 3. místo byl snem, každého trenéra, který vidí jak se děti během dne posunuli a bojovali jako lvi. Najednou hráli jako tým a pomáhali si !!! Což je nejdůležitější. Někdo dobře míč vyhodil, někdo dobře přihrál, někdo míč vybojoval, někdo dal koš. Snažili se všichni. Vím, že to není o číslech,ale Domča byl nejlepším střelcem dal ve 3 zápasech 22 bodů. Z kluků dál nejlépe mířili Šíma Dvořák 13 bodů a Tom Stejskal 12 bodů. Z holek se jim vyrovnala rychlonožka Danielka, dala 12 bodů. Téměř každý z dětí dal alespoň jeden koš. Takže první pohár za 3. místo je doma. (ze 6 družstev).
Děkujeme rodičům za podporu na celodenním turnaji. 


Na obrázku může být: 15 lidí, smějící se lidé, sportující lidé, baskebalové hřiště a boty


Včerejší výsledky z turnaje v Přerově proti silnějším U11.

Kyjov : Mohelnice   14:51

Kyjov : Přerov         6:59

Kyjov : Olomouc    9:38

K tomu musím dodat, že proti tak silným a v mnoha případech i vyšším soupeřům je to dobrý výsledek. Samozřejmě mohlo být vstřelených košů víc, ale to jen otázka tréninku. Největší problém však byl ve vysokém driblingu, bránění hráče a hry 1:1. Což nám ukázalo na co s našimi svěřenci zaměřit a co dál pilovat na tréningu. (jen nevím, kde na to vezmeme tolik času :-) )

Úspěšní Střelci:

Trávník T. - 10b; Stejskal T. - 8b; Pekaj D. - 4b; Dvořák J. - 3b; Pulpán M. - 3b; Zapletalová A. - 2b; Šušák D. - 1b; Frýbort J. - 1b.

👍Tímto děkuji i rodičům hráčů za podporu a fandění 👍


TRÉNINKY st. PŘÍPRAVKY

 Středa a pátek:  14:15 - 15:40 hodin

Nově někteří kluci s U11

Pondělí : 14:30 - 15:40 hodinTRÉNINKOVÁ SKUPINA U10  NA SEZÓNU 2018/2019


2008

Duroňová Sára,Martin Lunda

2009

Dvořák Jakub, Forman Ondřej, Gazdačko Matyas, Hanák Jan, Hejda Mikuláš, Kyněra Denis, Pekaj David, Pulpán Michal, Stejskal Tomáš, Svoboda Šimon, Výletová Daniela, Zapletalová Anežka, Zelinka David

2010Bochýnek Antonín, Čech Michal, Horňáková Valérie, Junková Viktorie, Obrtlíková Vendula, Polešovský Vojtěch, Šušák Dominik

 2012 Obrtlík Viky

 
 
 

 
Trenéři:

  Tomáš Pekaj
  tokaj.tp@gmail.com,
mobil 737 525 123

  Katka Zapletalová  
  simeckovakaterina@seznam.cz, 
mobil 702 285 130

Organizační pracovník:
 
  Jana Pekajová
  bilickova@seznam.cz, 
mobil 604 335 207Výsledek obrázku pro obrázek basketbalistka
Comments