Novinky klubu‎ > ‎

2. místo v lize pro Juniory Kyjova

přidáno: 10. 4. 2017 1:41, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 9. 6. 2017 5:53 ]
GRATULUJEME!!

Kyjovští Junioří (U19) zvítězili v boji o druhé místo v posledním utkání sezóny 2016/17 v Opavě. Toto basketbalově skvělé utkání bylo vyvrcholením a zároveň vítěznou závěrečnou tečkou společné cesty trenéra Radima Mezihoráka s týmem, kterému se věnoval téměř 10 let od nejmladších kategorií!


Vícemistři ligy

Hráči ročníku 1998 a 1999 opět přepisují dějiny kyjovského basketbalu. Od roku 2010, kdy se v Kyjově hraje druhá nejvyšší dorostenecká soutěž, je to nejlepší umístění. Zasloužili se o něj junioři U19, kteří skončili ve finálové skupině na vynikajícím 2. místě. Úplně poslední zápas sezóny byl vítězným soubojem o druhé místo na horké půdě Opavy. 

Odchovanci Radima Mezihoráka, který hráče vede již 9 rokem, letos v kategorii juniorů odehráli svoji nejlepší sezónu své kariéry. „Kádr na letošní sezónu byl mladý, ale docela zkušený. Téměř všichni hráči zůstali v Kyjově, jen Hubert Prokeš hostoval na několik utkání do extraligového Brna. Mezi hlavní aktéry letošní sezóny můžeme zařadit Romana Čadu, Filipa Chludila, Libora Líčeníka, Huberta Prokeše a Martina Koksu. Ostatní hráči samozřejmě předváděli taky výborné výsledky a uvidíme je v juniorské soutěži také příští sezónu.. Co mě těší nejvíc je fakt, že jsme celou sezónu hráli pouze s kyjovskými  odchovanci“, dodává k sestavě trenér Mezihorák. 

                Základní skupinou, kterou tvořilo 8 týmů, junioři prošli velice dobře s bilancí 11 výher a 3 prohry. Tým nestačili jen dvakrát na vítěze základní skupiny Opavu  a jednou na Zlín. Postup do finálové skupiny 6ti nejlepších týmů ligy dával příslib kvalitních a divácky velmi atraktivních zápasů. Ve finálové skupině už nebylo lehčího soupeře a dostat se do vítězné dvojice, která hraje kvalifikaci o extraligu, bylo pro Kyjovské hráče hodně pohádkové. Všech 5 domácích utkání však Kyjovští zvládli na jedničku a to především díky šestému hráči na hřišti - fanouškům. K tomu se přidaly 2 výhry na hřištích soupeřů a s bilancí 7:3 se Kyjovští radovali z druhého postupového místa v druhé nejvyšší soutěži. „Fanoušci mohli vidět ve finálové skupině 10 vyrovnaných a velmi divácky atraktivních duelů. Musím říct, že atmosféra v Kyjově byla asi tou nejlepší ze všech našich utkání. Hrát každý zápas před minimálně 200 fanoušky v mládežnické kategorii je úžasné. Prostě jsme si to užívali“, říká trenér Radim Mezihorák.

                Na závěr jedno překvapení, které nedalo spát především největšímu favoritovi a konečnému vítězi ligy celku GBA Praha. GBA všechny týmy s přehledem porazila o 30 a víc bodů. Jen Kyjov ji v domácím i odvetném duelu dokázal porazit.                

                I když junioři skončili na postupovém místě, o extraligovou kvalifikaci bojovat nebudou. Hráči ročníku 1999 a mladší  nejsou natolik fyzicky a basketbalově zdatní, aby mohli konkurovat extraligovým týmům. Proto Kyjov o extraligu usilovat nebude a v příštím roce opět uvidíme kyjovské basketbalové juniory v druhé  nejvyšší soutěži.  Přejme jim úspěch a divákům krásné sportovní zážitky.

Výsledková tabule v Opavě po utkání.
Zleva: Hubert Prokeš, Jakub Robek, Dominik Řezník, Jan Čech, Tomáš Měsiček, Martin Koksa, Tobiáš Visinger, Libor Líčeník, Filip Chludil, Roman Čada,  chybí zraněný Michal Šuráň a Denis Tvarog


V tento moment se z Juniorů stávají Muži
Comments