Novinky klubu


Navýšení členských příspěvků na sezónu 2020/21

přidáno: 26. 8. 2020 6:01, autor: Tomas Cada


VV BOK rozhodl o navýšení členských příspěvků o částku, kterou je oddíl povinen zaplatit ČBF za členství hráče v ČBF (bližší informace lze najít zde a zde).

Výše ročního příspěvku (podle dosaženého věku v příslušném roce) je stanovena na:
- děti do 14 let včetně 200,- Kč
- mládež 15-17 let včetně 300,- Kč
- dospělí 18 let a více 400,- Kč

Základní výše příspěvku do basketbalového oddílu zůstává stejná. Trenéři/organizační pracovníci oznámí celkovou výši příspěvků pro hráče/ky svých týmů.

předseda VV BOK Kyjov

T.Čada
Informace ke koronaviru

přidáno: 10. 3. 2020 3:08, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 24. 5. 2020 22:44 ]

Aktualizováno 25.5.2020
Zrušení některých omezeníAktualizováno 8.5.2020
Tréninky začínají od 11.5.2020 s omezením


Aktualizováno 12.3.2020 19:45
ČBF přerušuje veškeré soutěže.
Městský úřad uzavírá basketbalovou halu od pátku 13.3. 6:00.

Tímto se ruší veškeré tréninky i zápasy v hale do odvolání.
Aktualizováno 12.3.2020
ČBF vydala zákaz vstupu na všechna utkání.

Vchod pro diváky do basketbalové haly bude proto uzamčen v době zápasů. Tímto prosíme naše fanoušky a příznivce o trpělivost a nabízíme možnost sledovat všechny zápasy přes webovou kameru.10.3.2020
Česká basketbalová federace (ČBF) aktuálně řeší dopad bezpečnostních opatření státu na veškeré basketbalové soutěže a související aktivity.

Zatím nepřišly žádné upřesňující informace či doporučení, proto rozvrhy tréninků i rozpisy zápasů zůstávají beze změn.

Prosíme všechny, aby sledovali aktuální informace na tomto místě.

T.Čada
předseda klubu


PLES NA "TŘETÍ"

přidáno: 23. 1. 2020 3:10, autor: Lukáš Šebesta

Je tady něco nového! Po čtyřech ročnících basketbalového plesu jsme se rozhodli uspořádat PLES NA "TŘETÍ", který se uskuteční 6.3.2020 pod záštitou tří organizací - basketbalového oddílu Jiskra Kyjov, Domu dětí a mládeže Kyjov a Aerobik centra Kyjov.

Kdo bude hrát? Celým večerem nás bude provázet velice známá kapela RED SOCKS ORCHESTRA!!! Jsou zvyklý na plný parket takže doufáme, že nás bude co nejvíce. Po této úžasné kapele na nás čeká ještě úžasnější a profesionální DJ KOBE!!!

Cena vstupenky je 200,- Kč včetně místenky.

Začátek plesu je ve 20:00.

Žáci U15 úspěšní v kvalifikaci o ligu

přidáno: 20. 6. 2019 3:45, autor: Lukáš Šebesta

Tým tvořený převážně hráči ročníku 2005 a 2006 měl velice vydařenou sezónu. Závěr sezony patřil právě těmto klukům, kteří se měli v květnové kvalifikaci porvat o postup mezi 24 nejlepších týmů – tedy do ligy U15. Kvalifikační skupinu tvořila celkem 4 družstva. Domácí Kyjov, Prostějov, Svitavy a Litomyšl. Úvodní utkání kvalifikace se domácím bohužel nepovedlo a s Litomyšlí prohráli těsně dvoubodovým rozdílem. Ve druhém utkání proti Svitavám si již spravili chuť a do utkání se dostala celá dvanáctka hráčů, která si v poklidném tempu došla pro hladké vítězství. O přímém postupu tedy rozhodovalo poslední utkání ve skupině proti Prostějovu. Jelikož 4 Kyjovští hráči odjeli v den tohoto utkání do Anglie, tak jsme hráli v okleštěné sestavě proti soupeři, který měl posily z Kroměříže. Sice jsme podali dobrý výkon, ale utkání nakonec vyhráli hráči Prostějova, kteří nakonec kvalifikační skupinu vyhráli.

Náš tým skončil na třetím místě a postoupil tak do druhého kola kvalifikace, kde narazil na známý celek BŠM Brno. Jak soupeř tak i našeho družstvo bylo kompletní a proto se fanoušci mohli těšit na dva skvělé zápasy. V sezoně jsme Brno 3x porazili a jednou prohráli. První utkání druhého kola kvalifikace se hrálo v Kyjově. Úvod utkání se nám vůbec nepovedl a Brno rychle vedlo 9:0. Po oddechovém čase Kyjovští žáci chytli dech a tempo hry srovnali. Utkání se neslo ve vyrovnaném duchu až do poslední minuty a nakonec Kyjov vyhrál a do odvetného utkání si tak vezl dvoubodový náskok. V odvetném utkání v Brně jsme začali stejně jako v Kyjově. Brňané velice rychle vedli v úvodu první čtvrtiny 12:4. Po rázném oddechovém čase jsme opět srovnali krok a utkání se neslo ve vyrovnaném tempu. V poslední čtvrtině jsme udělali spoustu ztrát a Brno šlo opět do 10-ti bodového vedení. Do konce zbývali 2 minuty a vše nasvědčovalo tomu, že se budou domácí radovat z postupu. Naši kluci byli zlomení, ale pořád jsme doufali, že se může stát zázrak. Po oddechovém čase jsme ještě dokázali zabrat a po dobré obraně a rychlých koších jsme dokázali zmenšit náskok pouze na 5 bodů. S tím, že máme dva body k dobru ze sobotního klání (celkem tedy o 3 body). Do konce normální hrací doby však zbývalo jen 13 sekund. Postavili jsme aut na našeho nejlepšího trojkaře Adama Zapletala. Ten první ránu, kdy byl úplně sám, minul, ale po doskoku Tomáše Kubáta, to ještě stihl vyhodit zpět na Adama a ten za zvuku sirény snížil na rozdíl dvou bodů. Normální hrací dobu jsme tedy prohráli o dva body, stejně jako v sobotním zápase prohráli o dva body Brňáci. Takže se šlo do prodloužení. Podotýkám, že do toho prodloužení se šlo s takovou euforií, kterou jsem na utkání svého týmu ještě nikdy nezažil. To nás nakoplo tak, že jsme domácí tým v prodloužení takřka k ničemu nepustili a došli si tak pro vítězství.

Postupujeme tak mezi 24 nejlepších týmů v ČR. Tato soutěž klukům určitě hodně dá a nemyslím si, že budeme patřit mezi úplné outsidery. Pro kluky to bude dobrá motivace a můžou zase porovnat síly s nejlepšími týmy v republice. Každopádně je to dobrá příprava do dorosteneckých soutěží.

Trenér Radim Mezihorák

Holky U14 na MČR

přidáno: 18. 4. 2019 5:12, autor: Lukáš Šebesta


Letošní sezóna 2018/2019 kyjovských dívek U14 ml. žákyň (2005 a ml.) začala hned vítězstvím nad KP Brnem koncem září 2018, které odstartovalo šňůru vítězství nad všemi následujícími družstvy (TJ OP Prostějov, BK Žabiny Brno, Gepardice Rožnov pod Radhoštěm, SKB Tišnov, BK Žabiny Brno B). Neporazitelnost dívek zastavilo až ve druhém kole právě KP Brno skórem 57:46. Díky těmto výsledků dívky postoupily do vyšší třídy - EXTRALIGY. 

Extraligová jarní část dopadla pro holky nad očekávání dobře a skončily na druhém místě skupiny B za Lvicemi z Hradce Králové. Tím si zajistily postup na Mistrovství České Republiky, kterého se zúčastní 8 nejlepších týmů. 

Holky čeká čtyřdenní turnaj, který se uskuteční od 25.4.do 28.4. v Hradci Králové. Ve skupině si zahrají se Spartou Praha, Jičínem a Sadskou. Následně budou odehrány zápasy o umístění. 

Přejeme holkám, ať se jim daří, přivezou placku a dostanou slíbenou odměnu od trenéra...


MISTŘI!

přidáno: 16. 4. 2019 2:07, autor: Lukáš Šebesta


Áčko to dokázalo a stalo se celkovým vítězem Jihomoravské ligy mužů. Po vítězství nad Černými Poli (88:61 a 64:55) si zajistilo přímý postup do 2. ligy. 
Všem fanouškům děkujeme za super atmosféru! 

Áčko ve finále

přidáno: 31. 3. 2019 12:48, autor: Lukáš Šebesta   [ aktualizováno 8. 4. 2019 3:14 ]

Áčko po sobotním špatném výkonu prohrálo v Brně s týmem Husovic o 7b. Nemělo tudíž zrovna nejrůžovější výchozí pozici do nedělního zápasu. V neděli ovšem "kyjovští borci" předvedli neskutečnou bojovnost a chuť vyhrát. Muži před skvělým domácím publikem vyhráli o 18 b., a tím postoupili do finále Jihomoravské ligy. Finále se hraje na dva zápasy (venku/doma) a vítěz postoupí do 2. ligy. Domácí odveta se odehraje v neděli 14. 4. ve 13:00.

VIDEO POZVÁNKA:


3. ročník basketbalového plesu (1.3.2019)

přidáno: 9. 1. 2019 3:58, autor: Lukáš Šebesta   [ Aktualizováno 11. 1. 2019 8:53 uživatelem Tomas Cada ]

Basketbalový oddíl TJ Jiskra Kyjov srdečně zve všechny členy a fanoušky na 3. ročník Basketbalového plesu!
Termín: 1.3.2019 ve 20:00
Místo: Dům kultury Kyjov
Cena vstupenky: 200,- Kč

Vstupenky si je možné koupit v kanceláři Jiskry Kyjov u Jiřího Klimka, u organizační pracovnice Petry Novákové (tel. 605 279 019) nebo u trenéra Radima Mezihoráka (tel. 774 531 172)

Program:
- Ondřej Sládek - mistr ČR v moderní magii a nejleší manipulátor ČR, účastník několika televizních pořadů včetně Československo má talent!
- Twerkové vystoupení v podání profesionálních tanečnic
- Tombola
- Fotokoutek
- Celým večerem bude provázet hudební skupina LORD
- A třeba přijede i známá světová skupina LOS HUBERTOS...!!!


Zemřela členka basketbalové Síně slávy a nejslavnější hráčka Kyjova Helena Jošková

přidáno: 21. 12. 2018 4:26, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 11. 3. 2019 7:47 ]

Členka Síně slávy ČBF Helena Jošková se dostala do reprezentace v roce 1959 a o rok později, ve svých jednadvaceti letech se už podílela na zisku bronzové medaile na ME v Sofii. Se svými 189 centimetry byla v československém týmu první opravdu vysokou pivotkou. V Sokole Dubňany jí objevil cvičitel Karel Křiváček právě díky výšce a poslal do Jiskry Kyjov, odkud se dokázala dostat až do národního výběru. Reprezentační dres oblékala neuvěřitelných 13 let a v počtu startů (270) ji předstihla pouze Hana Zarevúcka. Když v reprezentaci začínala vedle další legendy Dagmar Hubálkové, hrálo se ještě pod širým nebem. I v peruánské Limě na MS 1964, kde naše basketbalistky prohrály z pěti utkání ve finálové skupině jediné se Sovětským svazem a získaly senzační stříbro....

Více zde

Bohužel chatrné zdraví už jí nedovolilo přijmout několik pozvání do Kyjova být osobně při vstupu do basketbalové Síně slávy Kyjov.
Stala se v Kyjově legendou i vzorem pro mnoho našich hráček.

T.Čada
předseda Basketbalu Jiskra Kyjov


Vyhodnocení soutěže Máme rádi basket, vyhlášené k filmu Zlatý podraz

přidáno: 11. 10. 2018 6:24, autor: Tomas Cada

1. místo

Kelti Nové Strašecí, velmi vydařené dějové video  (basketbalový míč FIBA Molten s podpisy, dárky z filmu Zlatý podraz)

SKB Česká Třebová, propracované náborové video (míč FIBA Molten s podpisy, dárky z filmu Zlatý podraz)

Ženy A Voděrady, vtipné, odvážné video s nadhledem (míč FIBA Molten s podpisy, dárky z filmu Zlatý podraz)

2. místo

Petr Duppal, výborná propagace basketbalu, velmi zdařilá kamera a střih (míč FIBA Molten)

TJ MEZ Mohelnice, zdařilé video, výborná propagace basketbalu (míč FIBA Molten)

Studánka Pardubice, kombinace vtipných videí (míč FIBA Molten)

3. místo

Tygřice Borotín, hezké video z kempu (dárky z filmu Zlatý podraz)

Radost ze hry Bohdan Hnízdil, nápadité video (dárky z filmu Zlatý podraz)

YOU basket, vtipné video (dárky z filmu Zlatý podraz)


1-10 of 51