U14 v novém roce stále bez porážky

přidáno: 31. 1. 2019 1:40, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov - BC Kolín     63:46

Tento víkend jsme hráli netradičně jen jedno utkání. V neděli jsme nastupovali proti Kolínu bez tří hráčů ze základní rotace. Chyběl nemocný Adam Hudeček a dva lyžníci Tomáš Mořický a Dan Duhajský. A chyběla i asistentka. Což je absence asi největší J. Utkání jsme začali ve velice dobrém tempu a i když soupeř disponoval výškově tak jsme se nenechali zaskočit a od začátku jsme docela dobře celoplošně bránili. Pochvalu zaslouží opravdu celá pětice hráčů pod taktovkou Adama Zapletala, která zvládla celou čtvrtinu bez střídání. Druhé pětce chyběl rozehrávač. Šimi Gruber, který dostal roli rozehry, se s touto pozicí docela dobře popral v prvních pěti minutách. Potom se nechal unést hrou a dospěli jsme k hodně rychlým ztrátám. Každopádně se s touto úlohou docela dobře popral a určitě jsou to pro něho cenné zkušenosti. Po poločase na tabuli svítilo příznivé skóre, které málokdo čekal. Dobrý první poločas zahrál i Tadeáš Kostiha, který se stále potřebuje tyto zápasy k tomu, aby se posunul dál. Třetí čtvrtina byla z obou stran taková nemastná neslaná. Na chvilku jsme hosty pustili do vedení, ale do konce periody jsme stačili vyrovnat. Poslední čtvrtina byla ovšem jako z říše snů. První šestiminutovku jsme vyhráli 17:1. Výborná obrana, kolektivní výkon v postupném útoku a rychlý protiútok. Chvilkami hloupé fauly z naší strany, které ale ve finále zastavily rychlé protiútoky hostů a tím zamezily jejich jednoduché body. Celkově jsme poslední čtvrtinu vyhráli 21:4 a na konci jsme se radovali ze třetího vítězství v jarní části.

Chci moc poděkovat rodičům a fanouškům za skvělou podporu. Sice nebyl plný dům, ale když vás 40 fanoušků sborově skanduje a kluky to žene dál, tak má člověk chvilkami i husinu. Díky za to a doufám, že podobná atmosféra bude i na dalších zápasech. Myslím, že jsme si to všichni hezky užili.