Zhodnocení posledních 6 utkání U15

přidáno: 28. 3. 2019 4:07, autor: Radim Mezihorák

Máme za sebou 6 dalších utkání v ligové nadstavbě U15. Po dvojičce s Kroměříží jsme na domácí palubovce nastoupili ke čtyřem utkáním a ve třech z nich jsme dokázali soupeře porazit. Čekají nás poslední dva zápasy, kde opět očekáváme minimálně jednu výhru.

Nebudu komentovat každý zápas zvlášť. Celkové hodnocení všech těchto zápasů není moc pozitivní, i když jsme 3 vyhráli. Dobře hodnotit se dá pouze poslední zápas proti Prostějovu. V ostatních zápasech jsme opět měli problém při přechodu do protiútoku. Ten nás trápí, a pokud budeme hrát takhle pomalu dopředu i nadále, tak se v žádném případě nemůžeme rovnat lepším týmům. Takže naším cílem do konce sezóny je stále pracovat na protiútoku. Problém je i v individuálních činnostech některých hráčů. Příjem rychlé přihrávky nebo samotná přihrávka. To je alfa omega celého basketbalu. Pokud neumíme sčítat a odčítat tak nemůžeme po klukách chtít násobilku. Basketbalově – pokud si nepřihrajeme, tak nemůžeme po klukách chtít herní kombinaci hoď a běž nebo dokonce clonu.  Nemluvím teď o všech hráčích. Takže je potřeba na tréninku drillovat drillovat drillovat. Tyto pohyby je třeba dělat automaticky. Čím starší budeme tím agresivnější bude obrana soupeře, a proto je nutné dělat vše důkladně. Další náš velký problém je s obranným doskokem. Samotná obrana vysokých hráčů nám už nedělá takový problém, ale následný doskok jak vysokých tak hráčů z perimetru je velký problém.

Individuální zhodnocení hráčů, kteří nejčastěji nastoupili za U15:

Martin Jahoda – Marťa šel určitě nahoru, dokáže kluky vyhecovat, problém je v levé ruce z levé strany, ale na tom se pracuje. Zlepšení oproti září je ve střelbě – která je ze střední vzdálenosti daleko lepší. Jinak umí kluky dobře vyhecovat a umí se zdravě naštvat.

Šimon Flajzar – Čili někdy spí, ale někdy dokáže mile překvapit – tak jako v posledním zápase proti Prostějovu. Problém je při obranném doskoku. Někdy i v příjmu přihrávky. A hlavně se nesmí bát kontaktu a trochu tvrdší hry. Jakmile tohle překoná tak je schopný dávat 20 bodů pravidelně. Na tom zapracujeme po sezóně a určitě bude jeden z nejplatnějších hráčů na place.

Fridrich Filip – Filda je atleticky i rychlostně jeden z nejlepších na perimetru. Dokáže v prvním kroku utéct obránci, ale ve finále má někdy problém dát koš, i když je lehce atakovaný. Dobře se pere s rolí rozehrávače a nebojí se kluky v útoku organizovat a pořádně zařvat. Takhle má vypadat rozehrávač. Střelbu zdokonalujeme, ale je to o počtu odstřílených pokusů, takže je potřeba střílet, střílet a střílet.

Martin Koch – Marťa dobře kompenzuje výšku svoji chytrostí a zkušeností. Ale někdy toho chce moc, když stačí málo a potom je z toho zbytečně moc ztrát. Jako rozehrávač by měl mít méně ztrát. Střelecky je na tom dobře – je potřeba zdokonalit střelbu z pohybu a po driblinku. Určitě je potřeba zamakat na obraně a obranném doskoku.

Václav Šimeček – Vašek začal s basketem v minulé sezóně a docela dobře se do týmu zapracoval. Každý zápas dostává víc a víc minut a je potřeba, aby dohnal kluky, kteří na sobě pracují již několikátým rokem. Má obrovskou výhodu ve výšce, ale ještě je trochu zmatený, protože je toho na něho hodně. Takže potřebuje hrát hrát a hrát. To se podaří na turnaji v Klatovech.

Adam Zapletal – Aďas v této o rok starší soutěži využívá rychlost a dobrou obranu. Tím kompenzuje svoji výšku. Ale jelikož má výborné čtení hry tak bych možná od něho čekal trochu více bodů nebo větší hrozbu pro soupeře. Určitě má na to, aby se stal výrazným hráčem i v této soutěži. Střelba se oproti začátku sezony zhoršila, takže máme na čem pracovat na konci sezóny.

Mořický Tomáš – Tomajda si vždycky uhraje svoje. Skvělé trestné hody, dobrá obrana a bojovnost jsou nejsilnější stránky Toma. Výhodou je i levá ruka. Z druhé stránky je potřeba upozornit na zbytečně držený míč. Je potřeba zvednout hlavu a dát přihrávku dopředu. Někdy to totiž vede k zbytečným ztrátám.

Hudeček Adam – Ady má perfektní zrychlení a dokáže ve své kategorii předběhnout téměř všechny. V U15 je to trochu horší, ale pořád patří mezi nejrychlejší. Zlepšil si určitě střelbu ze střední vzdálenosti. Dobrá je i obrana a bojovnost. Na čem je určitě potřeba zapracovat tak na finální části v situacích 2/1, kdy je potřeba míč shodit na pivota. Někdy zbytečně Ady najede a dostane blok. Takže je potřeba skloubit skvělou rychlost a následný shoz.

Kubát Tomáš – Tom šel strašně nahoru. Oproti kvalifikaci do ligy U15 je úplně někde jinde. Více méně jeden z klíčových hráčů U14 i U15. Herně i chytrostí dokáže soupeře lehce přehrát. Trochu kulhá technika, na které musíme zapracovat. A až se srovná technicky tak budeme ladit rychlost.

Kubík Šimon – Šimi měl skvělý začátek sezóny. Po zranění šel trochu dolů a hledal se. Teď je opět v U14 jeden z klíčových hráčů, ale zase v U15 to trochu skřípe. Už nestačí udělat otočku. Už je potřeba vymyslet něco víc a být nebezpečný i trochu jinak. Takže zapracujeme na hře 1/1 z perimetru, protože výškově už se moc pod košem neprosadí.  

Gruber Filip – Fífa musí zrychlit. A to jak v obraně, tak i v útoku. Basket je o hold o rychlosti a o obraně. A pokud to tam není tak se málokdy hráč prosadí. Výhodou Fífy, je docela dobrá a přesná střelba. Kdyby se k tomu přidala obrana, tak by patřil k hráčům, kteří jsou hodně platní. Hlavně je potřeba neřešit rozhodčí …

Kostiha Tadeáš – Tedy má obrovské výkyvy. Až nechápající. Dokáže odehrát super zápas proti silnému soupeři a ničeho se nebojí. Ale na druhý den nastoupí úplně jiný Tedy, který má respekt úplně se všech a dokáže ztratit všechny míče. Tohle je potřeba odstranit. Tedy teď hodně vyrostl a do budoucna si myslím, že bude hodně platným hráčem. Hlavně se nesmí bát a trochu si víc věřit. Jelikož šel herně nahoru, tak dostává i více minut než tomu bylo v kvalifikaci nebo na začátku sezóny. Je to jen tím, že chce, maká a neremcá. Takže za odměnu hraje čím dál tím víc minut. Určitě je to dobrá motivace pro další kluky, kteří se chtějí porvat o minuty na hřišti.

Comments