U15 neuspěli ani na Hané ani ve Slezsku

přidáno: 28. 1. 2019 6:05, autor: Radim Mezihorák

Orli Prostějov – Jiskra Kyjov     43:39

Další utkání proti známému soupeřovi. Tým tvořený nejlepšími hráči z Prostějova, Olomouce a Svitav. Soupeři chyběl jen jeden hráč, který nastupuje za Tygry Brno. Nám chyběl Martin Jahoda. První čtvrtina byla ve vyrovnaném tempu a oba týmy se nemohly dostat do jednoduchého zakončení. Druhá čtvrtka se nesla ve stejném duchu. I když jsme zahráli protiútok, tak jsme nedali jednoduchý koš. V postupném útoku jsme měli neustále strach něco udělat. Střelecky se nám zdálky taky bohužel nedařilo. Soupeř na tom byl úplně stejně a tak v poločase bylo relativně nízké skóre 26:22 pro domácí. Třetí čtvrtinu, radši možná ani nebudu komentovat. Dali jsme pouhé dva koše ze hry. A myslím, že jsme ji ještě zahráli lépe než domácí, protože jsme ji vyhráli 7:5. Ale bohužel žádná pastva pro oči to nebyla. Bylo to jedno velké trápení na obě strany. Utkání bylo vyrovnané až do konce, ale domácí měli více štěstí. Nám už i k závěru docházeli síly. Není se čemu divit. Polovina týmu byla po zranění a po nemoci. S tím jsme tam také jeli. Ale potom když vidíme, jak hraje soupeř tak nám bylo všem a hlavně klukům pořádně líto.

Opava – Jiskra Kyjov     64:55

Po večerní vířivce a bohaté snídani jsme nastoupili proti Opavě. Úvod utkání se nám povedl na jedničku a rázem jsme vedli 10:0. Jenže po oddechovém čase domácích jsme polevili a šňůra domácích 17:0 nás tak trochu uzemnila. Ve druhé čtvrtce jsme se zvedli a šli jsme opět do vedení. Opět jsme předváděli dobrou obranu. Dostali jsme jen 24 bodů za poločas což je dobrý výsledek. Ale útok mizérie. Nedali jsme jednoznačné body z podkošového prostoru. Opakovalo se to, na co jsme proti Jihlavě doplatili. Ve druhé půlce to začalo soupeři padat a celkově 7 trojkami nás doslova rozstříleli. V útoku nám prostě chyběl důraz a hlavně pod košem, kde jsme byli takřka bez obrany. Takže opět se dá pouze říct, byla to škoda. Protože soupeř byl určitě k poražení.

Pevně doufám, že v domácích utkáních budeme v plné sestavě a soupeři to vrátíme. Teď nám nezbývá nic jiného než soupeři pogratulovat a zaměřit se na chyby, které nás stále neposouvají tabulkově dál. Vyzdvihnout se dobrá hra Adama Zapletala při sobotním utkání, který sice moc nebodoval, ale dokázal vytvořit dobré pozice spoluhráčům a také dobře bránil. Bodově a takovou nebojácnou povahou lze taky pochválit Martina Kocha, Fildu Fridricha a Toma Kubáta. Tito se do souboje nebojí jít. Zbytek se stále bojí. Zapracujeme více na hře 1/1 ať už z hlediska obrany tak i útoku.