Tradiční rival z Kroměříže 2x poražen!

přidáno: 8. 11. 2018 3:04, autor: Radim Mezihorák

Slávia Kroměříž – Jiskra Kyjov     50:60

V sobotu jsme zavítali na „vždy horkou“ půdu Kroměříže. Soupeř nás zaskočil svým útočným herním projevem, kde víceméně v každém útoku proběhly minimálně 3 clony. S tím jsme si ze začátku moc neradili, ale v průběhu hry jsme již tyto situace řešili dobře. Problém byl na naší straně v útočné fázi. Hloupě jsme se přizpůsobili systému soupeře a nehráli svoji kolektivní hru. Do toho nám to tam moc nepadalo, a proto jsme první čtvrtinu také prohráli o 5 bodů. Druhá pětka se zakončením neměla problém, ale i tak jsme i druhou periodu prohráli rozdílem jednoho bodu a celkově jsme v poločase prohrávali o 6 bodů. Obrana nebyla špatná, ovšem útok tragický. Žádný rychlý protiútok. Pokud jsme ho zahráli, tak jsme zase nedali jednoznačný koš. Třetí perioda byla rozhodující a vyhráli jsme ji 23:7. Jediná čtvrtina, kterou jsme vyhráli a to i díky velice pohledným akcím a hlavně rychlým protiútokům. Dobrý zápas to byl pro Tomáše Mořického, který podal svoje letošní maximum a ukázal všem, že taky umí dávat body.

Jiskra Kyjov – Slávia Kroměříž     59:51

Odvetný zápas v Kyjově na druhý den v neděli měl podobný průběh, ale trochu s optimističtějším skórem pro nás. I tak jsme se hodně natrápili opět v útoku. A prostě jsme to nebyli my. Nebyla to naše pohoda. Naštěstí jsme to drželi dobrou obranou a tak jsme dostali za poločas pouhých 22 bodů. Třetí čtvrtina z naší strany asi nejhorší čtvrtina, kterou jsme letos zahráli. TOP pětce, která většinou ukáže svoji sílu, jako kdyby docházely baterky. Kroměříž srovnala krok, ale i tak jsme se nenechali a domácí půdu uhájili.

Obě hrozně důležité vítězství pro nás. Ač jsme čekali, že to bude daleko snadnější. Je pravda, že se nemůže dařit úplně ve všech zápasech. A tak doufám, že“ kritické“ zápasy máme za sebou a teď se s chutí můžeme vydat do odvet. Určitě jsem nečekal, že budeme po prvním kole na třetím místě s 5 výhrami a 2 prohrami. Doufám, že kluci neusnou na vavřínech a budou pokračovat v dobrých výkonech nadále. Třetí tým z naší skupiny má šanci postoupit do extraligy, která by se do Kyjova vrátila po 6 letech. Cesta do extraligy je ovšem ještě daleká a proto hurá do práce J