Novinky klubu‎ > ‎

Zhodnocení sezóny ligových družstev U17 a U19 pohledem Jirky Štěpánka

přidáno: 27. 4. 2015 12:11, autor: Radim Mezihorák   [ Aktualizováno 27. 4. 2015 12:13 uživatelem Tomas Cada ]

O uplynulém víkendu skončila TJ Jiskře Kyjov basketbalová sezóna ročníku 2014/2015 v kategorii dívek ligy U17,U19.


V kategorii U19 jsme odehrály poslední 2 ligové zápasy v Trutnově a jeden v Benešově. Po dobrém kolektivním výkonu, kdy jsme k zápasům nastupovali pouze v 7 hráčkách jsme všechny tři zápasy vyhrály a v tabulce nám patří konečné 8.místo ve skupině B, které nám zaručuje ligovou příslušnost i do další sezóny.

V kategorii U17 jsme skončili po základní části na 7. místě, což dle řádů ČBF znamená konec sezóny a rovněž ligovou příslušnost do příští sezóny.

Domnívám se, že umístění obou dvou mužstev je maximem současnému hráčského kádru dívek, a to zejména i s ohledem na hostování dvou nejlepších hráček Michaely Trčkové a Kateřiny Koudelové do extraligového Prostějova.

Zde hráčky TJ Jiskry Kyjov pomohly získat Prostějovu v kategorii dívek U17 konečné 5.místo,kdy mistrovství republiky mužstvu uteklo až v play - off díky prohře se Spartou Praha 3:1 na zápasy, kde hlavní roli sehrála talentovaná J. Reisingerová, která v této kategorii nemá konkurenci a byla strůjcem vítězství Sparty.

V kategorii U19 pomohly naše hráčky Prostějovu udržet extraligovou příslušnost v play - out, kdy mužstvo skončilo nakonec na 9.místě.

Sezóna je u konce, nemá cenu řešit „co by kdyby“ a je třeba se dívat dopředu nejen v kategorii U17,U19, ale samozřejmě i v kategorii U15, kde mužstvo čeká v květnu nelítostný boj o ligovou příslušnost.

trenér Jiří Štěpánek

Comments