Starší žáci U15 odehráli první ligové zápasy

přidáno: 8. 1. 2019 3:30, autor: Radim Mezihorák

Sokol Šlapanice – Jiskra Kyjov     61:68

První lednový víkend nás čekala premiéra v žákovské lize U15 na půdě Šlapanic. Do úvodu jsme vstoupili vlažným krokem a než jsme se rozkoukali tak jsme prohrávali 17:5. Po oddechovém čase jsme se trochu vzpamatovali, ale i tak jsme po první čtvrtině prohrávali o 12 bodů. Byli jsme prostě zvyklý hrát tak trochu v jiném tempu. V obraně jsme byli hodní a jeden faul za celou čtvrtinu to jen potvrzuje. Ve druhé čtvrtině ovšem začala Kyjovská jiskra válet. Ve druhé čtvrtině sice domácí ještě zvýšili svůj náskok na 18 bodů, ale potom už se jen zkracoval. Začali jsme hrát týmově, jak v obraně, tak v útoku. V poločasové pauze šlo na hráčích v šatně vidět, že ten zápas určitě nechtějí pustit a ještě budou bojovat. Třetí perioda byla rozhodující. Strhli jsme vedení na svoji stranu a celkově vyhráli tuto čtvrtinu 21:10. Téměř polovinu těchto bodů zaznamenal Filip Fridrich, který využil svých dovedností k úspěšnému zakončení ve hře 1/1. Ve čtvrté periodě se konečně z dálky šťastně trefil Martin Koch, který zaznamenal hezkých 20 bodů. A postupně jsme si udělali náskok, který jsme uhájili. Vše bylo doprovázeno dobrou obranou klíčového hráče domácích. Na něm se vystřídali téměř všichni pivoti. Poslední třetí periody jsme vyhráli a celkově jsme byli lepším týmem. Rozjezd byl trochu slabší, ale ten se do příště dopiluje. Důležité je, že i z -18 se dá dostat na +7. A je dobře, že to kluci zažili, že ztracený zápas se může vyhrát. Skvělý zážitek z pozice trenéra!

BC Vysočina – Jiskra Kyjov     73:64

V neděli jsme v ranních hodinách odjížděli na horkou půdu Vysočiny, která měla s Kroměříží nejlepší skóre po základní části, takže nás čekal jeden z nejtěžších soupeřů ve skupině. První čtvrtina jako přes kopírák zápas se Šlapanicemi. Laxní přístup od první minuty – špatné odstupování, takřka žádné odstavování a neproměněné jasné šance. To je prvních pět minut a rázem to bylo 12:2 pro domácí. Oddechový čas opět trochu pomohl a hra se srovnala. Začátek druhé periody nám utekl úplně. Za pět minut šňůra domácích 12:0. Po oddechovém čase opět trochu oživení a srovnání hry. Ale i tak v poločase rozdíl o 19 bodů. Klíčové taky bylo, že dvojice hráčů Brunner a Bačík neslezla ze hřiště. Po poločase jsme trochu zrychlili hru a dobrými trestnými hody a třemi trojkami jsme snížili na rozdíl 14-ti bodů. Ve čtvrté čtvrtině jsme pokračovali v rychlém přesunu do útoku a slavili jsme úspěch v podobě snížení rozdílu na rozdíl 8 bodů. Škoda nedaných 6 trestných hodů v poslední čtvrtině. Utkání se mohlo vyvíjet trochu jinak. Na to, že jsme rotovali všech 12 hráčů od první do poslední minuty je to dobrý výsledek. Soupeř hrál více méně celou dobu se dvěma klíčovými hráči a prostřídával jen tři hráče. Celkově měli v rotaci jen 8 lidí a v poslední minutě nastoupil zbytek. Tím chci říct, že do konce sezóny budeme v tomto stylu pokračovat a do hry se podívá vždy celá dvanáctka. Nikam se nepostupuje ani nesestupuje, takže nemáme velké ambice. Důležité je se vyhrát a získat zkušenosti do dorostenecké soutěže.

Za 14 dní nás čekají opět venkovní duely v Prostějově a Opavě. Oba dva týmy jsou určitě hratelné a určitě se porveme o vítězství. Opět budu rád, když domů přivezeme minimálně jednu výhru J