Novinky klubu


3. ročník basketbalového plesu (1.3.2019)

přidáno: 9. 1. 2019 3:58, autor: Lukáš Šebesta   [ Aktualizováno 11. 1. 2019 8:53 uživatelem Tomas Cada ]

Basketbalový oddíl TJ Jiskra Kyjov srdečně zve všechny členy a fanoušky na 3. ročník Basketbalového plesu!
Termín: 1.3.2019 ve 20:00
Místo: Dům kultury Kyjov
Cena vstupenky: 200,- Kč

Vstupenky si je možné koupit v kanceláři Jiskry Kyjov u Jiřího Klimka, u organizační pracovnice Petry Novákové (tel. 605 279 019) nebo u trenéra Radima Mezihoráka (tel. 774 531 172)

Program:
- Ondřej Sládek - mistr ČR v moderní magii a nejleší manipulátor ČR, účastník několika televizních pořadů včetně Československo má talent!
- Twerkové vystoupení v podání profesionálních tanečnic
- Tombola
- Fotokoutek
- Celým večerem bude provázet hudební skupina LORD
- A třeba přijede i známá světová skupina LOS HUBERTOS...!!!


Zemřela členka basketbalové Síně slávy a nejslavnější hráčka Kyjova Helena Jošková

přidáno: 21. 12. 2018 4:26, autor: Tomas Cada

Členka Síně slávy ČBF Helena Jošková se dostala do reprezentace v roce 1959 a o rok později, ve svých jednadvaceti letech se už podílela na zisku bronzové medaile na ME v Sofii. Se svými 189 centimetry byla v československém týmu první opravdu vysokou pivotkou. V Sokole Dubňany jí objevil cvičitel Karel Křiváček právě díky výšce a poslal do Jiskry Kyjov, odkud se dokázala dostat až do národního výběru. Reprezentační dres oblékala neuvěřitelných 13 let a v počtu startů (270) ji předstihla pouze Hana Zarevúcka. Když v reprezentaci začínala vedle další legendy Dagmar Hubálkové, hrálo se ještě pod širým nebem. I v peruánské Limě na MS 1964, kde naše basketbalistky prohrály z pěti utkání ve finálové skupině jediné se Sovětským svazem a získaly senzační stříbro....

Více zde

Bohužel její zdraví už jí nedovolilo přijmout několik pozvání do Kyjova být osobně při vstupu do basketbalové Síně slávy Kyjov.
Stala se v Kyjově legendou i vzorem pro mnoho našich hráček.

T.Čada
předseda Basketbalu Jiskra Kyjov

Vyhodnocení soutěže Máme rádi basket, vyhlášené k filmu Zlatý podraz

přidáno: 11. 10. 2018 6:24, autor: Tomas Cada

1. místo

Kelti Nové Strašecí, velmi vydařené dějové video  (basketbalový míč FIBA Molten s podpisy, dárky z filmu Zlatý podraz)

SKB Česká Třebová, propracované náborové video (míč FIBA Molten s podpisy, dárky z filmu Zlatý podraz)

Ženy A Voděrady, vtipné, odvážné video s nadhledem (míč FIBA Molten s podpisy, dárky z filmu Zlatý podraz)

2. místo

Petr Duppal, výborná propagace basketbalu, velmi zdařilá kamera a střih (míč FIBA Molten)

TJ MEZ Mohelnice, zdařilé video, výborná propagace basketbalu (míč FIBA Molten)

Studánka Pardubice, kombinace vtipných videí (míč FIBA Molten)

3. místo

Tygřice Borotín, hezké video z kempu (dárky z filmu Zlatý podraz)

Radost ze hry Bohdan Hnízdil, nápadité video (dárky z filmu Zlatý podraz)

YOU basket, vtipné video (dárky z filmu Zlatý podraz)


BRONZ Z MISTROVSTVÍ ČR U11 mix

přidáno: 24. 4. 2018 5:23, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 25. 4. 2018 5:30 ]

Společný tým chlapců a dívek U11 se z Mistrovství ČR vrátil po třídenním boji s krásným třetím místem (a to z celkového počtu více než 80 družstev z celé ČR). Dětičky bojovaly přesně jako lvi, které má ve znaku reprezentace. 

Dokonce s velmi těsnou prohrou málem dosáhly až na místo nejvyšší, kdy se celý zápas přetahovaly s vítězem turnaje o výhru v semifinále. Všem v Mostě ukázaly, že základem je držet tým a vzájemnou spoluprací a pílí dojít k úspěchu. Vyzvedávat jednotlivé výkony opravdu nelze.Všichni byli skvělí. 

Vedením turnaje byla oceněna Sabča jako největší bojovnice a Miss sympatie, Šíma si svým výkonem vydobyl pozici v nejlepší pětce. 

Velký dík patří rodičům, kteří dětem poskytli zázemí, servis a také byli oceněni, jako nejlepší fanouškovský tým turnaje. A v neposlední řadě dík všem trenérům, kteří děti na tuto příležitost připravili a i když neměli možnost všichni zasednout na turnajovou trenérskou lavičku, drželi pěsti a pomáhali celou dobu, co to šlo. 

Děkujeme za skvělou reprezentaci VŠEM!!!

Lucie Dvořákovázápasy 
ve skupině: Kyjov - Chomutov 88:15, Kyjov - Sparta 65:42
čtvrtfinále Kyjov - Roudnice 69:62
semifinále Kyjov - Pardubice 50:55
o 3. místo Kyjov - Vysočina 61:50

U11 jedou na republikové přebory do Mostu

přidáno: 16. 4. 2018 12:53, autor: Tomas Cada

I našim nejmenším žákům U11 se letos 2018 podařilo uspět v krajské konkurenci a čeká je v dubnu MČR v Mostě, kde se utkají s nejlepšími basketbalovými týmy ČR v kategorii mix. 

Na tomto úspěchu mají kromě dětí pochopitelně také velkou zásluhu trenéři a to trenérka chlapců - Kateřina Zapletalová, Ondřej Navrátil a trenér dívek Zdeněk Trutman. Držte nám palce.


Basketbalový ples 9.3.2018

přidáno: 23. 1. 2018 1:29, autor: Tomas Cada


Úspěch na republikovém finále škol ve streetu 3x3

přidáno: 28. 11. 2017 23:34, autor: Tomas Cada

V úterý 28. 11. jsme přijeli z republikového finále škol ve streetu 3x3, na kterém jsme za Jihomoravský kraj reprezentovali Kyjovský gympl. Tomu ovšem předcházelo obtížné krajské kolo.

V krajském kole jsme ve složení Řezník, Čevela, Krist, Novotný a Štangler narazili na 3 soupeře. První 2 týmy jsme s přehledem porazily. Zápas třetí - s Brnem (za ně nastoupil také J. Ruta) byl vyrovnaný, ale naštěstí nám to tam padalo. Mně se podařilo nastřílet asi 7 trojek a kluci ještě také dali pár košů. Navíc jsme dobře bránili, takže jsme nakonec těsně vyhráli a čekal nás výlet do Jindřichova Hradce na republiku.

Po vstávání cca ve 4:30 a dlouhé cestě vlakem, v sestavě Dominik Řezník, Jan Robek, Filip Čevela, Daniel Krist a Tadeáš Novotný (nakonec nemohl nastoupit - max. 4 hráči v týmu), jsme tedy dorazili do haly Jindřichova Hradce. Neměli jsme vysoké ambice, protože při pohledu na ostatní týmy nám bylo jasné, kdo bude mít problém ubránit pivoty - samozřejmě my. Jenže tento ročník byl postupový na mistrovství světa škol v 3x3, takže každý z nás v duchu toužil po ovládnutí turnaje a příležitosti reprezentovat ČR, gympl a náš klub právě na MS.

Vstup do turnaje se nám povedl, porazili jsme Lipník nad Bečvou a Strakonice. Následoval zápas s Pardubicemi, který jsme jednoznačně prohráli především kvůli výškové převaze soupeře. Skončili jsme druzí v naší skupině a čekaly nás boje o umístění. V dalším zápase jsme potkali vítěze jiné skupiny - Prostějov, který později celý turnaj vyhrál. Prostějováci byli opět mnohem vyšší i technicky zdatnější, proto jsme zápas nedotáhli do vítězného konce. V zápasech o konečné 5. až 8. jsme porazili Litoměřice a Chomutov a nakonec jsme skončili pátí.

Během turnaje probíhaly také individuální střelecké soutěže, do kterých každý tým nominoval 2 své zástupce. Ve střelbě šestek jsem bohužel neuspěl, takže zbývalo jen držet palce Honzovi Robkovi, který soutěžil ve střelbě trojek. V úvodním rozstřelu se dostal mezi 3 nejlepší a postoupil do finále, kde nakonec skončil na pěkném druhém místě.

Rozhodně naše umístění považujeme za super úspěch. Celkově byl pro nás turnaj velkým přínosem. Srovnali jsme naše síly s těmi nejlepšími z ČR, taky jsme poznali třeba rozdíl v posuzování faulů oproti 5x5. Označení „nekontaktní sport“ pro street prostě neplatí. Např. sekery při dvojtaktu a následný let do outu nebo faul tělem ve streetu neexistují, s tím jsme se museli smířit a taky výrazně přitvrdit.

D. Řezník

Mladší minižákyně (U12) vybojovaly postup na MČR

přidáno: 11. 4. 2017 7:06, autor: Lukáš Šebesta

Kyjovské nejmladší basketbalové naděje, mladší minižákyně (U12) pod vedením trenérů Petry Novákové, Jiřího Štěpánka a Zdeňka Poláška završily úspěšně svoje souboje ve finálové skupině krajské soutěže a vybojovaly si postup na Mistrovství České republiky, které se koná od 28.do 30.4.2017 v Hradci Králové. Držte nám tam v konkurenci nejlepších 12 týmů z celé republiky palce !


2. místo v lize pro Juniory Kyjova

přidáno: 10. 4. 2017 1:41, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 9. 6. 2017 5:53 ]

GRATULUJEME!!

Kyjovští Junioří (U19) zvítězili v boji o druhé místo v posledním utkání sezóny 2016/17 v Opavě. Toto basketbalově skvělé utkání bylo vyvrcholením a zároveň vítěznou závěrečnou tečkou společné cesty trenéra Radima Mezihoráka s týmem, kterému se věnoval téměř 10 let od nejmladších kategorií!


Vícemistři ligy

Hráči ročníku 1998 a 1999 opět přepisují dějiny kyjovského basketbalu. Od roku 2010, kdy se v Kyjově hraje druhá nejvyšší dorostenecká soutěž, je to nejlepší umístění. Zasloužili se o něj junioři U19, kteří skončili ve finálové skupině na vynikajícím 2. místě. Úplně poslední zápas sezóny byl vítězným soubojem o druhé místo na horké půdě Opavy. 

Odchovanci Radima Mezihoráka, který hráče vede již 9 rokem, letos v kategorii juniorů odehráli svoji nejlepší sezónu své kariéry. „Kádr na letošní sezónu byl mladý, ale docela zkušený. Téměř všichni hráči zůstali v Kyjově, jen Hubert Prokeš hostoval na několik utkání do extraligového Brna. Mezi hlavní aktéry letošní sezóny můžeme zařadit Romana Čadu, Filipa Chludila, Libora Líčeníka, Huberta Prokeše a Martina Koksu. Ostatní hráči samozřejmě předváděli taky výborné výsledky a uvidíme je v juniorské soutěži také příští sezónu.. Co mě těší nejvíc je fakt, že jsme celou sezónu hráli pouze s kyjovskými  odchovanci“, dodává k sestavě trenér Mezihorák. 

                Základní skupinou, kterou tvořilo 8 týmů, junioři prošli velice dobře s bilancí 11 výher a 3 prohry. Tým nestačili jen dvakrát na vítěze základní skupiny Opavu  a jednou na Zlín. Postup do finálové skupiny 6ti nejlepších týmů ligy dával příslib kvalitních a divácky velmi atraktivních zápasů. Ve finálové skupině už nebylo lehčího soupeře a dostat se do vítězné dvojice, která hraje kvalifikaci o extraligu, bylo pro Kyjovské hráče hodně pohádkové. Všech 5 domácích utkání však Kyjovští zvládli na jedničku a to především díky šestému hráči na hřišti - fanouškům. K tomu se přidaly 2 výhry na hřištích soupeřů a s bilancí 7:3 se Kyjovští radovali z druhého postupového místa v druhé nejvyšší soutěži. „Fanoušci mohli vidět ve finálové skupině 10 vyrovnaných a velmi divácky atraktivních duelů. Musím říct, že atmosféra v Kyjově byla asi tou nejlepší ze všech našich utkání. Hrát každý zápas před minimálně 200 fanoušky v mládežnické kategorii je úžasné. Prostě jsme si to užívali“, říká trenér Radim Mezihorák.

                Na závěr jedno překvapení, které nedalo spát především největšímu favoritovi a konečnému vítězi ligy celku GBA Praha. GBA všechny týmy s přehledem porazila o 30 a víc bodů. Jen Kyjov ji v domácím i odvetném duelu dokázal porazit.                

                I když junioři skončili na postupovém místě, o extraligovou kvalifikaci bojovat nebudou. Hráči ročníku 1999 a mladší  nejsou natolik fyzicky a basketbalově zdatní, aby mohli konkurovat extraligovým týmům. Proto Kyjov o extraligu usilovat nebude a v příštím roce opět uvidíme kyjovské basketbalové juniory v druhé  nejvyšší soutěži.  Přejme jim úspěch a divákům krásné sportovní zážitky.

Výsledková tabule v Opavě po utkání.
Zleva: Hubert Prokeš, Jakub Robek, Dominik Řezník, Jan Čech, Tomáš Měsiček, Martin Koksa, Tobiáš Visinger, Libor Líčeník, Filip Chludil, Roman Čada,  chybí zraněný Michal Šuráň a Denis Tvarog


V tento moment se z Juniorů stávají Muži

Car team v Kyjově

přidáno: 15. 12. 2016 5:52, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 15. 12. 2016 5:54 ]

Ve čtvrtek 8.12.2016 navštívil Kyjovský basketbal Car team. Jedná se o projekt České basketbalové federace, který vznikl ve spolupráci Komise basketbalu dětí a mládeže a Metodické komise.

Jeho hlavním cílem je předat trenérům přípravek a minižactva podněty a impulsy k vedení tréninkového procesu. Dvojice trenérů Radka Czudková a Kamil Vajda tak představili Kyjovským trenérům velkou škálu cvičení a her pro děti mezi 9-12 rokem.

Přesto, že byla většina cvičení spíše atletická a kompenzační, hráči si to velmi užívali. Vřele doporučujeme dalším klubům.


1-10 of 44