Zhodnocení posledních 4 utkání U14

přidáno: 27. 2. 2019 7:58, autor: Radim Mezihorák

Za prvé se omlouvám, že nestíhám dávat komentáře. Ale myslím, že důležitější jsou výkony na hřišti než slova. A že ty výkony jsou dobré. Pojďme na první zápas.

Svitavy – Kyjov     57:108

Svitavy známe již ze základní skupiny. Je to soupeř, který nemá moc zkušeností. Mají mladší kluky a technicky a herně na tom nejsou dobře. I přesto, jsme začátek nezvládli a po 2 minutách jsme prohrávali 5:0. Bylo to jen naší nesoustředěností. Ale takové začátky by se nám stávat neměli. Potom naše mašina zabrala a první čtvrtinu jsme vyhráli 14:26. Druhá čtvrtina byla hodně podobná té první. Soupeře jsme přehráli o třídu a náskok se jen zvětšoval. V poločase to bylo již o 25 bodů. V druhém poločase dostali hodně prostor naši mladší hráči, kteří zahráli velmi dobře a přes očekávání jsme dali stejný počet bodů i v druhém poločase. Bylo to i díky rychlému přesunu na útočnou polovinu víceméně bez driblinku.

Litomyšl – Kyjov     70:73

Do utkání s BŠM dne 23. 2. jsem si myslel, že toto bude náš zápas roku. Do utkání jsme šli stejně jako předešlý den bez Aďase Zapletala, který určitě první pětce chyběl. Soupeř na tom byl výškově i technicky docela dobře. Myslím, že na stejné úrovni jako my. Utkání jsme začali docela v rychlém tempu a dostali jsme se do menšího vedení. Soupeř po oddechovém čase přepnul na vyšší rychlost a tempo dohnal. Proto i po první čtvrtině skóre téměř vyrovnané. Ve druhé čtvrtině jsme pokračovali v docela dobré hře. Místy rychlý protiútok. Dobrá kolektivní hra v útoku doplněná herní kombinací hoď a běž. Nebáli jsme se využít naše nejvyšší hráče a to bylo také znát na počtu bodů Dana Duhajského, který dal letos své maximum – 20 bodů. Ač nám trenér Litomyšle na začátku utkání řekl, že nehraje „sra*ky“ ve stylu clon apod., tak stejně soupeř clony hrál a právě v těchto věcech jsme propadali a dostávali jednoduché body. Ve třetí čtvrtině jsme se soupeři vzdálili až na 12-ti bodový rozdíl, ale soupeř nás opět dostihl a do poslední čtvrtiny se šlo za vyrovnaného stavu. Litomyšl byla odpočatá (sobotní duel s Brnem nehráli) a proto byli plní sil. I přesto jsem rád za obrovskou bojovnost všech kluků, dobře zvládnutou koncovku – kluci plnili pokyny, jak měli. A hlavně i dobré procento trestných hodů v poslední čtvrtině nám pomohlo k vítězství. Myslím, že skvělý zážitek pro fanoušky, hráče a všechny přihlížející. Myslím, že hezčí zahájení jarních prázdnin jsme si přát nemohli.

BŠM Brno – Kyjov     66:73 pp

Utkání v Brně o první místo v tabulce bohužel opět bez Aďase, který stále marodil. Na toto utkání jsme se připravovali celý týden na tréninku. Výhoda tohoto soupeře vždy spočívala v dobré celoplošné obraně. Toto byl právě ten moment, který musíme překonat. V úvodu se tohoto utkání se nám to bohužel nedařilo. Pořád hlava dole, zbytečný driblink a následně ztráta. V postupném útoku to nebylo zase tak špatné, dobrá kolektivní hra i hra 1/1. Ale přesun na útočnou polovinu – katastrofa. Brno nehrálo lépe, jen prostě čekali na naši chybu, kterou jsme dělali až moc často. Jinak jsme herně byli podle mě lepším týmem. Nedaných 8 trestných hodů za první čtvrtinu také mluví za vše. Naše druhá pětka se docela dobře dostávala přes naši polovinu, takže nebylo tolik ztrát. Celkově jsme tuhle čtvrtinu prohráli 20:14, ale byl jsem oproti začátku utkání určitě spokojenější. Místy jsme sice prohrávali už o 20 bodů, ale pořád byla vidět snaha. V poločase bylo dlouhé sezení v šatně, kde jsme si ukázali znovu a podrobně jak hrát v útoku. Třetí čtvrtina se nám docela povedla. Soupeři jsme dovolili jen 13 bodů v útoku, ale hlavně jsme již nedělali hloupé chyby při rozehrávce. Klíčové bylo také vyfaulovaní hráče č. 17 u soupeře. Poslední periodu, jako by Brnu docházeli síly. Každý druhý hráč si ukazoval střídání a celkově soupeř strašně zpomalil. V útoku i v obraně jsme soupeře přehrávali. V poslední minutě jsme dokonce dokázali snížit na rozdíl pouhého koše. Poslední nájezd Tomajdy, vyfaulovaný hráč č. 6 a následně dané obě šestky nás posunuli do prodloužení. Už to pro nás bylo vítězství. Z jasně prohraného zápasu jsme se dostali v prodloužení do vedení a soupeř zvládl v prodloužení jen jeden koš. Skvělá bojovnost, velmi dobrá hra 1/1 s následným shozem a několik rychlých protiútoků. Jediný mínus snad jen trestné hody. Bodově nejlépe Kubík a Kubát, kterým sekundovali Mořický, Hudeček a Kostiha. Celá tato pětka i ostatní kluci určitě zaslouží pochvalu.

Kyjov – BŠM Brno     56:34

Utkání v domácí aréně poprvé bez bubnu mělo úplně jiný úvod. Začátek se nám povedl velmi dobře. V útoku jsme soupeře nepustili takřka k ničemu. Hráči soupeře měli problém zakončit. Naše první pětka v čele s Tomajdou už nedělala chyby v rozehrávce. Proti celoplošné obraně soupeře jsme hráli dobře bez driblinku a myslím, že už kluci pochopili, co se po nich chce. Samozřejmě to chce více takových zápasů a tyto herní situace si je potřeba více procvičit. Bohužel druhá pětka v tomto zápase spala. Brňané se dokonce v poločase dostali do vedení. Třetí čtvrtina se nesla ve vyrovnaném duchu. Ke konci třetí čtvrtiny jakoby zase Brnu scházely síly. To stejné i v úvodu čtvrté periody. Soupeř zpomalil a v útoku už se k ničemu nedostali. Víceméně stejný scénář jako v Brně. V poslední periodě nemohl nastoupit ani Ady Hudeček kvůli zranění. I tak jsme zvládli tuhle čtvrtinu náramně a vyhráli jsme ji 20:0. V obou utkání Brno prohrálo možná i kvůli fyzičce, kterou jsme měli na konci zápasu vždy daleko lepší, i když soupeř rotoval 14 hráčů. Bodově se vyšvihl nejlépe Šimi Kubík, který dal 21 bodů. Trestné hody jsme měli podstatně lepší – 50%.

Celkově hodnotím všechny čtyři zápasy velmi dobře. Jediné mínus trestné hody a první půlka v Brně. Všichni máme tah na branku a tým je celkově vyrovnaný. I když chybí Aďas tak jsme schopní ho nahradit. V posledních zápasech se dobře do útoku projevil i Tedy Kostiha. Pokud se nebude bát tak bude takhle platný i nadále. Z celkově 19-ti utkání jsme v 16 utkáních dali více než 60 bodů. Takže s útokem jsem docela dobře spokojený a určitě jsem to nečekal. Co je důležité tak to, že rozehrávači plní svoji úlohu a plní pokyny trenéra. To říkám i rozehrávačům v U15, ale tam není tak dobrá zpětná vazba. Třeba se zadaří i tam. Díky všem fandům na posledních zápasech a pevně věřím, že letos obhájíme loňské druhé místo nebo snad i pokročíme na místo první. Zatím to máme dobře rozjeté. To by byla krásná tečka za skvělou sezónou.