Shrnutí posledních 4 zápasů

přidáno: 18. 12. 2018 6:10, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – Svitavy  114:37

Zápas, který nepřinesl žádné překvapení. Minuty dostali především mladší hráči. A i když se nebáli hrát, tak tam bylo spoustu chyb, které musíme do příštího zápasu s tímto týmem odstranit. Se Svitavami budeme hrát i na jaro, takže by měli zase dostat prostor všichni. Myslím, že větší komentář toto utkání nepotřebuje.

Jiskra Kyjov – BK Prostějov  75:58

Další dohrávka s týmem, který v prvním utkání hodně kousal. Do tohoto utkání jsme šli sice v plné sestavě, ale na některých šlo vidět, že jsou stále omezení díky nemoci. Soupeř měl 2-3 šikovné hráče, které jsme si museli pohlídat. To se nám moc nedařilo a soupeř byl neustále na dostřel. U nás největší problém podkošové situace a trestné hody. Celkově jsme v utkání dali 75 bodů, nedali asi 10 jednoznačných podkošových situací a nedali 30 trestných hodů. Takže jsme mohli dát klidně 125 bodů! Takže i když to v útoku skřípalo a stále jsme to tlačili do plných tak nakonec jsme dali docela hodně bodů. I tak jsme byli určitě kolektivnější tým oproti soupeři. Dobrý zápas odehrál Tadeáš Kostiha. V obraně byl téměř vždy na správném místě a v útoku se konečně nebál. Svými body hodně přispěli k vítězství Šimi Kubík a Tom Kubát.

BŠM Brno – Jiskra Kyjov  90:46

Do Brna jsme odjížděli opět v plné sestavě s velkým nadšením, protože jsme Brnu v Kyjově ukázali, že umíme hrát basket a nikoho se nebojíme. Bohužel nadšení všechny přešlo po první čtvrtině, kdy jsme prohrávali již o 20 bodů. Absolutní kolaps v útoku naší první pětky. V poločase to bylo rozdílem už 30 bodů. Nedokázali jsme zahrát vůbec nic. Rozehrávači nebyli schopni rozehrát. Ti, co se bojí normálně, se báli ještě víc. Špatné procento trestných hodů a neproměněné koše z podkošového prostoru nás provázeli celý zápas. Hlavně jsme nedokázali zahrát ani jednou pořádně „hoď a běž“ nebo najet a shodit. Pořád se opakovalo „hoď a stůj“ nebo náš jeden hráč do 4 brněnských. Potom se dostáváme do těžkých situací, ze kterých se nedostaneme. A když jsme zahráli protiútok, tak většinou skončil špatnou přihrávkou nebo neproměněným košem. Jde vidět, že ač se možná jedná o základní individuální dovednosti nebo základní herní kombinace, který bychom již měli umět, tak nám tento zápas otevřel oči a stále musíme pracovat na těchto základních věcech. Bodově i herně dobře zahrál v druhé půlce Ady Hudeček.

Tygři Brno – Jiskra Kyjov  64:65

V neděli, na poslední zápas v základní části, jsme odjížděli na půdu nejsilnější soupeře, který v letošní sezóně neprohrál. Do zápasu kvůli zranění nenastoupil Michal Slovák, nejlepší hráč Brna. Ovšem domácí mají ještě Krinkeho, který vládl první čtvrtině. To se projevilo ve skóre první čtvrtiny, kde nás domácí jasně přehráli 23:11. Druhá perioda byla plodná hlavně z naší strany. Dokázali jsme využít výškové převahy, kde se projevoval hlavně Tomáš Kubát. Musím ho pochválit za poziční hru a chytrost pod košem. Čtvrtinu jsme vyhráli 22:8. Stačí, aby chyběl jeden hráč v pětce, a je to úplně jiný soupeř. Třetí čtvrtina se nesla ve vyrovnaném duchu. Ze strany Tygrů spoustu dobrých individuálních výkonů a z naší strany konečně hodně kolektivní pojetí. Útoky střídali herní kombinace „hoď a běž“ a „nájezd – výhoz“. Myslím, že i pro oko fanouška hezký zážitek. V poslední čtvrtině jsme nasbírali hodně faulů a to úplně zbytečně. Šimi Kubík se musí naučit nefaulovat při útočném doskoku. Musím vyzdvihnout obrannou práci Adama Zapletala, který velmi dobře ubránil klíčového hráče Krinkeho. Snad nejlepší individuální obranná práce, kterou jsem letos v U14 viděl. Jen tak dál a hlavně nezpomalovat. Bodově velmi dobře přispěl Adam Hudeček, který nastřílel 20 bodů, k tomu přidal skvělé trestné hody 9/7 a jednu trojku. Tomáš Kubát mu dobře sekundoval se 17 body a také relativně dobrými šestkami – 12/7.

Shrnutí základní části:

Na začátku sezony jsem chtěl skončit do pátého místa ve skupině. Určitě by mě nenapadlo, že skončíme na krásném třetím místě s 8 vítězstvími a 4 prohrami. Je to dáno i tím, že jsme většinu utkání odehráli v plné sestavě, což je u nás hodně důležité. Je potřeba do sestavy zapojit i další hráče ročníku 2006 pro případ, že budou výjezdy na hory nebo velká nemocnost. Proto dopředu říkám, pokud máte hory, zkuste je dát tak, že pojedete v neděli po zápase a přijedete v pátek před zápasem. Tak to dělám taky. Jinak zhodnocení všech hráčů je asi zbytečné – každý hráč ví, kde dělá chyby a to je nutné si uvědomit a na tom pracovat. U některých je problém hlava – někteří mají zbytečný respekt a zbytečně se bojí, při tom na to mají. Možná je i dobře, že jsme do extraligy nepostoupili. Budeme hrát s týmy, které jsou na tom stejně nebo hůř. Takže opět dostanou všichni hráči docela hodně prostoru a stále bychom měli hrát ve většině zápasů první poločas na dvě pětky. Od ledna budeme hrát především s týmy z Čech. Pro kluky zase dobře, protože poznají jiné týmy, jiný kraj, jiné rozhodčí atd. Rozlosování je na www.cbf.cz nebo na našich webových stránkách týmu U14.