Novinky klubu‎ > ‎

Žáci U15 úspěšní v kvalifikaci o ligu

přidáno: 20. 6. 2019 3:45, autor: Lukáš Šebesta

Tým tvořený převážně hráči ročníku 2005 a 2006 měl velice vydařenou sezónu. Závěr sezony patřil právě těmto klukům, kteří se měli v květnové kvalifikaci porvat o postup mezi 24 nejlepších týmů – tedy do ligy U15. Kvalifikační skupinu tvořila celkem 4 družstva. Domácí Kyjov, Prostějov, Svitavy a Litomyšl. Úvodní utkání kvalifikace se domácím bohužel nepovedlo a s Litomyšlí prohráli těsně dvoubodovým rozdílem. Ve druhém utkání proti Svitavám si již spravili chuť a do utkání se dostala celá dvanáctka hráčů, která si v poklidném tempu došla pro hladké vítězství. O přímém postupu tedy rozhodovalo poslední utkání ve skupině proti Prostějovu. Jelikož 4 Kyjovští hráči odjeli v den tohoto utkání do Anglie, tak jsme hráli v okleštěné sestavě proti soupeři, který měl posily z Kroměříže. Sice jsme podali dobrý výkon, ale utkání nakonec vyhráli hráči Prostějova, kteří nakonec kvalifikační skupinu vyhráli.

Náš tým skončil na třetím místě a postoupil tak do druhého kola kvalifikace, kde narazil na známý celek BŠM Brno. Jak soupeř tak i našeho družstvo bylo kompletní a proto se fanoušci mohli těšit na dva skvělé zápasy. V sezoně jsme Brno 3x porazili a jednou prohráli. První utkání druhého kola kvalifikace se hrálo v Kyjově. Úvod utkání se nám vůbec nepovedl a Brno rychle vedlo 9:0. Po oddechovém čase Kyjovští žáci chytli dech a tempo hry srovnali. Utkání se neslo ve vyrovnaném duchu až do poslední minuty a nakonec Kyjov vyhrál a do odvetného utkání si tak vezl dvoubodový náskok. V odvetném utkání v Brně jsme začali stejně jako v Kyjově. Brňané velice rychle vedli v úvodu první čtvrtiny 12:4. Po rázném oddechovém čase jsme opět srovnali krok a utkání se neslo ve vyrovnaném tempu. V poslední čtvrtině jsme udělali spoustu ztrát a Brno šlo opět do 10-ti bodového vedení. Do konce zbývali 2 minuty a vše nasvědčovalo tomu, že se budou domácí radovat z postupu. Naši kluci byli zlomení, ale pořád jsme doufali, že se může stát zázrak. Po oddechovém čase jsme ještě dokázali zabrat a po dobré obraně a rychlých koších jsme dokázali zmenšit náskok pouze na 5 bodů. S tím, že máme dva body k dobru ze sobotního klání (celkem tedy o 3 body). Do konce normální hrací doby však zbývalo jen 13 sekund. Postavili jsme aut na našeho nejlepšího trojkaře Adama Zapletala. Ten první ránu, kdy byl úplně sám, minul, ale po doskoku Tomáše Kubáta, to ještě stihl vyhodit zpět na Adama a ten za zvuku sirény snížil na rozdíl dvou bodů. Normální hrací dobu jsme tedy prohráli o dva body, stejně jako v sobotním zápase prohráli o dva body Brňáci. Takže se šlo do prodloužení. Podotýkám, že do toho prodloužení se šlo s takovou euforií, kterou jsem na utkání svého týmu ještě nikdy nezažil. To nás nakoplo tak, že jsme domácí tým v prodloužení takřka k ničemu nepustili a došli si tak pro vítězství.

Postupujeme tak mezi 24 nejlepších týmů v ČR. Tato soutěž klukům určitě hodně dá a nemyslím si, že budeme patřit mezi úplné outsidery. Pro kluky to bude dobrá motivace a můžou zase porovnat síly s nejlepšími týmy v republice. Každopádně je to dobrá příprava do dorosteneckých soutěží.