U15 vezou z venku jednu výhru - mise splněna

přidáno: 4. 2. 2019 11:24, autor: Radim Mezihorák   [ aktualizováno 4. 2. 2019 11:27 ]

Sokol Kbely – Jiskra Kyjov     43:45 pp

Do dalších ligových bojů jsme tentokrát odjížděli do hlavní města a do jižních Čech. Opět jsme nenastupovali v plné sestavě – chyběl Adam Hudeček a Martin Jahoda. I přes to jsme v Praze začali velice slibně a i přes 5 nedaných trestných hodů jsme první čtvrtinu vyhráli 15:8. Byli jsme daleko lepším týmem a byla jen otázka, kdy bude rozdíl několik desítek bodů. Jenže jsme se opět trápili a to z těch nejjednodušších pozic – z pod koše. Málo kdy máme výškovou převahu, a když jsme ji měli tak jsme ji stejně nevyužili. Za poločas jsme dostali pouze 15 bodů, takže obrana byla na výborné úrovni podobně, jako tomu bylo 14 dní zpátky v Prostějově. K ničemu velkému jsme soupeře nepustili.  Jenže v útoku bohužel katastrofa. Nebyli jsme schopni zahrát jediný protiútok. Nebyli jsme schopni trefit jednoznačné pokusy z podkošového prostoru. Nebyli jsme schopni zahrát v rychlosti ani hoď a běž. I přesto všechno jsme poločas vyhráli o 11 bodů. Na začátku třetí čtvrtiny si nejlepší střelec první půle Filda Fridrich udělal kotník a do zápasu již nenastoupil. Náskok se vyhoupl až na 14 bodů, jenže pak opět trápení a Praha se nám začala přibližovat. Celé utkání jsme vedli a minutu před koncem řádné hrací doby jsme naráz začali prohrávat o bod. Naštěstí Tom Mořický vyrovnal šestkou a šlo se do prodloužení. Toma je nutno pochválit. Celý týden byl na horách, ale i přesto zahrál velice dobrý zápas. V prodloužení jsme byli již bez Čiliho i bez Toma Kubáta. Prahu jsme opět více méně nepustili k ničemu. Nedostali jsme jediný koš ze hry. Soupeř skóroval pouze z trestných hodů po našich hloupých faulech. Nakonec jsme se „radovali“ z těsného vítězství na půdě soupeře. Každého vítězství na půdě soupeře v lize U15 si moc vážím a jsme za to rád. Ale po takovém výkonu se ani nedá radovat z tak špatného výkonu. Obrana vcelku dobrá, ale útok mizivý. Pokud nebudeme proměňovat jasné koše a stále se budeme bát kontaktu tak se s lepšími týmy nemůžeme srovnávat.

Jindřichův Hradec – Jiskra Kyjov     94:47

V neděli nás čekal dosud neporažený Jindřichův Hradec. My v 9 hráčích proti domácím sedmi statečným, kteří v sobotním duelu s Kroměříží vyhráli také pouze v sedmi hráčích. Pokud jsme tady chtěli uspět tak jen dobrou obranou a rychlým protiútokem. A jelikož jsme nebránili a ani nehráli rychlý protiútok tak skóre mluví za vše. První čtvrtina 29:4. Zatím nejhorší začátek v lize U15. Sice bez hlavních opor Fildy a Marťase, ale absolutně a nevěřícně zahraná čtvrtina. Takové chyby jsou nevídané i u nižších kategorií U11 a U12. K těmto chybám jsme přidali naše klasické posránkovství a bylo po zápase. V poločase 53:14. Schválně jsem dělal čárky za nedané koše z podkoše v situaci 1/0 (sám pod košem). Nedali jsme 16 jasných košů (32 bodů). Takže opět velký průser v útoku z jasných a lehkých pozic, které když nedáme tak se s těmito týmy vůbec nemůžeme rovnat. Pokud nechytíme přihrávku a nedáme jednoduchý koš tak nemůžeme po klukách chtít clonu nebo hoď a běž. Takže nás čeká na tréninku opět zlepšování hlavně individuálních činností jednotlivce, tak aby více hráčů mohlo hrát do koše a více hráčů mohlo ten koš ohrozit. Pokud budeme mít pouze 3-4 hráče, kteří se toho nebojí a jdou tvrdě do koše nebo alespoň pro faul, tak je to málo. Z herních věcí se na tréninku zaměřujeme pouze na rychlý protiútok a odstupovanou obranu. Obojí v zápase nejde moc vidět. Jsme rychlý tým, který má k rychlému protiútoku dobré předpoklady, takže by náš tým měl mít hlavní zbraň právě rychlý protiútok. Budeme prostě doufat, že to co nám vychází na tréninku a na tréninku taky zodpovědně zahrajeme, předáme i do zápasu. Nejlepším střelcem zápasu byl Majk, který dal 21 bodů (4 trojky).

Do dalších bojů by měl být Marťa Jahoda, ale zase je otázka co Filda Fridrich. Pokud nebudeme v plné sestavě tak horko těžko budeme sekundovat našim soupeřům. Za 14 dní nás čeká Kroměříž, která je na tom výkonnostně jako Jindřichův Hradec. Bude to těžký, ale abychom si uvědomili naše chyby, tak takové zápasy potřebujeme.