Novinky klubu‎ > ‎

Úspěch na republikovém finále škol ve streetu 3x3

přidáno: 28. 11. 2017 23:34, autor: Tomas Cada

V úterý 28. 11. jsme přijeli z republikového finále škol ve streetu 3x3, na kterém jsme za Jihomoravský kraj reprezentovali Kyjovský gympl. Tomu ovšem předcházelo obtížné krajské kolo.

V krajském kole jsme ve složení Řezník, Čevela, Krist, Novotný a Štangler narazili na 3 soupeře. První 2 týmy jsme s přehledem porazily. Zápas třetí - s Brnem (za ně nastoupil také J. Ruta) byl vyrovnaný, ale naštěstí nám to tam padalo. Mně se podařilo nastřílet asi 7 trojek a kluci ještě také dali pár košů. Navíc jsme dobře bránili, takže jsme nakonec těsně vyhráli a čekal nás výlet do Jindřichova Hradce na republiku.

Po vstávání cca ve 4:30 a dlouhé cestě vlakem, v sestavě Dominik Řezník, Jan Robek, Filip Čevela, Daniel Krist a Tadeáš Novotný (nakonec nemohl nastoupit - max. 4 hráči v týmu), jsme tedy dorazili do haly Jindřichova Hradce. Neměli jsme vysoké ambice, protože při pohledu na ostatní týmy nám bylo jasné, kdo bude mít problém ubránit pivoty - samozřejmě my. Jenže tento ročník byl postupový na mistrovství světa škol v 3x3, takže každý z nás v duchu toužil po ovládnutí turnaje a příležitosti reprezentovat ČR, gympl a náš klub právě na MS.

Vstup do turnaje se nám povedl, porazili jsme Lipník nad Bečvou a Strakonice. Následoval zápas s Pardubicemi, který jsme jednoznačně prohráli především kvůli výškové převaze soupeře. Skončili jsme druzí v naší skupině a čekaly nás boje o umístění. V dalším zápase jsme potkali vítěze jiné skupiny - Prostějov, který později celý turnaj vyhrál. Prostějováci byli opět mnohem vyšší i technicky zdatnější, proto jsme zápas nedotáhli do vítězného konce. V zápasech o konečné 5. až 8. jsme porazili Litoměřice a Chomutov a nakonec jsme skončili pátí.

Během turnaje probíhaly také individuální střelecké soutěže, do kterých každý tým nominoval 2 své zástupce. Ve střelbě šestek jsem bohužel neuspěl, takže zbývalo jen držet palce Honzovi Robkovi, který soutěžil ve střelbě trojek. V úvodním rozstřelu se dostal mezi 3 nejlepší a postoupil do finále, kde nakonec skončil na pěkném druhém místě.

Rozhodně naše umístění považujeme za super úspěch. Celkově byl pro nás turnaj velkým přínosem. Srovnali jsme naše síly s těmi nejlepšími z ČR, taky jsme poznali třeba rozdíl v posuzování faulů oproti 5x5. Označení „nekontaktní sport“ pro street prostě neplatí. Např. sekery při dvojtaktu a následný let do outu nebo faul tělem ve streetu neexistují, s tím jsme se museli smířit a taky výrazně přitvrdit.

D. Řezník

Comments