Žáci rozdrtili sokoly a také si pochutnali na pardubickém perníku

přidáno: 15. 1. 2019 0:39, autor: Radim Mezihorák   [ aktualizováno 15. 1. 2019 1:15 ]

Jiskra Kyjov – Královští Sokoli     113:34

První utkání v nadstavbové části jsme nastoupili proti neznámému soupeři z Hradce Králové, který byl oslaben o základní pětici hráčů. To se hodně podepsalo na vývoji hry. Soupeř od první minuty nekladl odpor a každou čtvrtinu jsme vyhráli téměř vždy o 20 bodů. Hodně prostoru dostali z naší strany i mladší hráči a docela dobře se s tím popasovali. Snažili se jít do každého souboje naplno a nevypustili žádnou minutu. Proto náskok rostl stejně rychle, jako když jsme hráli v „základní pětce“. Takže pochvala mladším klukům. Utkání v Hradci bude mít úplný jiný obraz – pokud bude soupeř v plné sestavě tak to může být hezké srovnání a určitě to nebude tak jednoduché.

Jiskra Kyjov – Synthesia Pardubice    73:45

V neděli nás čekal těžší soupeř z Pardubic. První čtvrtina se nám povedla dobře. Vycházeli jsme z dobré obrany a za úvodních 7 minut jsme dostali pouze 5 bodů. V první čtvrtině se zranil a dále už nenastoupil do utkání Šimi Kubík. Ale dobře ho v tom případě nahradil Tomáš Čajka, který byl neobvykle dobře aktivní v obraně. Jen tak dále. Dobré byli i trestné hody v první čtvrtině – 13/9. Druhou čtvrtinu jsme hráli s druhou pětkou, která byla doplněna jen Tomem Čajkou. Soupeř měl pod košem sice velkou převahu, ale Tomáš Mořický si s jedním z pivotů docela dobře poradil. Druhou čtvrtinu jsme se natrápili hodně v útoku. Snaha hrát 1/1 do vysokých hráčů byla naprosto zbytečná a stále to naši někteří hráči nebyli schopní pochopit. Takže celkově hodnotím druhou čtvrtinu hodně záporně. Ve třetí periodě jsme si spravili chuť a celkově ji vyhráli 29:6. A zápas byl rozhodnutý. Čtvrtá čtvrtina patřila opět mladším hráčům a utkání už se v klidu dohrálo. Na můj vkus jsme hráli moc pomalý basket. Rychlý protiútok doprovázen zbytečným driblinkem, nebo hloupá hra 1/1 do vyšších hráčů. Proti takovému soupeři musíme hrát chytře a rychle. V tomto utkání jsme měli vyhrát minimálně o 50 bodů. Takže zapracujeme na tréninku na kolektivnějším pojetí hry v postupném útoku a také zlepšíme protiútok. Abych jen nehanil, tak určitě pár basketbalových akcí v utkání taky bylo. Bodově se opět zapojili téměř všichni hráči a téměř polovinu nastřílených bodů dali Tom Kubát a Adam Zapletal.