Novinky klubu


Holky U14 na MČR

přidáno: 18. 4. 2019 5:12, autor: Lukáš Šebesta


Letošní sezóna 2018/2019 kyjovských dívek U14 ml. žákyň (2005 a ml.) začala hned vítězstvím nad KP Brnem koncem září 2018, které odstartovalo šňůru vítězství nad všemi následujícími družstvy (TJ OP Prostějov, BK Žabiny Brno, Gepardice Rožnov pod Radhoštěm, SKB Tišnov, BK Žabiny Brno B). Neporazitelnost dívek zastavilo až ve druhém kole právě KP Brno skórem 57:46. Díky těmto výsledků dívky postoupily do vyšší třídy - EXTRALIGY. 

Extraligová jarní část dopadla pro holky nad očekávání dobře a skončily na druhém místě skupiny B za Lvicemi z Hradce Králové. Tím si zajistily postup na Mistrovství České Republiky, kterého se zúčastní 8 nejlepších týmů. 

Holky čeká čtyřdenní turnaj, který se uskuteční od 25.4.do 28.4. v Hradci Králové. Ve skupině si zahrají se Spartou Praha, Jičínem a Sadskou. Následně budou odehrány zápasy o umístění. 

Přejeme holkám, ať se jim daří, přivezou placku a dostanou slíbenou odměnu od trenéra...


MISTŘI!

přidáno: 16. 4. 2019 2:07, autor: Lukáš Šebesta


Áčko to dokázalo a stalo se celkovým vítězem Jihomoravské ligy mužů. Po vítězství nad Černými Poli (88:61 a 64:55) si zajistilo přímý postup do 2. ligy. 
Všem fanouškům děkujeme za super atmosféru! 

Áčko ve finále

přidáno: 31. 3. 2019 12:48, autor: Lukáš Šebesta   [ aktualizováno 8. 4. 2019 3:14 ]

Áčko po sobotním špatném výkonu prohrálo v Brně s týmem Husovic o 7b. Nemělo tudíž zrovna nejrůžovější výchozí pozici do nedělního zápasu. V neděli ovšem "kyjovští borci" předvedli neskutečnou bojovnost a chuť vyhrát. Muži před skvělým domácím publikem vyhráli o 18 b., a tím postoupili do finále Jihomoravské ligy. Finále se hraje na dva zápasy (venku/doma) a vítěz postoupí do 2. ligy. Domácí odveta se odehraje v neděli 14. 4. ve 13:00.

VIDEO POZVÁNKA:


3. ročník basketbalového plesu (1.3.2019)

přidáno: 9. 1. 2019 3:58, autor: Lukáš Šebesta   [ Aktualizováno 11. 1. 2019 8:53 uživatelem Tomas Cada ]

Basketbalový oddíl TJ Jiskra Kyjov srdečně zve všechny členy a fanoušky na 3. ročník Basketbalového plesu!
Termín: 1.3.2019 ve 20:00
Místo: Dům kultury Kyjov
Cena vstupenky: 200,- Kč

Vstupenky si je možné koupit v kanceláři Jiskry Kyjov u Jiřího Klimka, u organizační pracovnice Petry Novákové (tel. 605 279 019) nebo u trenéra Radima Mezihoráka (tel. 774 531 172)

Program:
- Ondřej Sládek - mistr ČR v moderní magii a nejleší manipulátor ČR, účastník několika televizních pořadů včetně Československo má talent!
- Twerkové vystoupení v podání profesionálních tanečnic
- Tombola
- Fotokoutek
- Celým večerem bude provázet hudební skupina LORD
- A třeba přijede i známá světová skupina LOS HUBERTOS...!!!


Zemřela členka basketbalové Síně slávy a nejslavnější hráčka Kyjova Helena Jošková

přidáno: 21. 12. 2018 4:26, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 11. 3. 2019 7:47 ]

Členka Síně slávy ČBF Helena Jošková se dostala do reprezentace v roce 1959 a o rok později, ve svých jednadvaceti letech se už podílela na zisku bronzové medaile na ME v Sofii. Se svými 189 centimetry byla v československém týmu první opravdu vysokou pivotkou. V Sokole Dubňany jí objevil cvičitel Karel Křiváček právě díky výšce a poslal do Jiskry Kyjov, odkud se dokázala dostat až do národního výběru. Reprezentační dres oblékala neuvěřitelných 13 let a v počtu startů (270) ji předstihla pouze Hana Zarevúcka. Když v reprezentaci začínala vedle další legendy Dagmar Hubálkové, hrálo se ještě pod širým nebem. I v peruánské Limě na MS 1964, kde naše basketbalistky prohrály z pěti utkání ve finálové skupině jediné se Sovětským svazem a získaly senzační stříbro....

Více zde

Bohužel chatrné zdraví už jí nedovolilo přijmout několik pozvání do Kyjova být osobně při vstupu do basketbalové Síně slávy Kyjov.
Stala se v Kyjově legendou i vzorem pro mnoho našich hráček.

T.Čada
předseda Basketbalu Jiskra Kyjov


Vyhodnocení soutěže Máme rádi basket, vyhlášené k filmu Zlatý podraz

přidáno: 11. 10. 2018 6:24, autor: Tomas Cada

1. místo

Kelti Nové Strašecí, velmi vydařené dějové video  (basketbalový míč FIBA Molten s podpisy, dárky z filmu Zlatý podraz)

SKB Česká Třebová, propracované náborové video (míč FIBA Molten s podpisy, dárky z filmu Zlatý podraz)

Ženy A Voděrady, vtipné, odvážné video s nadhledem (míč FIBA Molten s podpisy, dárky z filmu Zlatý podraz)

2. místo

Petr Duppal, výborná propagace basketbalu, velmi zdařilá kamera a střih (míč FIBA Molten)

TJ MEZ Mohelnice, zdařilé video, výborná propagace basketbalu (míč FIBA Molten)

Studánka Pardubice, kombinace vtipných videí (míč FIBA Molten)

3. místo

Tygřice Borotín, hezké video z kempu (dárky z filmu Zlatý podraz)

Radost ze hry Bohdan Hnízdil, nápadité video (dárky z filmu Zlatý podraz)

YOU basket, vtipné video (dárky z filmu Zlatý podraz)


BRONZ Z MISTROVSTVÍ ČR U11 mix

přidáno: 24. 4. 2018 5:23, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 25. 4. 2018 5:30 ]

Společný tým chlapců a dívek U11 se z Mistrovství ČR vrátil po třídenním boji s krásným třetím místem (a to z celkového počtu více než 80 družstev z celé ČR). Dětičky bojovaly přesně jako lvi, které má ve znaku reprezentace. 

Dokonce s velmi těsnou prohrou málem dosáhly až na místo nejvyšší, kdy se celý zápas přetahovaly s vítězem turnaje o výhru v semifinále. Všem v Mostě ukázaly, že základem je držet tým a vzájemnou spoluprací a pílí dojít k úspěchu. Vyzvedávat jednotlivé výkony opravdu nelze.Všichni byli skvělí. 

Vedením turnaje byla oceněna Sabča jako největší bojovnice a Miss sympatie, Šíma si svým výkonem vydobyl pozici v nejlepší pětce. 

Velký dík patří rodičům, kteří dětem poskytli zázemí, servis a také byli oceněni, jako nejlepší fanouškovský tým turnaje. A v neposlední řadě dík všem trenérům, kteří děti na tuto příležitost připravili a i když neměli možnost všichni zasednout na turnajovou trenérskou lavičku, drželi pěsti a pomáhali celou dobu, co to šlo. 

Děkujeme za skvělou reprezentaci VŠEM!!!

Lucie Dvořákovázápasy 
ve skupině: Kyjov - Chomutov 88:15, Kyjov - Sparta 65:42
čtvrtfinále Kyjov - Roudnice 69:62
semifinále Kyjov - Pardubice 50:55
o 3. místo Kyjov - Vysočina 61:50

U11 jedou na republikové přebory do Mostu

přidáno: 16. 4. 2018 12:53, autor: Tomas Cada

I našim nejmenším žákům U11 se letos 2018 podařilo uspět v krajské konkurenci a čeká je v dubnu MČR v Mostě, kde se utkají s nejlepšími basketbalovými týmy ČR v kategorii mix. 

Na tomto úspěchu mají kromě dětí pochopitelně také velkou zásluhu trenéři a to trenérka chlapců - Kateřina Zapletalová, Ondřej Navrátil a trenér dívek Zdeněk Trutman. Držte nám palce.


Basketbalový ples 9.3.2018

přidáno: 23. 1. 2018 1:29, autor: Tomas Cada


Úspěch na republikovém finále škol ve streetu 3x3

přidáno: 28. 11. 2017 23:34, autor: Tomas Cada

V úterý 28. 11. jsme přijeli z republikového finále škol ve streetu 3x3, na kterém jsme za Jihomoravský kraj reprezentovali Kyjovský gympl. Tomu ovšem předcházelo obtížné krajské kolo.

V krajském kole jsme ve složení Řezník, Čevela, Krist, Novotný a Štangler narazili na 3 soupeře. První 2 týmy jsme s přehledem porazily. Zápas třetí - s Brnem (za ně nastoupil také J. Ruta) byl vyrovnaný, ale naštěstí nám to tam padalo. Mně se podařilo nastřílet asi 7 trojek a kluci ještě také dali pár košů. Navíc jsme dobře bránili, takže jsme nakonec těsně vyhráli a čekal nás výlet do Jindřichova Hradce na republiku.

Po vstávání cca ve 4:30 a dlouhé cestě vlakem, v sestavě Dominik Řezník, Jan Robek, Filip Čevela, Daniel Krist a Tadeáš Novotný (nakonec nemohl nastoupit - max. 4 hráči v týmu), jsme tedy dorazili do haly Jindřichova Hradce. Neměli jsme vysoké ambice, protože při pohledu na ostatní týmy nám bylo jasné, kdo bude mít problém ubránit pivoty - samozřejmě my. Jenže tento ročník byl postupový na mistrovství světa škol v 3x3, takže každý z nás v duchu toužil po ovládnutí turnaje a příležitosti reprezentovat ČR, gympl a náš klub právě na MS.

Vstup do turnaje se nám povedl, porazili jsme Lipník nad Bečvou a Strakonice. Následoval zápas s Pardubicemi, který jsme jednoznačně prohráli především kvůli výškové převaze soupeře. Skončili jsme druzí v naší skupině a čekaly nás boje o umístění. V dalším zápase jsme potkali vítěze jiné skupiny - Prostějov, který později celý turnaj vyhrál. Prostějováci byli opět mnohem vyšší i technicky zdatnější, proto jsme zápas nedotáhli do vítězného konce. V zápasech o konečné 5. až 8. jsme porazili Litoměřice a Chomutov a nakonec jsme skončili pátí.

Během turnaje probíhaly také individuální střelecké soutěže, do kterých každý tým nominoval 2 své zástupce. Ve střelbě šestek jsem bohužel neuspěl, takže zbývalo jen držet palce Honzovi Robkovi, který soutěžil ve střelbě trojek. V úvodním rozstřelu se dostal mezi 3 nejlepší a postoupil do finále, kde nakonec skončil na pěkném druhém místě.

Rozhodně naše umístění považujeme za super úspěch. Celkově byl pro nás turnaj velkým přínosem. Srovnali jsme naše síly s těmi nejlepšími z ČR, taky jsme poznali třeba rozdíl v posuzování faulů oproti 5x5. Označení „nekontaktní sport“ pro street prostě neplatí. Např. sekery při dvojtaktu a následný let do outu nebo faul tělem ve streetu neexistují, s tím jsme se museli smířit a taky výrazně přitvrdit.

D. Řezník

1-10 of 47