Novinky klubu‎ > ‎

Starší žákyně U15 vybojovaly postup do žákovské ligy na sezónu 2015/2016

přidáno: 12. 6. 2015 8:25, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 23. 7. 2015 22:45 ]

Dnešním dnem tj. 7.6.2015 skončilo bojování dívek narozených 2001 a mladších o postup do žákovské ligy U15 na sezónu 2015/2016.

V prvním kole nám byly vylosovány družstva SŠB Pardubice a Basket Ostrava, proto jsme se v sobotu 23.5.2015 vydali do Ostravy. První utkání bylo proti Pardubicím. Předpokládali jsme, že se jedná o slabšího soupeře, čili příležitost dostalo všech  12 dívek, které se s námi do Ostravy vydaly. Odhady byly správné a holky zvítězily 76:39. Po pauze na nás čekalo družstvo domácích Basket Ostrava. Odhodlání holek vyhrát, ale bohužel nevyšlo. V první minutě zápasu přišlo zranění a některé hráčky se bohužel vyfaulovaly a výsledek 54:71 pro Ostravu tomu odpovídá. Nezbývalo nám nic než čekat na výsledky ze skupiny D a na  soupeře do druhého kola.  Tím se stalo družstvo BK Frýdek-Místek. Dívky 14 dní pilně trénovaly, aby všem a hlavně sobě dokázaly , že si postup do žákovské ligy opravdu zaslouží. Jeli jsme tedy v plné sestavě v sobotu 6.6.2015 opět na Severní Moravu. Utkání začínalo až v 18:00 hodin a vzhledem k pěknému teplu a dlouhé cestě nervozita opravdu stoupala. Holky ale dojely vyhrát a dávaly to najevo hned od první minuty a vybojovaly výhru a to vysokou 101:48. Nervozita najednou ze všech spadla. Dnes Frýdek – Místek dojel na odvetu do Kyjova. Vzhledem k sobotní vysoké výhře se dnes do hry dostaly opravdu všechny hráčky a výsledkem 64:40  si postup do žákovské ligy U15 na sezónu 2015/2016 zpečetily.

Holky i pana trenéra Róberta Siváka čeká těžká sezóna a budeme všem držet palce, aby se jim dařilo a hlavně, aby holky neztratily chuť hrát a hrát.