V odvetě jsme pro vlky nebyly snadná kořist

přidáno: 4. 12. 2018 11:19, autor: Radim Mezihorák

Jiskra Kyjov – Vlci Žďár     63:70 (9:13, 32:26, 42:51)

Jak uvádí nadpis a také jak jsem řekl po prvním vzájemném utkání ve Žďáru, v odvetě se nenecháme. V prvním vzájemném utkání se naší první pětce nedařilo a bylo nutné udělat pár změn. Proto jsme i netradičně začali s druhou pětkou a lehce jsme prohodili některé hráče. Udělalo to svoje. První čtvrtina se nesla ve vyrovnaném duchu. Nutno pochválit stále bojujícího a doskakujícího Adama Hudečka, který zaznamenal 6 bodů z 9 v první čtvrtině. Poté však nastoupila druhá pětka, která skvělou obranou, výborným rychlým protiútokem a přesnou střelbou za tři body (4 trojky) dostala naše kluky do 6-ti bodového vedení v poločase. Trochu zamrzelo 12 neproměněných trestných hodů v první půli. Vedení mohlo být větší a mohli jsme nastupovat do druhé poloviny zápasu s větším klidem. To se bohužel nepovedlo a úvod třetí periody nám bohužel utekl. Šňůra 2:12 pro soupeře vrátila hosty zpátky do hry. Žďár hrál hodně zataženou obranu a bylo těžké se prosazovat hrou 1/1. Proto jsme při každém oddechovém čase apelovali na kluky, aby hráli jednoduchou kombinaci - hoď a běž. Hráli jsme ji, ale málo. Soupeř 7 min před koncem už odskočil na rozdíl 19-ti bodů. Záblesk přišel po dalším oddechovém čase, který přinesl pouze stažení náskoku na pěkných 63:70. Myslím, že pochvalu si za zápas zaslouží i Adam Zapletal, který dokázal nejenom přihrát na zakončující hráče, ale také nastřílet 18 bodů.

Jsem rád, že dokážeme hrát s nejlepšími celky v naší skupině vyrovnané zápasy. Nedali jsme trestuhodných 14 šestek, neubránili jsme jasné koše soupeře a naopak jsme některé jasné koše nedali. I přes tuhle prohru je stále šance se dostat do top tří týmů, a dostat se tak do vysněné extraligy.