Novinky klubu‎ > ‎

Žákyně úspěšné v kvalifikaci o ligu

přidáno: 31. 5. 2016 23:47, autor: Tomas Cada   [ aktualizováno 31. 5. 2016 23:47 ]

Vážení příznivci kyjovského basketbalu,

o víkendu jsme zkompletovali účast Jiskry Kyjov v dívčích basketbalových ligách i pro příští sezónu !

V kvalifikační skupině C jsme o víkendu (28.-29.5.2016) v konkurenci týmů z Trutnova, Jablonce a Prostějova získali přímé postupové místo v kategorii starších žákyň U15.
V úvodním sobotním utkání trutnovské kvalifikace jsme v porazili družstvo OP Prostějov hladce 73:54. Po rychlém získání až 30-ti bodového náskoku dostaly příležitost ukázat se na hřišti všechny hráčky.

V druhém podvečerním zápase jsme pak přesvědčivě porazili ambiciózní tým Bižuterie Jablonec nad Nisou v poměru 91:46 a rozhodli o našem přímém postupu mezi basketbalovou elitu v kategorii U15 dívek na příští sezónu 2016/7.

V neděli jsme svedli boj s domácím družstvem Kary Trutnov. Reprezentačnímu trenérovi Kapitulčinovi, který poskládal na tuto kvalifikaci tým z celých severních Čech, bylo zásluhou bojovného výkonu našich děvčat pořádně horko. Dobrou obranou a rychlými protiútoky jsme s výškově lépe disponovaným soupeřem drželi dlouho krok. Až v závěru se soupeř díky vyrovnanější lavičce začal výrazněji prosazovat pod košem a trenér Sivák tak v závěru dal příležitost všem hráčkám.

Všem děvčatům a trenérovi Róbertovi Sivákovi patří velký dík za úspěšnou reprezentaci a za postup do žákovské ligy v sezoně 2016/7.

Zdeněk Polášek


Comments